Realizace zahradních jezírek - Ostrava

Líbí se vám, když se můžete posadit u vody a v klidu relaxovat? Máte rádi vodní rostliny? Chtěli byste mít v zahradě vodní prvek? Pak by pro vás ideálním řešením mohlo být udělat si na zahradě jezírko.

Mít v zahradě jezírko, to je velmi příjemná věc. Jezírko slouží pro okrasu, pro** pěstování vodních rostlin** a také pro zpříjemnění pobytu v zahradě, pro relaxaci a odpočinek. Ovšem stejně tak může jezírko sloužit i pro koupání. Záleží jen na tom, jaké parametry pro své jezírko plánujete a kolik máte na zahradě místa.

Zahradní jezírko – dá se v něm i koupat?

Mít přímo na vlastní zahradě krásné tiché místo pro koupání, kde se můžete kdykoliv svlažit, to je určitě skvělé, zvláště pokud zrovna panují tropické teploty. Většina lidí si pro účely koupání na zahradě pořizuje bazén. Ale věděli jste, že velmi zajímavou alternativou k bazénu je vybudovat si** koupací jezírko? Jeho výhodou je, že se do něj nemusí dávat žádné čistící chemikálie, nemusíte drhnout jeho stěny a dno, nemusíte ho pravidelně vypouštět, platit za vyhřívání vody apod. Absence vyhřívání má samozřejmě tu nevýhodu, že si nemůžete koupací sezónu prodloužit. Na druhou stranu v jezírku můžete **chovat ryby či pěstovat nádherné vodní rostliny včetně leknínů, což v by v bazénu asi nešlo. Ale začněme pěkně od začátku. Je pro jezírko v zahradě potřeba mít stavební povolení?

Stavební povolení pro zahradní jezírko

Pokud se nepustíte do** stavby opravdu rozlehlého zahradního jezírka**, pak stavební povolení není potřebné. Stavební povolení pro jezírko potřebujete tehdy, je-li jeho plocha větší než 300 metrů čtverečních. Ovšem pak je tu ještě druhé kritérium, které říká, že stavební povolení pro zahradní jezírko potřebujete také v případě, kdy hloubka jezírka je více než 1,5 metru. Pokud víte, že vaše zahradní jezírko bude překračovat jeden nebo oba z těchto parametrů, stavební povolení budete potřebovat. V opačném případě, tedy že ani jeden z parametrů nehodláte překročit, stačí vám splnit pouze ohlašovací povinnost na stavebním úřadě.

Projekt zahrady a jezírka

Budete stavět nový dům a chcete mít v zahradě jezírko? Pak je velmi vhodné zařadit jezírko již do projektu zahrady a přizpůsobit mu finální terénní úpravy pozemku. Pokud si sami nejste v tomto ohledu jistí, můžete oslovit zahradního architekta, který vám projekt zahrady i s** koupacím jezírkem** vyhotoví. Projekt zahrady a koupacího jezírka můžete nechat zcela na zahradním architektovi, nebo s ním můžete při vytváření projektu spolupracovat a vnášet do něj své nápady a požadavky, to už bude záležet na vás.

Realizace zahradního jezírka

Stejně tak se do** realizace zahradního jezírka** můžete pustit i v případě, že bydlíte ve starším domku, nebo máte třeba jen zahradu s chatkou. Pokud se do stavby zahradního jezírka nechcete pouštět sami, nevadí. Můžete si vyhledat firmu, která se zabývá výstavbou jezírek a nechat si jezírko podle svých požadavků na zahradě postavit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7093 (magazinostrava.cz#56)


Přidat komentář