Pneuservis - Třinec

Nejen my lidé volíme obuv podle ročního období. Jen těžko budeme v třeskuté zimě chodit v balerínách a v horkých letních dnech v botách s kožíškem. Také u auta bychom měli pamatovat na patřičné přezutí.

 

Kdy si však nechat auto přezout na letní či zimní pneumatiky? To je bezpochyby otázka, která napadne řadu řidičů, majitelů aut. Obecný vodítkem může být parametr, že s výměnou zimních pneumatik na letní není nutné příliš spěchat.

Přezutí zimních pneumatik na letní – vhodný čas

Respektive, to, že na jaře sleze sníh, ještě není známkou, že opětovně nenapadne. Rozhodně se tak vyplatí posečkat a neunáhlit se. Ne náhodou je právě řada nehod na jaře, kdy řidiči uspíší přezutí zimních pneumatik na letní, a pak je „překvapí“ další nepřízeň počasí.

Přezutí letních pneumatik na zimní – vhodný čas

V opačném případě, tj.** přezutí z letních pneumatik na zimní**, spíše platí, čím dříve, tím lépe. Počasí je totiž vskutku nevyzpytatelné. Může se změnit dokonce ze dne na den. Dokonce již první sněhový poprašek může způsobit na silnicích pěknou neplechu. Přezutí letních pneumatik na zimní tak určitě nijak dlouho neodkládejte.

Přezutí aut v odborném pneuservisu

Auto, ať už zcela nové, nebo kupované jeté z autobazaru aj., je povětšinou vybavené jen jednou sadou pneumatik, a to vzhledem k právě panujícímu počasí. I když, na druhou stranu může být nabízené auto v** autobazaru** již nějaký ten pátek a mezitím dojde ke změně počasí, respektive ročního období. Pokud tedy i Váš vůz disponuje jen letními, či zimními pneumatikami, budete potřebovat pro první přezutí pneumatiky nové. Rozhodně si zvolte pneumatiky kvalitní, kdy budete mít jistotu, že nejsou sjeté, a také korespondují s údaji v technickém průkazu. Pneumatiky můžete zakoupit v některém specializovaném e-shopu, ale také přímo v pneuservisu, kde Vám rovnou provedou odborné přezutí auta.

Nevíte si rady ke jít přezout své auto? Můžete se obrátit na pneuservis pana Antonína Skotnicy, který najdete V Třinci. A proč oslovit právě tento pneuservis? Jednoduše proto, že nabízí nejen** přezutí pneumatik**, ale i opravy a prodej pneumatik. Svou práci odvádí zodpovědně, čistě, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků. Objednávky můžete psát na e-mail a.skotnica@volny.cz či volat na číslo +420 558 334 557.

**pneu
**

Rychlé a bezpečné přezutí na počkání

Mezi pneuservisy najdete takové, které Vám mohou nabídnout nejen bezpečné, ale také rychlé přezutí Vašeho vozu. V takových pneuservisech jsou připraveni na řidiče, kteří mají tzv. času dost a přezutí řeší až za pět minut dvanáct. Do jisté míry však budete muset počítat s nějakým tím příplatkem navíc za rychlé provedení přezutí. Výdaje navíc Vám však vykompenzují tu skutečnost, že byste u jiného pneuservisu také mohli čekat ne dny, ale týdny.

Povinnost zimních pneumatik

Možná si říkáte, že je ve Vašem případě zbytečné si nechat přezouvat auto z letních pneumatik na zimní, protože stejně moc nejezdíte, natož pak v zimě. Maximálně podniknete párkrát nějaký ten větší nákup, nebo občasný výlet. A tak nechcete zbytečně utrácet na zdánlivě nepotřebné přezutí. Rozhodnutím nepřezout letní pneumatiky na zimní nejenže ohrožujete sami sebe a ostatní účastníky silničního provozu, ale také nejednáte v souladu s Vašimi povinnostmi. Přezutí na zimní pneumatiky je totiž povinné, a to pro všechny majitele vozů. Nepřezujete-li, koledujete si nejen o případnou havárii, ale také nemalý finanční postih.

přezutí pneu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7057 (magazinostrava.cz#38)


Přidat komentář