Výměna pneumatik Ostrava

Pneumatiky zajišťují vozidlu stabilitu na cestě, proto je volba správného druhu velmi důležitá pro jeho bezpečnost. Hlubší dezén chrání automobil proti smyku a aquaplaningu. Proto je výměna pneu dána vyhláškou.

## Pneuservis Ostrava - Poruba

Pneumatika je součást motorových i nemotorových silničních vozidel. Tento vzduchem plněný díl kol má svůj počátek již v roce 1888. Tehdy John Boyd Dunlop získal patent na moderní pneumatiku. Ta ale již roku 1845 byla objevena Robertem Williamem Thompsonem, protože však se v té době ještě nevyráběla vhodná vozidla pro její využití, vynález zapadl jako nepotřebný. Koncem 19. století nastala jiná situace, když začala sériová produkce jízdní kola.

Výhody Pneuservisu v Ostravě

  • Šetříme vaše nervy, čas a peníze!
  • Přijedete, a než nakoupíte, bude vaše auto přezuto!
  • To vše od 549 Kč!
  • Věrnostní a jiné slevy
  • Pohodlný rezervační systém

Druhy pneumatik

V současnosti se setkáme s různými druhy a parametry pneumatik. Základní údaj je jejich šířka, profil, typ konstrukce a vnitřní průměr. Tyto údaje jsou uvedené v technickém průkaze. Při výběru vhodných pneumatik je důležitý také nosnostní a rychlostní index, ohraničující maximální hmotnost respektive rychlost vozidla.

guma

Speciální druhy pneumatik

Setkáme se i se speciálními druhy. Jedním z nich jsou dojezdové run – flat pneumatiky. Ty nám slouží na dojetí s defektem do vzdálenosti 80 km při rychlosti 80 km/h.

Používání pneumatik

Pneumatiky mají předepsanou minimální hloubku dezénu. Ta činí 1,6 mm u letních a 4 mm u zimních typů. Dodržováním správné hloubky dezénu předcházíme smyku a aquaplaningu. Protože jízda v zimě je nebezpečnější, vyhláška předepisuje období povinného používání zimních pneumatik v případě, že je vozovka pokryta souvislou vrstvou sněhu, ledu či námrazy nebo se dá předpokládat nastání některé z těchto situací. Toto platí od 1. listopadu do 31. března. Zimní pneumatiky jsou opatřeny symbolem zimní vločky.

 

Protože používají měkčí směs, mají větší přilnavost při teplotách pod 7 °C a jemné lamelování dezénových bloků pro lepší odvod vody. Jelikož u zimních pneumatik může být rychlostní index nižší, než je uvedeno v technickém průkaze, je pak nutno rychlost přes zimu omezit na tuto hranici. Na jedné nápravě je předepsáno mít typ stejné značky, rozměru, kategorie, struktury a rychlostního a nosnostního indexu. Nedoporučuje se používat pneumatiky starší pěti let. Dobu výroby zjistíme z tzv. DOT kódu. Ten obsahuje čtyři číslice, z nichž první dvě udávají týden a poslední dvě koncovku roku.

Proč rychlé gumy?

  • Šetříme vaše nervy, čas a peníze!
  • Přijedete, a než nakoupíte, bude vaše auto přezuto!
  • To vše od 549 Kč!
  • Po předložení dokladu o nákupu v obchodním centru nad 500 Kč získáte slevu 100 Kč na přezutí!
  • Zcela zdarma můžete využít náš rezervační systém a vybrat si termín, který vám bude nejvíc vyhovovat!

pneu

Prostě a jednoduše - Vyměníme vaše zimní pneu za letní a naopak bez čekání a v pohodlí. Objednáte se přes internet na vámi vybraný termín. V tomto termínu, zatímco budete nakupovat, přezujeme vaše vozidlo!

Poškození pneumatiky

V případě poškození pneumatiky ji lze v určitých případech opravit. Toto se však nedoporučuje, pokud dojde k propíchnutí bočnice, zdeformování patkového lana, oddělení části pryže či jejího zvrásnění a poškození korozívním nebo mastným tělesem.

Pneumatiky a bezpečnost

Používání předepsaných pneumatik v dobrém stavu zvyšuje bezpečnost vozidla především zvýšením přilnavosti k vozovce a tím zabráněním smyku. Pokud si nejme jisti jejich kvalitou, můžeme se obrátit na pracovníky pneuservisu. Ti nám odborně poradí a případně provedou výměnu pneumatik. Zimní pneumatiky se doporučuje používat po celé předepsané období nezávisle na povětrnostních podmínkách. Na některých úsecích jsou povinné po celou zimní sezónu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7055 (magazinostrava.cz#17)


Diskuze a zkušenosti

Martin | 17.10.2013 10:28
Re: Výměna pneumatik Ostrava Perfektní výměna pneu, během 30 min jsem měl vše hotovo. Doporučuji!

Tomáš B. | 23.10.2013 10:19
Re: Výměna pneumatik Ostrava kvalitní a hlavně nejlevnější servis v Ostravě, super.

Patrik H. | 05.11.2013 08:32
Re: Výměna pneumatik Ostrava Naprostá spokojenost, objednání, servis - vše OK ;-)


Přidat komentář