Autoservis Nissan Ostrava

Dbáte na svůj automobil? Jezdíte na pravidelné servisní prohlídky? Nezapomínáte na čištění klimatizace? V autoservisu Vám všechny práce provedou kvalifikovaní odborníci, takže vaše auto bude v nejlepších rukou.

Autoservis Nissan Ostrava

Pamatujete ještě staré časy, kdy ulice a silnice našich městě brázdila jen česká nebo sovětská auta a jiné značky byly vzácnou výjimkou? Dřívější auta byla konstrukčně značně jednodušší než dnešní moderní vozy, takže bylo běžně k vidění, že si majitelé svá auta udržovali a opravovali sami. Moderní auta však nutně vyžadují kvalifikovanou péči, jinak snadno naděláte více škody než užitku.

10

Nový autoservis Nissan Doležal v Ostravě

Máte na svém autě nějakou závadu? Nebo jen chcete provést pravidelnou prohlídku a údržbu? Jste-li z Ostravska, pak neváhejte využít služeb autorizovaného autoservisu Nissan, který se nachází na Hornopolní ulici v Mariánských Horách. Autoservis Nissan vám nabízí komplexní péči o váš vůz, která zahrnuje mimo jiné garanční a servisní prohlídky, opravy nebo úpravy elektroinstalace, klempířské a lakýrnické práce, opravy karoserie po haváriích nebo jen lehčí škrábance, služby pneuservisu, výměnu pneumatik, měření a úpravy geometrie podvozku, kontrolu a opravy brzd a tlumičů, servis, čištění, desinfekce a opravy automobilové klimatizace, zajištění STK a měření emisí, služby ručního mytí vozů a čištění interiérů aj. Více informací naleznete na internetových stránkách www.nissandolezal.cz.

Údržba a opravy automobilových klimatizací Ostrava

Nezapomínáte na pravidelné čištění klimatizace ve vašem voze? Stejně jako motor potřebuje pravidelnou výměnu nebo doplnění provozních kapalin, tak i klimatizace pro svou bezchybnou a správnou funkčnost potřebuje řádnou pravidelnou údržbu. Nutné je pravidelné čištění, bez něhož by klimatizace jistě po nějaké době přestala fungovat, neboť by se nevyhnutelně ucpala nečistotami – podle pracovníků autoservisu jsou poruchy klimatizace v naprosté většině případů způsobeny právě zanedbaným čištěním. Opravy klimatizace jsou přitom dost nákladné, takže pravidelné a poctivé čištění se opravdu vyplatí. Jednou za pár měsíců by se měl vyčistit vývod klimatizace, což můžete udělat i sami. Minimálně jednou za rok je však nutná desinfekce a kompletní vyčištění klimatizace i zevnitř, což bez profesionálního vybavení a znalostí určitě nedokážete. Kompletním vyčištěním se klimatizace nejen připraví na další rok bezchybného fungování, ale díky desinfekčnímu prostředku se navíc zahubí případné mikroorganismy a plísně, které se v klimatizacích obvykle uchytí a mohou pak nepříznivě působit na zdraví cestujících, zvláště jedná-li se o alergiky. Při kompletním čištění se v klimatizaci zároveň vymění provozní kapalina, což je pro správný chod a dlouhou životnost klimatizace rovněž nezbytné.

Vychází vám z klimatizace nepříjemný zápach?

Nissan

Když přijdete do auta a zapnete klimatizaci, rozhostí s v autě nepříjemný smrad? Pak se ve vaší klimatizaci rozmnožily mikroorganismy a plísně. Vnitřní prostřední klimatizace je pro ně neobyčejně příznivé, neboť zde mají stálou vlhkost. Kromě nepříjemného zápachu jsou mikroorganismy a plísně zdraví škodlivé – zapnutá klimatizace je rozšíří po celém voze, takže cestující je budou vdechovat, což nejvíce škodí dětem a alergikům. Pravidelná desinfekce klimatizace prováděná jednou za rok by měla přemnožení plísní a mikroorganismů zabránit, ovšem někdy se mohou rozšířit i dříve. Proto pokud v autě cítíte zápach z klimatizace, přestože od poslední desinfekce ještě neuplynul rok, nechte provést desinfekci znovu.

Zimní pneumatiky Ostrava?

Právě máme začátek října a do povinného nasazení zimních pneumatik tak zbývá ještě skoro celý měsíc. Zimní pneumatiky musíme mít sice až od prvního listopadu, ale dost možná by se hodily již nyní – noční a občas i denní mrazíky nejsou v říjnou žádnou výjimkou. Navíc včasnou výměnou pneumatik se vyhnete návalu, který v pneuservisech probíhá každý rok v době okolo prvního listopadu a také nebudete riskovat pokutu, která by vám hrozila, pokud byste výměnu nestihli v termínu.

Výměna pneumatik a služby pneuservisu Nissan Ostrava

Měníte si pneumatiky sami nebo si na to netroufáte, či vám schází čas? Výměna pneumatik rozhodně není nic snadného – jde o poměrně těžkou fyzickou práci a proto někteří řidiči používají fígl – v garáži mají druhou sadu kol se zimními pneumatikami. Na podzim kola vymění a na jaře zase nasadí kola s letními pneumatikami. V pneuservisech však mají na výměnu pneumatik speciální přístroj, takže výměna jde mnohem rychleji a s menší námahou. Pokud si pneumatiky nechcete měnit sami, využijte služeb pneuservisu, který je zpravidla součásti každého autoservisu. Výměna pneumatik v autoservisu je rychlá a vše máte hotové bez námahy. Výměnu pneumatik můžete navíc spojit s pravidelnou servisní prohlídkou, čištěním, plněním či dezinfekcí klimatizace, případně s opravou karoserie či klempířskými pracemi atp. Díky tomu si odbudete všechny potřebné prohlídky a odkládané opravy při jedné návštěvě.

Jak staré jsou vaše zimní pneumatiky?

Jsou vaše zimní pneumatiky v pořádku? Nejsou příliš opotřebované? Nepotřebují již vyměnit za nové? Pokud si nejste jisti, v pneuservisu vám změří míru opotřebení a doporučí, zda je výměna nutná nebo je možno pneumatiky ještě použít. Zimní pneumatiky se doporučuje používat maximálně 4 sezóny po sobě.

Měření geometrie kol Ostrava

Nissan

Při měření geometrie kol se pomocí moderních přístrojů zjišťuje, zda je geometrie kol v pořádku, resp. zda se kola nesbíhají. Mohou se měřit kola přední i zadní nápravy. Pokud se kola sbíhají, je nutné je seřídit. Geometrie kol se obvykle měří při povinné státní technické kontrole (STK). Přesto je doporučováno, aby se geometrie měřila každý rok při pravidelné servisní prohlídce. Každoroční měření je výhodné hned z několika hledisek. Nejsou-li kola správně seřízená, následkem je zvýšená spotřeba paliva a to až o neskutečných 20 procent. Sbíhavost kol může dále způsobovat rychlejší opotřebení pneumatik – špatně nastavená geometrie kol dokáže snížit životnost pneumatik až o polovinu. Správně seřízená geometrie kol navíc zlepšuje jízdní komfort, zvyšuje stabilitu vozidla a celkově přispívá k bezpečnému provozu. Správně nastavená kola snižují opotřebovávání podvozku, což podporuje dobrou kondici vozidla a prodlužuje jeho životnost. To všechno za seřízení kol při každoroční servisní prohlídce určitě stojí, nemyslíte?

Kdy je vhodné nechat změřit geometrii kol?

Je-li auto v pořádku, pak měření jednou za rok určitě stačí. Pokud však cítíte, že je něco v nepořádku, například když vozidlo táhne do strany, je vhodné zajet s vozem na změření geometrie co nejdříve (táhnutí do strany bývá nejzřetelnější při brždění, při zrychlování anebo při jízdě po rovném úseku bez zatáček). Dále je vhodné navštívit autoservis a nechat změřit geometrii kol v případě nárazu podvozku na překážku (např. do obrubníku), nebo když ve velké rychlosti najedete do větší díry ve vozovce. Kola by se měla seřizovat po každé opravě podvozku – to by mělo být samozřejmostí v každém autoservisu. Chcete-li si být jisti, můžete o seřízení výslovně požádat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7063 (magazinostrava.cz#167)


Přidat komentář