Kočárky a jejich příslušenství

Čekáte miminko, nebo již doma jedno máte a utápíte se v nabídce kočárků v obchodech? Nevíte na co se při výběru kočárku zaměřit a chcete si vybrat správně? Vše se dozvíte v tomto článku.

kočárkem jsme se setkali za svůj život všichni. Ať již jako malé děti, což nám dávalo možnost poznat jej tzv. zevnitř, či v dospělosti. Dnešní podoba kočárku je velmi rozličná. Kočárky se mezi sebou liší nejen velikostí či tvarem, ale především výbavou neboli příslušenstvím.

Kočárky a jejich příslušenství

Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, je v současné době** nabídka kočárků** velmi široká. Vybrat si v této nabídce ten pravý nemusí být jednoduché. Proto je potřeba při výběru vhodného kočárku sledovat několik parametrů, které nám napoví, zda je právě ten, který se nám líbí, tím pravým. Ohledy je potřeba brát nejen na to, že má dokonalé zbarvení či odpružená kolečka. Rozhodovat bychom se měli rovněž podle toho, jak dlouho jej upotřebíme či do jaké cenové kategorie zapadá. Rozhodující bývá při výběru kočárku rovněž počet kombinací, přičemž koupí jednoho setu získáme, dvoj, čtyř či více kombinace, což je cenově výhodnější, než budeme-li kočárky obměňovat.

Na co se zaměřit při výběru kočárku?

Nyní si přiblížíme pár věcí, na které je potřeba se při výběru zaměřit. Ihned na první pohled nás zaujmou kolečka. Budeme-li s kočárkem jezdit ve městě, měli bychom preferovat menší a pevná kola. Do přírody jsou pak lepší kola velká a nafukovací. Dále bychom měli řešit rozměry kočárku a to zejména v případě, že máme doma výtah apod. Důležitá je rovněž skladnost kočárku, což znamená, že by měl jít jednoduše složit nebo by měl mít vytahovací korbičku apod. Jezdíte-li autem, budete řešit problém se skládáním velmi často. Myslet bychom měli také na údržbu kočárku a v neposlední řadě také houpání. Některé modely houpou pouze minimálně a některé dokonce vůbec. Také hmotnost kočárku je důležitá, neboť čím lehčí kočárek je, tím lépe s ním lze manipulovat. A na čem ještě záleží maminkám, které s kočárky jezdí? Přeci na tom, aby měl daný kočárek co nejlepší příslušenství.

Příslušenství pro kočárky

Při koupi kočárku se mimo jiné díváme také na to, jak je vybavený, popřípadě, zda lze příslušenství dokupovat. Jen málokdo si dnes koupí kočárek, který je opatřen pouze hlubokou vaničkou pro miminko. Dnešní rodiče si vybírají kočárky, jejichž příslušenství lze kombinovat, což vede k tomu, že kočárek tzv. roste s dítětem. Příslušenství na kočárek může být mnoho. Co tedy konkrétně lze ke kočárku dokoupit? Jedná se o fusáky, tašky, přebalovací tašky, držáky na lahve, odkládací pultíky, korbičky, sluneční stínítka. Dnes patří do běžné výbavy nového kočárku rovněž autosedačky, tzv. vajíčka pro novorozence, což je velmi výhodné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7069 (magazinostrava.cz#46)


Přidat komentář