Zahradní architekt - Ostrava

Co by byl krásný dům bez skvostné zahrady? Zahrada k domu neodmyslitelně patří, ovšem dát jí ten správný šmrnc nemusí být jednoduché. Proto jsou tu odborníci, kteří vše vymyslí za vás. A sousedi budou moci jen závidět.

Práce zahradního architekta

Zatímco klasický architekt s lehkostí dodá eleganci vašemu domu, zahradní architekt promění pozemek okolo něj v překrásnou zahradu. Může přitom začít takzvaně od nuly, třeba ještě v domě kdy je dům novopečenou stavbou, ale stejně tak vám dovede pomoci stávající zahradu přetvořit tak, aby splňovala vaše nové představy.

Jak vybrat zahradního architekta

Zahradního architekta je rozhodně potřeba vybírat s maximální pečlivostí, neboť to bude právě on, kdo dá tvář vaší nové zahradě, ve které budete pravděpodobně trávit velké množství času, možná v ní budou vyrůstat vaše děti, budete se v ní setkávat s přáteli. Vzhledem k tomu, že se jedná dost možná o investici na desítku let, cena by měla být až posledním faktorem, který budete zohledňovat. V první řadě si zjišťujte reference, ať už z okolí, od zákazníků, nebo třeba z webových stránek, kde architekti mívají fotogalerie svých prací. Pokud vás někdo zaujme, oslovte jej. Asi nejdůležitější bude nyní právě dojem, který na vás firma, respektive její zástupce udělá. Architekt by měl být vždy vstřícný, naslouchat vašim požadavkům, a respektovat vaše přání. Pokud vy budete chtít květinový záhon, a jemu by se více zamlouvalo jezírko, může vám sice vysvětlit výhody a nevýhody obou řešení, konečné slovo je ale vždy na vás. To vy budete zahradu obývat, ne architekt. Sledujte také jeho schopnost hledat alternativní řešení a nabízet různé varianty. Jestliže je pohotový, je velká pravděpodobnost, že se ve svém oboru skutečně vyzná. Pokud se navíc bude zajímat i o širší souvislosti a nabízet věci které vás například vůbec nenapadly, máte nejspíš vyhráno - našli jste kvalitního profesionála.

Vizualizace zahrady

Veškeré změny na vaší zahradě začínají vizualizací. Bylo by totiž krajně nepraktické přivézt a zasadit stromy, vydláždit chodníky, vykopat jezírka, a následně zjistit, že se vám design nelíbí. Díky moderním technologiím proto architekti vždy nejprve připraví podrobný nákres celé plochy zahrady, kde přesně uvidíte jednotlivé stromy, keře, květiny, samozřejmě také stavbu vašeho domu a další prvky umístěné v zahradě, chodníky a vše ostatní, mnohdy navíc hned ve 3D formátu, který poskytuje skutečně věrnou představu toho, jak bude zahrada vypadat. Právě tyto grafické návrhy, neboli vizualizace, jsou hlavní náplní práce zahradního architekta. Díky počítačovým technologiím architekt samozřejmě může projekt na několikrát upravovat, což je ideální, neboť málokdy bude hned první návrh to pravé ořechové, a možná vás mnohé napadne až později.

Kolik to bude stát?

Cena, kterou za realizaci zahrady zaplatíte, bude velmi různorodá, v závislosti na velikosti plochy, vašich požadavcích na množství i druhy zeleně, nebo na tom zda budete chtít některé současné prvky zahrady zachovat, a projekt se jim tak bude muset přizpůsobovat. Odhad ceny vám však zahradní architekt nabídne již v rané fázi plánování zahrady, poté co zjistí vaše představy, a vy se tak můžete dopředu rozhodnout, zda si návrh necháte zhotovit, nebo ne.

Orientační ceny

Ačkoliv se cena liší nejen podle rozsahu projektu, ale také podle lokality, obecně můžete očekávat cenu okolo deseti tisíc v případě návrhů předzahrádek, zimních zahrad a menších ploch, a okolo patnácti tisíc u klasických zahrad okolo rodinných domů, hotelů či administrativních budov. Ještě vyšší sumy si pak architekt naúčtuje za rozsáhlé zakázky jako jsou veřejná prostranství, parky, hřbitovy či městská zeleň.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7090 (magazinostrava.cz#51)


Přidat komentář