Hlídání dětí Ostrava

Potřebujete se vrátit po mateřské dovolené co nejdříve do práce a nevíte kam s dítětem? A slyšely jste už o jeslích v Ostravě? O dítě se vám postará kvalifikovaný personál a vy můžete bez výčitek plně pracovat.

Mnoho rodičů je zaneprázdněných kvůli své práci, a tak většinou tráví hodně času mimo svůj domov. V takové situaci je velmi těžké najít někoho vhodného, kdo by se mezitím, co vy budete v práci, postaral o vaše děti.

Kam nebo komu dítě svěřit

V tomto případě máte asi jen tři možnosti. Babička, jesle nebo chůva? Správný výběr nemusí být vůbec jednoduchý. Většina maminek musí zpátky do práce ihned, jakmile jim skončí mateřská dovolená. Některé naopak zůstanou s dětmi doma déle. V každém z těchto případů se však maminkám hodí, že jejich dítě někdo alespoň na pár hodin pohlídá. Asi si teď říkáte, že dítě má přece dva rodiče. Ale pokud jsou oba pracovně vytížení, hlídání prospěje nejen jim ale i jejich dítěti. Jednou z často zapomínaných výhod je ta, že pokud bude dítě navštěvovat jesle či se o něj bude starat chůva, později, kdy půjde do školky, nebude pro něj nové prostředí tak velký „šok“ jako pro ostatní děti, které trávily dosavadní život pouze doma s rodiči.

Mnoho rodičů dává své dítě do jeslí či nějaké soukromé školičky, kde je o něj výborně postaráno.

Jak vybrat vhodné jesle

Říká se, že pokud to není nezbytně nutné, nedávejte dítě do jeslí dřív, než dovrší 18 měsíců. To už ale zdaleka není pravda. Dítě do jeslí můžete dát dokonce už v 10 měsících. Vybírejte jesličky, kde na jednu „tetu“ připadá maximálně pět dětí a kde se nezabývají pouze hlídáním, ale i rozvojem dítěte. Personál musí být kvalifikovaný. Nezapomeňte si dobře prohlédnout prostředí jeslí. Jesle by měly mít zahradu, kde si mohou děti hrát a pobývat. Sezname se s tetami a informujte se o programu, který mají pro děti během dne připravený. Zeptejte se také na** jídelníček**. Jesle mohou být také zájmově zaměřeny ať už hudební, sportovní, výtvarné nebo jazykové. Dobré jesličky vám také vyhoví, pokud potřebujete upravit individuálně příchody a odchody dítěte. Než dítě do jeslí dáte, poptejte se ostatních maminek, jak jsou s nimi spokojené, popřípadě si vyhledejte různé informace na internetu, kde mohou maminky psát své zkušenosti. Výhodou jesliček je ta, že bývají často v jedné budově společně se školkami a vy tak můžete vodit sourozence společně. Jednoho do školky a druhého do jesliček. Pobyt v kolektivu je pro rozvíjející se dítě velkým přínosem. Naučí se novým slovům, básničkám, písničkám, může rozvíjet své dovednosti.

Adaptační fáze dítěte

Dítě je nutné na pobyt v jesličkách postupně přivykat. Proto je dobré nechat dítě v jeslích nejprve hodinu, další dny dvě hodiny, následně už půl dne i s obědem a nakonec dítě v jeslích necháme po celou dobu. Počkejte alespoň měsíc, než se dítě adaptuje na jiné prostředí. Pokud i po měsíci stále pláče, je stresované a v jeslích se mu nelíbí, budete muset odložit rozhodnutí dát dítě do jesliček na později. Ideální doba pro odložení dítěte do jeslí je 4-6 hodin denně. Nástup do zaměstnání je proto lepší plánovat až po skončení adaptační fáze. Pro případ, že vaše dítě onemocní (v útlém věku nemají děti ještě správně vyvinuty imunitní systém a je proto možné, že po nástupu do jeslí budou častěji nemocné), promyslete si náhradní variantu, kdo bude dítě hlídat, když zrovna nebude moci do jeslí.

Jesle v Ostravě

Ostrava nabízí opravdu kvalitní výběr jeslí. Najít zde můžeme** jesle anglické** až po tématicky zaměřené. Všechny jesle dětem nabízí domácí příjemné prostředí se spoustou hraček, které jsou samozřejmě nezávadné. Personál v jeslích je kvalifikovaný s pedagogickým vzděláním. Často se můžete setkat i s personálem, který má zdravotnické vzdělání. To je pro malé děti velmi důležité. Nikdy nevíte, co se může přihodit. Dětem jsou v jeslích čteny knížky, které odpovídají jejím věku. Děti mají během dne pestrý program. Jsou pro ně připraveny zajímavé hry, jazykové aktivity, různé pohybové aktivity, rozumové aktivity, sociální a výtvarné aktivity. Říkáte si, že jesle s tolika možnostmi jsou drahé? Naopak, jesle v Ostravě nabízí velmi příjemnou cenu. Záleží už jen na vás jak často a na jak dlouho bude vaše dítě do jeslí chodit. Jesle jsou většinou určeny pro děti od 12 měsíců do 3 let. Děti se výborně začlení do dětského kolektivu a budou se tak rozvíjet ve všech směrech. V jeslích vás seznámí i s jídelníčkem, který budou děti dostávat. Pokud své dítě nechcete dát z nějakého důvodu do státních jesliček, máte možnost na výběr i z těch soukromých. Některé soukromé jesličky si mohou sami vařit. Jídlo, které děti dostávají je tak čerstvé a vy přesně víte, co je v daném pokrmu obsaženo. Jesličky navíc mívají často kamerový systém jak na zahradě, tak i uvnitř budovy. Děti tak jsou v naprostém bezpečí.

Soukromé školičky

Jednou z dalších variant, kde dítě uložit jsou** soukromé školičky**. Mají ke každému dítěti individuální přístup a výborně se o něj postarají. Děti mají svůj každodenní program, ať už jde o hraní, kreslení, zpívání atd. Některé soukromé školičky dokonce pořádají pro své děti různé výlety.

Chůvy

Pokud se rozhodnete dítě svěřit hlídací „tetě“ či chůvě, hledejte raději přes důvěryhodnou agenturu nebo se poraďte se svými známými, zda nemají podobnou zkušenost. Zatímco v zahraničí jsou au-pair již léta zavedené, u nás se s touto službou teprve seznamujeme. Stále více maminek chce však mít na sebe při mateřské dovolené více času, jít si zacvičit, zajít si na nákup či si jen posedět s kamarádkami u dobré kávy. Určitě se řiďte svým instinktem, neznamená, že když má paní na hlídání dvě vysoké školy je tou pravou pro vaše dítě. Spíše by vás měly zajímat alespoň dvě předešlé reference buďto od agentury, nebo maminek, u kterých pracovala dřív. Agentura by navíc podle vámi sdělených požadavků měla chůvy vybrat a domluvit s nimi schůzku.

Během seznamovací schůzky pečlivě sledujte, jak se chůva k vašim dětem chová a jak s ním komunikuje. Mělo by jít na ní poznat, že tato práce jí opravdu baví a naplňuje. Pokud má vaše dítě nějaké zdravotní komplikace je dobré hledat chůvu se zdravotním vzděláním či porodní chůvy. Nebo má dítě naopak problémy s psaním či čtením, v takovém případě hledejte chůvu s pedagogickým vzděláním. Určitě vybírejte chůvy starší 18 let. Pokud by totiž vznikla v domě nějaká škoda v době vaší nepřítomností, mladší chůva by tak nebyla zodpovědná za vzniklou škodu. Svým dětem novou chůvu ukažte a zeptejte se jich, jak se jim líbí. Pokud se s vámi vybranou chůvou necítí dobře, zkuste někoho jiného.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7066 (magazinostrava.cz#12)


Přidat komentář