Autoservis - Ostrava a okolí

Máte na svém voze nějakou poruchu, něco vás zlobí nebo nefunguje tak jak má? Závady neodkládejte na později, raději co nejdříve vyhledejte autoservis, neboť včasná oprava může ušetřit dost peněz.

Pomoc při dopravních nehodách

Víte co dělat v případě, kdyby jste se stali účastníkem dopravní nehody? Co si počít a koho zavolat, jak celou věc řešit? Pro takový případ je výhodné mít někoho, kdo zajistí odtah vašeho auta, zapůjčí vám náhradní vozidlo a zajistí veškerý kontakt a komunikaci s pojišťovnou.

Záznam o dopravní nehodě

Určitě nikomu nepřejeme, aby se stal účastníkem dopravní nehody. Přesto je lepší být připraven. Pro případ dopravní nehody s sebou v autě kromě povinné lékárničky vždy vozte také formulář „Záznam o dopravní nehodě“, do kterého vyplníte všechny důležité údaje pro pojišťovnu.

Opravy motorových vozidel

Na každém autě se čas od času něco porouchá nebo poškodí, s tím nelze nic udělat ani při nejlepší vůli. Ovšem pravidelné servisní prohlídky a údržba jsou výbornou prevencí před závadami, kterým dokáží účinně předcházet a pokud se přece jen nějaká závada objeví, je levnější a rychlejší opravit ji, když je ještě v zárodku, než když se automobil stane nepojízdným. Kromě mechanických oprav motoru, řídících jednotek či jiných částí auta se provádějí také opravy laku nebo karoserie.

Lakýrnické opravy Ostrava

Máte na karoserii škrábanec? Pokud není hluboký, lze jej jen tzv. „rozleštit“ pomocí vhodného přípravku. Pokud však škrábanec nemizí ani po důkladném leštění, nedá se nic dělat. Tehdy je vhodné zajet s automobilem do servisu, kde Vám provedou opravu poškrábané části karoserie.

Poškrábaná část se demontuje, obrousí, vytmelí, znovu obrousí, nastříká barvou (lakem) a přelakuje bezbarvým lakem. Pak se musí nechat barva vypálit v lakovací peci a nechat vytvrdnout. Aby nový lak na karoserii vydržel, první měsíc po nalakování potřebuje opatrné zacházení – nejezděte s ním tedy zpočátku do myčky ani nepoužívejte leštidla.

Pokud je auto poškrábané na více místech, přemýšlejte o tom, zda by nebylo lepší nově nalakovat rovnou celou karoserii – vůz tak bude vypadat jako nový a zářit svěžestí.

Karosářské opravy Ostrava

Měli jste autonehodu, při které se mačkaly plechy? I zdeformovanou karoserii lze opravit. Při opravě je však nezbytně nutné dbát na zachování bezpečnostních standardů, které měla karoserie nastaveny již z výroby – jedná se o tuhost karoserie a její deformační zóny. Díky tomu bude při případné další havárii karoserie poskytovat dostatečnou ochranu. Pokud je karoserie zdeformovaná tak, že opravou nelze zachovat bezpečnostní standardy, je nezbytné poškozené díly vyměnit.

Při větších haváriích může být poškozena nejen karoserie, ale také podvozek nebo rám vozidla. I když se poškození opraví, bezpečnost takového vozidla tím většinou značně utrpí, neboť rám či podvozek již nebude tak pevný a při další havárii by se mohl zcela rozlomit. Proto, ne každá oprava po havárii je vhodná – někdy je lepší auto sešrotovat a koupit nové. Rovněž tak při koupi ojetého vozu si na provedené opravy podvozku nebo rámu vozidla dávejte pozor.

Karosářské opravy

Výměna autoskel Ostrava

Máte poškozená skla na autě? Čelní sklo lze v některých případech opravit, jindy nezbývá než jej vyměnit za nové. Oprava čelního skla je možná tehdy, pokud poškození není příliš velké (mělo by být menší než kovová dvacetikoruna) a pokud se nenachází v zorném poli řidiče. Vybíhají-li z místa poškození praskliny, i ty lze opravit. Avšak je třeba počítat s tím, že pokud jezdíte po hrbolatých cestách, způsobené vibrace mohou způsobit, že opravené poškození se obnoví a bude zase vidět. Proto je vhodné zauvažovat, zda není lepší rovnou investovat do výměny čelního skla, než platit opravu, jejíž životnost je nejistá.

Boční nebo zadní autoskla jsou vyrobena z jiného druhu skla, takže zde o opravě zpravidla nemůže být řeč a v případě poškození se rovnou přistupuje k výměně.

Diagnostika motorových vozidel

Diagnostika motorových vozidel je cílený postup, který vede k odhalení závady na voze nebo k nastavení či změnám konfigurací jednotlivých zařízení. Pravidelná kontrola závad na vozidle je povinností každého zodpovědného řidiče. Dnešní vozidla obsahují velké množství elektroniky a jejích komponentů. V některých případech nelze zjistit závadu bez použití autodiagnostiky v rukou zkušeného technika. K diagnostice elektronických součástí vozidel využívají moderní technologie a své zkušenosti. Díky tomu jsou schopni identifikovat veškeré poruchy i potenciální závady a získat úplný přehled o aktuálním stavu automobilu. Diagnostika motorových vozidel zahrnuje hledání a odstraňování závad za pomoci diagnostických zařízení, zjištění skutečného stavu kilometrů, opravy motorových jednotek, aktivování denního svícení, opravy teplých startů, odstranění filtrů pevných částic, kódování komfortních, ABS, navigačních, airbagových jednotek aj.

Automobilovou diagnostiku dělíme na:

 • komunikaci s řídícími jednotkami,
 • měření průběhu napětí jednotlivých senzorů.

Opravy vstřikování benzin-diesel

Máte zájem o opravy vstřikovacích čerpadel benzinových i dieselových motorů? Obraťte se na specializovanou firmu, která provádí diagnostiku benzinových a dieselových automobilů pomocí profesionální diagnostiky a následnou opravu. Opravy vstřikování benzin zahrnují kompletní čištění ultrazvukem a následné odzkoušení vstřikovacích trysek, přezkoušení, seřízení a nastavení zapalování včetně komponentů, výměnu palivového čerpadla, vstřikovacích ventilů, proměření a výměnu měřiče vzduchu, kontrolu a výměnu snímačů, komunikaci s řídící jednotkou, přezkoušení mechaniky motoru a jeho následnou opravu, přezkoušení komprese motoru, opravu a seřízení rozdělovače. Opravy vstřikování diesel zahrnují výměnu palivového a olejového filtru, demontáž, montáž a nastavení vstřikovacího čerpadla ve vozidle, výměnu žhavících svíček a žhavící relé, komunikaci s řídící jednotkou, výměnu a seřízení trysek jednopružinových vstřikovačů, přezkoušení vstřikovací trysky a její výměnu, přezkoušení a optimalizaci výkonu a spotřeby motoru, přezkoušení komprese, systém žhavení, kontrolu a opravu, přezkoušení, seřízení a opravy všech řadových a rotačních vstřikovacích čerpadel.

autoservis

Čištění a opravy vstřikovačů

Častou příčinou zanesených vstřikovačů může být používání různých přídatných látek, tzv. aditiv. Aditiva sice pomáhají celkovému chodu motoru, ale rozhodně neprospívají vstřikovačům. Naopak jim velmi škodí. Dalšími problémy mohou být příměsi bio složek do paliva nebo výskyt vody. Vstřikovač má velmi jemný filtr, který se velmi snadno ucpe a vstřikovač může být zcela vyřazen z provozu. Aby jste předešli problémům jako jsou zanesené nebo dokonce poškozené vstřikovače, doporučuje se provádět kontrolu vstřikovačů každých cca 60.000 km.

Základní příznaky zanesených vstřikovačů:

 • zvýšená spotřeba paliva,
 • problémy při chodu motoru,
 • problémové startování motoru,
 • řídící jednotka vykazuje chyby,
 • zvýšené emisní limity,
 • nepravidelný chod motoru,
 • pokles výkonu motoru.

Zjistili jste na svém vozidle nějakou z výše uvedených chyb? V tomto případě raději svěřte své motorové vozidlo do rukou odborníků, kteří pomocí speciální diagnostiky určí, ve velmi krátkém čase, příčinu problému vstřikovačů, provedou následnou opravu či vstřikovače vyčistí.

Opravy vstřikovacích čerpadel, servo řízení, turbodmychadel a kardanu - Ostrava

Autoservis Vám poskytne nejen služby v oblasti oprav motorových vozidel, ale i komplexní služby v oblasti oprav vstřikovacích čerpadel, servo řízení, turbodmychadel a kardanu. Oprava vstřikovacího čerpadla spočívá v podrobném rozebrání, očištění, kontrole a opravě mechanických částí a následné kontrole funkce čerpadla. Opravy jsou většinou provedeny v krátkých dodacích lhůtách dle rozsahu poškození. Opravy většího poškození se provádí do 48 hodin od dodání čerpadla k opravě. U profesionálního autoservisu máte jistotu, že revize a opravy provádějí výhradně proškolení a zkušení zaměstnanci.

Co znamená servo řízení?

Dnes se u vozidel používají hydraulické posilovače řízení neboli servořízení. Tento posilovač řízení snižuje ovládací sílu, potřebnou k otočení volantu. U vozidel, které mají zatíženou přední nápravu, je potřeba vyvinout velkou sílu na otočení volantem, zejména když vozidlo stojí nebo se pohybuje malou rychlostí. Základním požadavkem na posilovače řízení je umožnění řízení i v případě poruchy posilovače. Dále je potřeba, aby posilovač s vzrůstající rychlostí zmenšoval svůj účinek. Nevýhodou hydraulických posilovačů je spotřebovávání výkonu motoru pro pohon čerpadla i v době, kdy posilovač nekoná práci. Autoservisy v dnešní době nabízí servo řízení pro osobní automobily a dodávky. Provádí také opravy servořízení nákladních vozů.

Opravy turbodmychadel

Nemá Váš motor potřebný výkon? Zjistili jste závadu na turbodmychadlu a potřebujete rychlou a profesionální opravu? I v tomto případě se můžete obrátit na specialisty v tomto oboru, kteří Vám poskytnou rychlou a kvalitní opravu všech druhů turbodmychadel. Pro** turbodmychadla** autoservisy zajišťují kompletní služby - repase turbodmychadel, opravy turbodmychadel, montáž i jejich prodej.

Nejčastější závady turbodmychadel:

 • poškození cizím předmětem,
 • nečistoty v motorovém oleji,
 • nedokonalé mazání turbodmychadla,
 • přerušení dodávky oleje,
 • přehřátí.

autoservis

Opravy kardanu - Ostrava

Potřebujete opravit kardan a nemůžete najít v Ostravě a okolí firmu, která se opravou kardanu zabývá? Hledání je jednoduché, neboť právě zde působí firma, jež zajišťuje profesionální opravu a servis všech druhů kardanových hřídelí, opravu a servis kardanů. Zkušení odborníci Vám zajistí návrh, dodávku a servis kardanů a kloubových hřídelí dle Vašich požadavků. Opravy jsou prováděny běžně na počkání, popř. do druhého dne.

Opravy hlav motoru

K poškození hlav motorů dochází následkem poruch chlazení nebo rozvodového mechanismu a mazání. Zjistili jste na svém vozidle nějaké poruchy související s hlavou motoru? I v tomto případě je nejlepší svěřit vše do rukou profesionálů, kteří provádí renovace hlav všech běžných motorů jak osobních, tak nákladních či dodávkových automobilů. V autoservisu hlavy motoru kompletně demontují, provádí kontrolu jednotlivých komponentů, vše umyjí a vyčistí. Po renovaci se provádí kompletní montáž a seřízení ventilových vůlí.

Opravy a úpravy offroad a SUV

Máte zájem o kompletní servis, opravu, úpravu offroad a terénních vozů? Firma pana Petra Chrasteckého zajišťuje komplexní servisní služby, které zahrnují běžné servisní prohlídky, přes složité opravy a úpravy expedičních a pracovních offroad vozů. Díky létům praxe, zkušenostem a modernímu vybavení autoservisu jsou skutečnými specialisty na terénní vozy a vozy SUV. Servisní práce offroad a SUV zahrnují automechanické práce, opravy motorů a převodovek, diagnostiku motoru a elektronických systémů, opravy brzdových systémů, opravu a výměnu výfuku, výměnu oleje, prodej a montáž příslušenství, seřizování světel, geometrii, zvednutí karoserie dle přání zákazníka aj.

Pneuservis Ostrava

Již brzy přijde doba, kdy bude povinné mít nasazeny zimní pneumatiky. Ty musí mít řidiči na svých kolech od prvního ledna, byť pravdou je, že zimní pneumatiky vlastně nejsou povinné v případě, kdy je dostatečně teplé počasí.

Kdy musíme mít zimní pneumatiky?

Zákon o zimních pneumatikách (§41a zákona č. 361/2000 Sb.) totiž říká, že řidiči je musí mít nasazeny v období od 1. listopadu do 31. března, cituji: „pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.“  Problém však je, že si nikdy nemůžete být jisti, zda se druhý den námraza nebo dokonce sníh objeví či ne, takže je značně riskantní pneumatiky nepřezouvat a čekat na to, jaké počasí bude druhý den ráno.

Mnohem rozumnější proto je, přezout si na zimní pneumatiky včas a pokud možno s několika denním předstihem, neboť okolo prvního listopadu je v pneuservisech vždy největší nával, takže čekání na přezutí se prodlužuje až na několikanásobek běžné čekací doby. Pokud přijedete včas a v servisu ještě nebude nával, můžete svou návštěvu spojit se servisní prohlídkou anebo s odkládanými opravami vozu.

Výměna pneumatik

Měníte si pneumatiky sami? Pokud si netroufáte na výměnu pneumatik sami, nebo se Vám do toho nechce, využijte služeb pneuservisu, který je zpravidla součástí každého autoservisu. Výměna pneumatik v autoservisu je díky speciálním přístrojům a profesionálnímu personálu velmi rychlá, takže vše bude hotovo daleko rychleji, než kdybyste si pneumatiky měnili sami.

Někteří řidiči zase používají jiný fígl – mají v garáži uschovanou druhou sadu kol se zimními pneumatikami, a na podzim prostě jen vymění kola, což je podstatně rychlejší než měnit pneumatiky. Pokud však druhou sadu kol nemáte, využijte pneuservis, který vám nabízí nejen rychlou a bezchybnou výměnu pneumatik, ale také poradenství ohledně pneumatik a možnost případné koupě nových pneumatik, pokud ty staré již nevyhovují. V pneuservisu Vám změří hloubku dezénu, takže budete hned vědět, jak na tom Vaše staré pneumatiky jsou a zda se ještě hodí pro další používání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7064 (magazinostrava.cz#170)


Diskuze a zkušenosti

Zdenka | 13.03.2016 12:14
Dobry den je mozne u vas koupit a vymenit celni sklo na volswagna touarega a co by to stalo dekuji

Zdenka | 13.03.2016 12:16
Dejte mi prosim vědet na muj email burkotova.z@email.cz ohledeně toho čelniho skla vw-touareg 2,5tdi


Přidat komentář