Akupunktura a akupresura - Ostrava

Akupunktura patří do tradiční čínské medicíny, akupresura je považována za její dceru. Obě tyto léčivé metody dokáží pomocí akupresurních bodů ulevit od bolesti a také pomoci s rozličnými zdravotními problémy.

Co je akupunktura?

Vychází z tradiční čínské medicíny a z předpokladu rovnovážného stavu těla. Tedy, že lidské tělo, které je zcela zdravé, je v rovnováze a rovnoměrně jím proudí energie zvaná čchi, systémem energetických drah, které se nazývají meridiány. Pokud dojde k narušení rovnovážného stavu těla, pak se tok čchi zastaví a meridiány se uzavřou. To lze napravit právě akupunkturou. Na energetických drahách, tedy meridiánech, existují body, které dokáží po aktivaci napravovat chyby těla a odstraňovat tak nemoci. Celá aktivace bodů se provádí pomocí akupunkturních jehel, které jsou velmi tenké a tudíž, celý zákrok nebolí. Po aktivaci bodů dochází k stimulaci samouzdravovacích procesů těla.

Co je akupresura?

Jde opravdu o léčebnou metodu, která vychází z akupunktury. I ona ošetřuje body na meridiánech. Ale pouze cíleným tlakem. Jde tedy o léčbu pomocí masáže a stlačování určitých bodů těla, které souvisí s jednotlivými orgány, či onemocněním. Akupresura se nevyužívá jen u onemocnění těla, ale i jako prevence. Zásluhou léčivých doteků maséra dokáže významně posílit imunitní systém a také vrozené sebeléčebné vlastnosti těla. Lidé, kteří využívají akupresury, jsou jen velmi málo nemocní.

Kdo může akupunkturu a akupresuru provádět?

Zde je nutné svěřit se do rukou odborníka. Akupunkturních bodů na těle je velmi mnoho a tak je nutné, aby se dotyčný v nich vyznal. Nelze ošetřit jakýkoli bod. Existují speciální mapy těla, kde jsou tyto body vyznačeny. Využívá jich i akupresura, kterou často provádí vyškolený masér a tak je dostupnější. Často ji najdete v nabídce masážních salonů. Existují i návody, jak akupunkturní body využívat k masáži doma. Například při bolesti. Akupunkturu pomocí jehel však může vždy provádět jen odborník. Je nutné vědět, kde a do jaké hloubky se jehla aplikuje, aby neublížila, ale byla maximálně účinná.

Masáž chodidel

Nejen, že jde o velmi příjemnou masáž, ale také masáž, která je vysoce účinná. V případě akupresury může být i nepříjemnou, poněvadž se využívá tlaku na jednotlivé body. A těch je jen na chodidle tolik, že dokáží pomoci až od 200 nejrůznějších obtíží. Masáž jednotlivých tlakových bodů podporuje vylučování nahromaděných toxinů z těla, povzbuzuje oběh tělních tekutin, oběh bioenergie a také uvolnění.

Kde akupunktura a akupresura pomáhá?

Obě metody jsou účinné jako prevence a pomocná diagnostická metoda, která spolupracuje s klasickou medicínou. Pomáhají s léčbou funkčních poruch organizmu, bolestivých stavů, psychosomatických onemocnění, alergií, ale pomáhají také s hubnutím, s odnaučením kouření nebo úpravou menstruace. Zajímavé jistě je, že obě metody se mohou využívat i u zvířat. Také zde pomáhají. U aktivních zvířat se více se využívá akupresura.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7054 (magazinostrava.cz#44)


Přidat komentář