Kurzy pro výrobu korálků - Ostrava, Havířov

Korálky, korálkování, vytváření šperků a doplňků z korálků se stalo módní záležitostí. Není se čemu divit. Vždyť vytvořený šperk vlastní rukou je tím nejkrásnějším doplňkem i dárkem pro naše blízké.

Korálky, známe je všichni a mnohé z nás nadchly až tak, že se staly součástí našeho života. Korálky se promítají do mnoha činností, tedy kreativních činností. Můžete vytvářet šperky, doplňky, můžete je použít k dekoraci, můžete je využít při vyšívání, pletení, háčkování, drhání, Kumihimo splétání a při mnoha dalších ručních prací. Korálkování se stalo v dnešní době ne přímo způsobem obživy, ale především kreativní relaxací, která nabízí odpočinek a únik před stresem dnešní doby. Mnoho žen se tak schází v zájmových kurzech, kde se učí novým technikám, mění si nápady a příjemně se baví.

Korálkování v čase

Korálkování je známo již od počátků lidského věku a vyskytuje se snad ve všech kulturách. Jen v každé našlo jiné využití, jinou výzdobu a jiné techniky. Jak šel čas, stalo se korálkování řemeslem, které bylo velmi uznávané a žádané. A dnes je korálkování nejen řemeslo, ale i velmi příjemná zábava. Zábava, kde se prolínají snad všechny dosud známé způsoby korálkování a k nim se přidávají ty nové. Tvorba šperků z korálků se tak stala skutečným módním trendem. Ostatně není se čemu divit. Moderní korálky jsou opravdu nádherné a jedinečné. V nabídce najdete korálky klasické i moderní, korálky plastové i skleněné, korálky broušené, luxusní, dekorativní, originální, prostě korálky pro každou příležitost pro každé tvoření. Existuje také nespočet návodů na tvorbu. Čerpat je možné z knih, z časopisů, z internetových kurzů, ale nejlepší inspirací jsou kurzy pro výrobu korálků, kterých se zúčastníte osobně.

 

Nové kurzy - Ostrava, Havířov

Korálky to nejsou jen šperky, ale také celá řada módních doplňků a dekorativních ozdob interiérů. K zřejmě nejpoužívanějším patří výroba vánočních ozdob, andílků, vánočních hvězd a zajímavých svícnů. Zajímavé jsou i techniky výroby zvířátek a ozdob, které ozvláštní klíče, mobil, kabelku. A v neposlední řadě i výroba květin z korálků. Je toho hodně, co korálky nabízejí. V zajímavých** kurzech** se naučíte kombinaci korálků a dalších materiálů. U výroby šperků je to zejména kombinace korálků, drátků, pruženky, dlouhé šňůry, smaltu, nebo šití. Ale ani kombinování korálků samotných není jednoduché. Korálků je mnoho typů. A tak kurzy nabízejí i orientaci v korálcích, poznatky o jejich používání a o možnostech využití k výrobě různých kreativních šperků a doplňků. Máte-li tedy zájem o setkání se se stejně zapálenýma korálkářkama, pak určitě sledujte nabídku kurzů na internetových stránkách.

Návody ke korálkům - Ostrava, Havířov

Ten, kdo se z nějakého důvodu nemůže zúčastnit kurzů korálkování, pak může vyzkoušet výrobu šperků podle návodů uvedených na internetových stránkách. Najdete zde návody velmi jednoduché, které zvládne i naprostý začátečník, a také návody složitější, které mohou být krásným doplňkem Vašeho outfitu, nebo dárkem pro Vaše blízké.

Jak nakupovat korálky?

Korálků je mnoho. V podstatě se dělí na dvě hlavní skupiny. Na přírodní a uměle vyrobené. Tyto dvě základní skupiny se pak dělí na řadu dalších. Zde si uvedeme nejznámější korálky pro výrobu šperků.

Uměle vyráběné korálky

Jde o korálky z materiálů jako je sklo, křišťálové sklo, umělá perleť, pryskyřice a také plast. Skleněné korálky jsou stále nejrozšířenější a v nejrůznějších tvarech, velikostech a barvách. K zřejmě nejzajímavějším korálkům patří takzvané vinutky. Jde o velmi krásné, ručně zhotovené korálky, které se vyznačují originalitou. Křišťálové korálky patří k rozsáhlé kategorii. V nabídce je najdete od různých výrobců a nejen českých. Jejich cenu ovlivńuje přesnost broušení, takzvaných fazet. Pokud je fazeta správně vybroušena, pak vyniká nádherným třpytem a odlesky. Poslední v této kategorii korálků jsou perly. Najdete je v mnoha odstínech pastelových barev.

Nabídka přírodních korálků

Zde můžete vybírat ze všech přírodních materiálů, jako jsou perly, polodrahokami, dřevěné korálky, perleť, kámen a další. Krásné šperky jsou i z drahokamů, které jsou v nabídce velkých kamenů až po malé odštěpky.

Rokajl- nejmenší korálky

Rokajl jsou nejmenší skleněné korálky, které mají mnoho barev i tvarů. Hodí se pro vytváření pravidelných šperků, stejně jako nepravidelných a kombinovaných s dalšími materiály a korálkami. Rokajl působí velmi zajímavě v kombinaci s válečky, trubičkami i tvarovanými kořalkami.

Tvar a velikost korálků

V každém obchodě s materiálem pro korálkování najdete nespočet tvarů a velikostí korálků. Některé korálky se prodávají na počet, jiné, jako třeba rokajl, na váhu. Tvary korálků nabízejí zajímavé využití při tvorbě. K běžně nabízeným patří lucerničky, kuličky, soudky, placičky, kostky, jazýčky, slzy, nebo také brioletky, oválky a nugetky nebo valounky.

Nabídka návlekového materiálu

Bez návlekového materiálu nelze vytvářet šperky. Pro každý šperk je vhodný jiný materiál. Klasicky jsou nabízeny paměťové dráty, silony, lanka, nitě, šňůrky i stuhy. Návlekové materiály jsou v bezbarvém provedení, nebo v provedení barevném. K návlekovým materiálům patří i drátek. Ten je nabízen v různé barvě i síle a pro každý výrobek je nutné najít správný typ. Na klasický drátek může být někdo alergický. Zde je pak možné použít chirurgický drát, který je vhodný i pro výrobu komponentů.

Komponenty pro korálkování

Je jich nepřeberné množství a z různých materiálů. Některé je možné si zakoupit hotové, jiné jako polotovar a další si můžete rovnou vyrobit. Z hotových komponentů jsou nabízeny náušnicové komponenty, karabinky, uzávěry, zámečky, háčky, dvojháčky, kroužky, šlupny, magnetické zavírání, záponky, a řada dalšího.

Prodej korálků - Ostrava, Havířov

Všechny jmenované typy korálků, návlekového materiálu i komponentů a ještě mnohem více najdete v nabídce kamenné prodejny i internetového obchůdku Kreativ. Velkou výhodou je, že v obchůdku budete mít k ruce zkušenou obsluhu, která Vám s výběrem materiálu velmi ochotně poradí.

 

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7102 (magazinostrava.cz#179)


Přidat komentář