Kvalitní vinárna - Ostrava

Máte dobré přátele, hezký partnerský vztah nebo chcete upevnit kontakty? Ideálním místem k prožití hezkých chvil nebo utvrzení přátelství je návštěva příjemné vinárny, kde je klid, hezké prostředí, dobrá obsluha a hlavně kvalitní vína.

Návštěva vinárny

Každá** návštěva vinárny** by měla být malou společenskou událostí na kterou je dobré připravit se. Nahodilý výběr místa, kde chceme strávit příjemné chvíle, by se nemusel vyplatit. Je důležité vědět kam jdeme nebo mít aspoň dobré reference na kvalitu a výběr vína a také na prostředí, které nás bude obklopovat. Pokud takovou návštěvu plánujeme s předstihem, určitě není na škodu rezervovat místa dopředu  a poprosit i o vhodné umístění stolu podle příležitosti naší návštěvy. Posezení ve dvou u plamene svíčky přímo vyžaduje trošku soukromí, stejně tak i větší společnost při oslavě důležité události, aby nerušila tichý chod vinárny. Separé, salónky, sklepoví, to vše mohou někdy dobré vinárny skrývat.

Vinný list ve vinárně

Vinotéka každé vinárny by měla obsahovat vína zajímavá nejen pro znalce, ale také a hlavně pro návštěvníky, kteří mají víno rádi nebo mu chtějí přijít na chuť a hledají inspiraci. Proto by** vinný lístek** měl být rozdělen na několik sektorů pro ty, kdo mají představu, co si chtějí objednat. Toto rozdělení se týká barvy, původu země a přívlastku blíže určujícího typ vína. Pro tápající nebo hledající dobrodružství v rozličných chutích se můžeme vést doporučením sklepníka, který nám může doporučit  víno dle našich představ i peněženek. Navíc díky jeho odborným znalostem si můžeme prohloubit své znalosti o víně. Váháme-li nebo chceme posedět opravdu jen u dvou deci, pak bývá možné vybrat si z rozlévaných vín, kde se spíše řídíme jeho cukernatostí nebo kyselinkami. Správná teplota vína, výběr skla i servis, jakým vás číšník obsluhuje, by vám měl dát pocit pohodlí spojeného s elegancí, důstojností a kapičkou luxusu.

Místo, kde se nespěchá

Vinárna je místem, kde se nespěchá a čas by zde neměl hrát roli. To neplatí pro obsluhu, která z dáli a diskrétně sleduje, zda její klienti mají vše po čem jejich srdce a chuťové buňky baží. I samotná** vinárna** by měla mít jakousi intimní atmosféru pro kterou je vyhledávána a znovu navštěvována. K tomu patří nejen opravdu znamenitá vína, karafa čisté vody na stole, ale i bohatý výběr nápojů a pokrmů pro ty, kteří přišli jen kvůli atmosféře kvalitní vinárny. Místa, kde se cinkot skleniček prolíná s neslyšným šumem a tichá hudba vše dokresluje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7084 (magazinostrava.cz#42)


Přidat komentář