Koupě nového auta v Ostravě

Rozhodli jste se pro koupi nového vozu? Jenže nevíte, který si vybrat? Dnešní trh nabízí skutečně velkou spoustu mnoha typů aut od malých, přes střední až po velké a silné vozy, takže výběr rozhodně není snadný.

Nová vozidla Nissan v Ostravě

Nissan

Předtím, než začnete vybírat konkrétní model je důležité ujasnit si, jak velké auto potřebujete. Kolik vás bude v autě pravidelně jezdit? Potřebujete auto, kterým budete denně dojíždět sám, anebo pravidelně jezdíte autem také se svou rodinou a s dětmi? Budete jezdit na delší trasy anebo jen po městě? Jezdíte zásadně „nalehko“, nebo si s sebou vy a vaše rodina častěji berete velké množství zavazadel? To vše by mělo při výběru auta hrát důležitou roli. Jinak se vám totiž může stát, že si vyberete model, který se vám sice bude velice líbit, ale pro vaše potřeby bude zbytečně velký nebo naopak tak malý, že se do něj s rodinou a všemi kufry sotva vejdete.

Nissan Doležal Ostrava

Při výběru nového auta je ideálním řešením navštívit** autosalon,** kde si budete moci zvenčí i zevnitř prohlédnout kompletní nabídku nových vozidel a samozřejmě si vyzkoušet jízdu vybraným modelem, díky čemuž poznáte jízdní vlastnosti auta. Profesionální obsluha autosalonu vám samozřejmě poradí a doporučí vůz nejvhodnější pro vaše potřeby. Aktuální výběr modelů vozů značky Nissan si můžete prohlédnout na internetových stránkách www.nissandolezal.cz, kde najdete také spoustu dalších informací a kromě jiného se zde můžete objednat i na testovací jízdu.

Typy automobilů Nissan Ostrava

Jste sám, nebo máte partnera či partnerku? Jste bezdětní, brzy očekáváte přírůstek do rodiny, anebo již děti máte? Jezdíte častěji na delší trasy anebo chcete auto na každodenní ježdění po městě či do práce? Potřebujete auto do terénu nebo do města? Často vyrážíte na cesty za poznáním, takže potřebujete hodně místa na zavazadla, anebo jezdíte pouze v nejbližším okolí? Dáváte přednost ekonomickému provozu, nebo požadujete především silný výkon? Je pro vás nejdůležitější praktičnost, nebo dáváte přednost atraktivnímu vzhledu auta? Před výběrem automobilu byste si měli pokládat právě takovéto a podobné otázky, které vám pomohou vybrat ideální typ vozu vhodný pro vaše potřeby.

Auto Nissan pro muže

Nissan

Pokud muži vybírají auto pro sebe a zatím neplánují rodinu, nejčastěji se uchylují k menším ale rychlým vozům aerodynamických tvarů a s vysokým výkonem, tzv. „sporťákům“. Tato auto většinou nejsou vhodná pro rodinné využití, neboť na zadních sedadlech je většinou velmi málo místa, pokud auto vůbec zadní sedadla má. Další nevýhodou je vysoká spotřeba paliva. Mít svůj vlastní sportovní vůz je snem většiny mužů a tak není divu, že pokud mají tu možnost, splní si jej. Sportovní vozy bývají poměrně drahé a proto ne každý si může dovolit koupit nový model. V tom případě se nabízí možnost ojetého vozu.

Ne každý muž však touží po malém a rychlém autě. Někdo dává přednost síle, kterou se nejvíce vyznačují velké vozy s pohonem na všechny 4 kola. Tahle auta také mívají vysokou spotřebu paliva, byť u nejnovějších modelů již není tak závratná jako bývala v dřívějších dobách. Na druhou stranu se silným vozem s pohonem 4 x 4 bez problémů zvládnete i jízdu v terénu a zavazadlový prostor zpravidla nabízí mnoho místa, stejně je tomu i v prostoru pro cestující. Tato auta zároveň patří mezi nejbezpečnější a to díky robustní konstrukci, která v případě havárie poskytuje velmi dobrou ochranu. Pro každodenní dojíždění do práce je však takový vůz nevhodný, protože spotřebuje zbytečně mnoho paliva, zvláště jezdíte-li s ním po městě. Pokud nepodléháte stereotypům a neláká vás ani rychlý sporťák ani silný terénní vůz, máte na výběr z nejrozsáhlejšího segmentu s nejširším výběrem vozů, do kterého spadají menší třídveřová auta, čtyřdvéřové limuzíny nebo vozy combi. Mezi těmito auty najdete vozy všech cenových úrovní, různých výkonů i spotřeby.

Auto Nissan pro ženu

Svobodné ale i vdané ženy velice často volí malá  a rovněž líbivá auta, jejichž výhodou je snadnější manipulace s vozem při parkování a samozřejmě úspornější provoz díky nízké spotřebě paliva. Malé auto je ideální také na nákupy nebo denní dojíždění do práce. A pokud máte miminko, malé auto bez problémů pojme autosedačku, problém by však mohl nastat při převážení kočárku. Malé auto plně postačí rovněž pro odvoz dětí do školky nebo školy.

Auto pro pár Ostrava

Nissan

Mladé páry by si při výběru auta měly rozmyslet, zda v brzké době očekávají rodinu, anebo chtějí pro nejbližších minimálně 5 let zatím zůstat bez dětí. Pro bezdětný pár se hodí třídvéřové auto nebo klasická čtyřdvéřová limuzína. Pokud často vyrážíte na cestovatelské výpravy nebo na dovolenou, dobře využijete kombíka, který situaci jistí také pro případ přírůstku do rodiny. Jiné je to u starších párů, resp. u seniorů, kteří už s dětmi nepočítají. Senioři mají v oblibě malá auta, se kterými se snadno parkuje a mají nízkou spotřebu. A pokud dědečkové a babičky chtějí svézt vnoučata, i ta se do menších aut bez problémů vlezou.

Auto pro rodinu v Ostravě

Logicky platí, že čím větší je rodina, tím větší a prostornější potřebuje vůz, aby se do něj pohodlně vešli nejen všichni cestující, ale také jejich zavazadla.

Pro mladou rodinu s miminkem nebo pro partnery, kteří dítě teprve plánují, je nejvhodnějším vozem combi, a to kvůli pohodlnému převážení kočárku. I rodina s většími dětmi kombíka využije, neboť čím více osob ve voze, tím více nejen zavazadel, ale také nákupů. A pro převážení lyží na nebo kol je combi prakticky nepostradatelný.

Pokud jste rodina s odrostlými dětmi a nejezdíte autem na hory, pod stan nebo na cyklistické či klasické dovolené, kombíka zase tak moc nepotřebujete. Pohodlně vám postačí klasické čtyř nebo pětidvéřové auto.

Bezpečnost na silnici a crash testy

Když se z vás stanou rodiče, začnete uvažovat trochu jinak. Dojde vám, že nyní nezodpovídáte pouze za sebe, ale také za svou rodinu a své děti. Při výběru rodinného auta tak rodiče často dbají nejen na prostor, ale také na bezpečnost. Při hodnocení bezpečnosti auta se proto zajímejte o crash testy, které leccos napoví.

Auto pro každodenní dojíždění do práce Ostrava

Vybíráte auto pro každodenní dojíždění do práce? Výběr záleží mimo jiné na tom, zda budete vůz používat zároveň i jako rodinné auto, nebo chcete druhé auto určené pouze pro cesty do zaměstnání. Pokud platí druhá možnost, měli byste se dívat hlavně na spotřebu auta, ať je vaše každodenní ježdění co nejúspornější. Pro každodenní dojíždění bohatě postačí i malé auto, protože velká zavazadla si do práce brát nebudete a nákupy po práci pohodlně pojme i malé auto.

Auto Nissan pro volný čas a do terénu

Pokud svůj volný čas trávíte především v přírodě a často s autem vyrážíte mimo asfaltové silnice, bude se vám hodit terénní vůz. Pro tyto účely se nejvíce osvědčily silné vozy s vyšším výkonem a ideálně pohonem na všechny 4 kola.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7062 (magazinostrava.cz#164)


Přidat komentář