Výživový poradce - Ostrava

Máte problémy s nadváhou? Trápí vás obezita? Snažíte se zhubnout, ale vždy se vám to podaří jen na chvíli a pak zase přiberete? Jak to udělat, aby zhubnutí bylo trvalé? V tom vám poradí a pomůže výživový poradce.

Mnoho lidí, kteří mají** nadbytečné kilogramy** a chtějí se jich zbavit, se pokouší zhubnout pomocí diet. Jenže diety, ty jsou spíše zdraví škodlivé a zhubnout natrvalo vám stejně nepomohou.

 

 Výživový plán Ostrava

Výživový plán

Když se řekne dostatečný přísun kalorií, pro každého je tato hodnota jiná. Každý máme totiž jiné tělesné proporce a také máme jiný výdej energie. Těmto hodnotám je potřeba náš přísun kalorií uzpůsobit. Když přijdete k výživovému poradci, ten pomocí přístrojů poměří vaše tělesné údaje, jako jsou hmotnost, obsah vody, tuků a svalů v těle, bazální metabolismus aj. Rovněž tak potřebuje výživový poradce znát vaše dosavadní stravovací a pohybové návyky. Hubnutí a jídelníček ostravaNa základě všech těchto údajů pro vás výživový poradce vytvoří individuální** výživový plán** a doporučí vám pohybovou aktivitu. Váš plán vám má pomoci naučit se dodržovat zásady zdravého stravování v každodenním životě, díky čemuž by se vám mělo podařit zeštíhlet natrvalo, bez diet a hladovění, jen díky pravidelné stravě, dostatečnému přísunu kalorií a přiměřenému pohybu.

Hubnutí a jídelníček

To, že dosáhnout nižší váhové hmotnosti je možné díky cvičení a úpravě stravy, ví snad každý. Aby také ne, stačí si jen koupit některý tematický časopis zaměřený na zdravý životní styl, diety, hubnutí, či zapnout počítat, spustit internet a zadat slovo hubnutí. Hubnutí však nejde samo o sobě, a to dokonce i v tom případě, že například doslova přestanete jíst, či razantním způsobem uberete množství potravin. Tělo je velmi „inteligentní“ a Vaše „nelidské zacházení“ si zapamatuje, a tak každý další kousek, který si, respektive i mu, dopřejete, si honem rychle uloží tzv. na horší časy. Výsledkem pak je, že Vy se trápíte hladem a ručička váhy stejně nejde dolů. Při hubnutí je důležitější se soustředit na výběr vhodných potravin a následně správného určení požadovaného počtu porcí. Pomocníkem při sestavování jídelníčku, výběru potravin, Vám pak může být všeobecně známá a prověřená Potravinová pyramida.

Proč diety škodí?

Už jste někdy vyzkoušeli držet dietu? A jaké to bylo? Chutnalo vám jíst pořád dokola to samé? Nebo jste se snažili zhubnout pomocí odpírání potravy? I hladovky pomáhají zhubnout, ale stejně jako v případě diet pouze na chvíli. Po ukončení hladovky nebo diety prakticky vždy přiberete všechny kila nazpátek a většinou bohužel i nějaká navíc. Tomuto procesu se říká jo-jo efekt.Jak funguje jo-jo efekt?

Jak funguje jo-jo efekt?

Když snížíte příjem kalorií, pro vaše tělo to není nic příjemného. Protože si tělo cení více tuků než svalů, při sníženém příjmu kalorií začne váha ukazovat nižší hodnoty díky ztrátě svalové hmoty. Když pak dietu či hladovění ukončíte a s příjmem kalorií se tak vrátíte na původní úroveň, tělo se toho okamžitě snaží využít a všechny přijaté kalorie ukládá do tukové hmoty, aby si vytvořilo rezervu pro případ, že se období sníženého příjmu kalorií zase vrátí. Pokud držíte dietu, je to naprosto kontraproduktivní, protože díky ní ztrácíte svalovou hmotu a při následném** jo-jo efektu** si vytváříte nové tukové zásoby. Díky dietě a následnému jo-jo efektu vaše tělo slábne a navíc ve zvýšené míře ukládá tuky. Ještě stále chcete** držet dietu**?

Pravidelná strava, dostatek kalorií a správný pohyb pomáhají ke štíhlé postavě

Pro mnoho dietářů je k neuvěření, když jim někdo tvrdí, že budou-li jíst více, zeštíhlí. Ovšem i když to může znít paradoxně až neuvěřitelně, přesto je to tak. Pokud si neodpíráte jídlo a** jíte v pravidelných intervalech alespoň pětkrát denně**, vaše tělo si zvykne, že má zajištěný přísun kalorií a díky tomu nebude vytvářet tukové zásoby. Pravidelný přísun potravy navíc urychluje metabolismus, což rovněž pomáhá spalovat tuky. Díky tomu má pravidelná strava a dostatečný přísun kalorií za následek štíhlou postavu a dostatek energie. Důležité samozřejmě je, v čem jsou kalorie obsažené, neboli zda je strava nutričně správně složená a vyvážená. Nezbytnou součástí životního stylu, který povede z trvalého zeštíhlení, je také pohyb. Stejně jako je důležité sestavit jídelníček tak, aby vyhovoval vašim chutím, možnostem a životnímu stylu, stejně tak je důležité vybrat a navrhnout klientovi formy pravidelného pohybu.

Pravidelná strava a dostatek kalorií pomáhá ke štíhlé postavě

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7081 (magazinostrava.cz#48)