Akvárium Ostrava

Také máte rádi uklidňující pohled na podvodní svět? Líbí se Vám velké akvárium s krásnými, barevnými rybkami, s rostlinami a mořským pozadím? Pak je na čase si přesně takové pořídit.

Akvárium je krásným módním doplňkem interiéru. Milovníci rybiček si rádi pořizují akvárium do domácnosti, aby se mohli o rybičky starat, měnit jim vodu, dávat jim krmení a za odměnu se kochat příjemným pohledem na podvodní svět. Také Vás láká pořídit si domů akvárium? Pak si můžete nechat vyrobit akvárium přímo na míru. Nejen jeho tvar, ale veškeré příslušenství spolu s návrhem, jak bude v daném interiéru vypadat, jaké rostliny a rybičky by v akváriu měly být atd., aby byl pohled na Vámi navržené** akvárium** přesně podle Vašich představ.

Velikost akvária a jeho umístění

Řadíte-li se k začátečníkům akvaristiky, pak zvolte akvárium menších rozměrů, např. o objemu mezi 50 až 120 litry. Budete mít přehled o veškerém dění v akváriu, naučíte se o něj starat, sami zvládnete měnit vodu a osvojíte si základní návyky v péči o něj. Jestliže budete chtít mít v akváriu i rostliny, pak by mělo mít výšku zhruba 60 cm, aby Vám v budoucnu nedělalo problém akvárium prosvítit až na dno. Akvárium by mělo být umístěno tam, kde je klid, kde nedochází k přílišnému ruchu, aby se rybičky uvnitř cítily dobře a bezpečně. Akvárium umístěte tak, aby nebylo vystaveno přímým slunečním paprskům. Nevhodné je také v místech, kde se běžně kouří. Ani to totiž rybičkám neprospívá. Umístěte si jej tam, kde na něj dobře uvidíte, kde trávíte volný čas, a kde se můžete nerušeně kochat pohledem na něj.

Kde si pořídit akvárium?

Nádrž na vodu o různých velikostech si můžete nechat vyrobit přímo na míru. Sdělíte rozměry a řemeslníkům již nebude nic stát v cestě Vám vyrobit přesně takové akvárium, které si přejete. Nádrž si můžete pořídit také v akvaristice, kde máte na výběr z mnoha rozměrů a tvarů. Odborníci na výrobu akvárií Vám v rámci svých služeb nejen vytvoří akvárium na míru včetně doporučení, jak jej vybavit, naaranžovat a umístit do prostoru, ale poskytnou i Vám i následný servis v případě, že budete potřebovat. Samozřejmostí pro ně je výměna vody, oprava akvária, vyčistění akvária atd. Ceny za akvária se pohybují od několika stovek výše. Pořídit si můžete klasický kvádrový tvar, který je z praktického hlediska nejvhodnější, ale v prodeji jsou i akvária, která jsou např. s šesti nebo s více hranami, stejně jako akvária kulatá.

Jak akvárium vybavit?

Můžete si pořídit závěsné akvárium, nebo jej položit na kus nábytku nebo na např. na podstavec. Jak akvárium nejlépe vybavit, co do něj dát, jaké rybičky a v jakém počtu si pořídit, přenechejte na odbornících. Zde Vám přinášíme pouze velmi stručné informace o tom, jak by akvárium mohlo vypadat. Na dno můžete pořídit vyživovací podložku, která se kupuje v akvaristice. Na tuto podložku vysypete hrubší písek. Resp. takový, který je o zrnitosti 3-10 mm. Na dno akvária je možné také dát dekorativní kameny, za které se rybky můžou schovávat a které budou akvárium krásně zdobit. Do akvária se pořizují i kořeny, které rovněž slouží jako skrýš pro rybičky. I tyto ale pořizujte přímo v akvaristice. Akvárium musí být vybaveno filtrací s topným tělískem s termostatem. Teplota vody má být mezi 24 až 27 stupni Celsia. K další výbavě patří odkalovací zvon a síťka na rybičky. Dále rybky potřebují světlo, k čemuž se používají světelné trubice.

Nechejte si vyrobit akvárium na klíč a nemusíte shánět informace o tom, co, kde, jak, kolik, a proč. Přenechejte všechno odborníkům a Vy už si jen užívejte pohled na Vámi navržené akvárium.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7113 (magazinostrava.cz#101)


Diskuze a zkušenosti

Martin | 29.03.2013 08:59
Re: Akvárium Ostrava Dobrý den, na kolik by mne u vás vyšlo akvárium jako stolek o rozměrech v*š*h 50*100*50 v cm a bylo by to i s příslušenstvím jako je světlo, filtr a topení? Děkuji za odpověď

Bořivoj | 29.03.2013 09:04
Re: Akvárium Ostrava Dobrý den děláte kryty na nestandartní akvária? Měla bych zájem o rozměr:70x40cm.Děkuji


Přidat komentář