Dětská chůvička a monitor dechu

Jste v radostném očekávání, kdy zanedlouho přivítáte nového člena rodiny? A jak jste na tom s plánováním a nakupováním výbavičky? Ani tak nyní nemáme na mysli oblečky a hračky, spíše jako otázku bezpečí Vašeho miminka.

 

Do jisté míry je jedno, zda bude mít miminko tu devizu vlastního pokojíčku, nebo ho budete mít pro prvních pár měsíců u sebe v ložnici, kam umístíte dětskou kolébku, či postýlku. To, že bude miminko ve Vaší bezprostřední blízkosti, ještě samo o sobě nezaručí, že bude v bezpečí. Jedině snad v případě, že byste s protějškem u miminka, když spí, drželi nepřetržitou stráž, abyste si byli jisti, že klidně a spokojeně dýchá. Rozhodně stojí za zvážení investovat do monitoru dechu, ale také dětské chůvičky. Díky těmto důmyslným a praktickým pomocníkům, budou moci být Vaše noci skutečně klidné.

Monitor dechu

Již z názvu přístroje vyplývá, že k čemu bude sloužit.** Monitor dechu** je velmi citlivým zařízením, jehož funkce a úloha spočívá v monitorování dýchání miminka, včetně pohybů. V případě, že by monitor zaznamenal pokles dechové frekvence, a to pod deset dechů za jednu minutu, okamžitě dojde ke spuštění velmi hlasitého i světelného signálu. Miminko můžete mít ve vedlejším pokoji za zavřenými dveřmi, a přesto si můžete být jisti, že Vás monitor dechu probudí. I kdybyste se zrovna nacházeli ve stavu hlubokého spánku.

Vhodnost využití monitoru dechu

Pro monitor dechu se rozhodují rodiče, jejichž miminko se narodilo s nízkou porodní váhou, jednalo se o předčasný porod, narodila se dvojčátka aj. Monitor dechu je však doporučován prakticky pro každé miminko. Nikdo samozřejmě nechce myslet hned na nejhorší. Bohužel se však stále stává, že dochází k úmrtí kojenců během spánku.

Monitor dechu – popis

Jak takový monitor dechu vypadá? S monitorem dechu se můžete setkat již na pokoji pro šestinedělky. Nemocnice, respektive porodnice jsou monitory dechu vybavené a poskytují je maminkám během doby, co jsou v nemocnici, než je s miminkem propustí domů. Monitor dechu je složen se senzorové desky, případně desek, které se umisťují pod matraci v dětské postýlce, kolébce. Další částí monitoru dechu je kontrolní jednotka. Ta právě „vydává“ zvukový a světelný signál. Senzorové desky nijak dítě neomezují a nebrání mu v pohybu. Dokud je miminko malé, tj. nepohybuje se v postýlce, stačí použít jednu senzorovou desku. Jakmile se však převrací, či „cestuje“ po postýlce, určitě použijte i druhou senzorovou desku, je-li součástí Vámi vybraného monitoru dechu.

Monitor dechu – doba využití

Monitor dechu je vhodné používat minimálně po dobu prvních šesti měsíců věku dítěte. Jen taková maličkost, na kterou se však bohužel může zapomínat. Monitor dechu se sám nezapíná. Je důležité ho vždy zapnout, jakmile miminko uložíte ke spánku do postýlky, kolébky. A pokud miminko z postýlky vyndáte, nemusíte si nijak zvlášť pamatovat na vypnutí monitoru dechu. Velmi záhy Vás totiž monitor sám hlasitě upozorní, že je „něco v nepořádku“.

Dětská chůvička

Dalším praktickým pomocníkem, který ocení řada rodičů, je dětská chůvička. Ta nijak nenahrazuje monitor dechu, tj. nespustí alarm, kdyby došlo ke zjištění zástavu dechu. I tak je však** dětská chůvička** pro mnohé rodiče nepostradatelná, a to zvláště, pokud miminko spí v jiné místnosti, než spíte, nebo se právě nacházíte. Díky dětské chůvičce můžete mít Vaše miminko neustále pod kontrolou. Vždy, když zapláče, nebo zavrní, uslyšíte ho.

Možnosti dětské chůvičky

A pokud si pořídíte** dětskou chůvičku** s monitorem, můžete se na miminko i dívat a zkontrolovat ho vizuálně. Další možností je pořízení dětské chůvičky se zpětnou vazbou, kdy můžete svým hlasem miminko utišit, aniž byste museli hned do jeho pokojíčku.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7068 (magazinostrava.cz#39)


Přidat komentář