Montáže stínící techniky - Ostrava

Jaký typ stínící techniky preferujete? Upřednostňujete klasické žaluzie nebo naopak dáváte přednost modernímu způsobů stínění, jakým mohou být např. japonské posuvné stěny? Nahlédněme společně do světa stínící techniky.

Zařizováním nového domova vás může naprosto pohltit. Na výběr máme z tak obrovského množství zboží, že někdy si až nevíme rady, co bude právě to nejlepší řešení. Stejné je to u stínící techniky. Firmy nám nabízí opravdu různé typy stínící techniky, v různých provedeních a na nás už je jen se rozhodnout. Současní stínící technika se stala nezbytností skoro v každém rodinném domě nebo bytě. Každý oceňuje funkčnost, kterou stínící technika nabízí. Její ovládání je velice jednoduché a můžeme pomocí ni velmi snadno regulovat množství světla v místnosti. Stínící technika nám poskytuje dostatek soukromí, zabraňuje přehřívání místnosti a celkově se podílí na vytvoření příjemného vzhledu. Také v Ostravě nabízí řada firem prodej a montáž stínící techniky. Firmy vám mohou nabídnout zaměření oken a poradí vám s výběrem toho nejlepšího řešení ve stínění. Poté proběhne odborná montáž stínící techniky a vy se už nemusíte o nic starat.

V zásadě dělíme stínící techniku na interiérovou a exteriérovou. Nyní si zkusme jednotlivé typy stínící techniky popsat a vyjmenovat jejich výhody a nevýhody.

Interiérová stínící technika

Interiérová stínící technika nenabízí pouze stínění pomocí žaluzií. V této oblasti máte na výběr z širokého množství produktů, jako jsou např. rolety, baldachýny nebo posuvné panelové stěny.

Interiérová stínící technika – žaluzie

Co se týká stínící techniky, asi největší oblíbenost mají žaluzie. Tento typ stínící techniky najdeme v mnoha domácnostech, jak v rodinných domech, tak v bytech. Žaluzie se také používají v kancelářích, školách nebo jiných administrativních budovách. Přesně na míru podle vašeho okna se vyrábí žaluzie skládané. Skládané žaluzie je možné zakoupit v různých materiálech a odstínech. Ve vašem interiéru budou zajisté vynikat vzorované skládané žaluzie. Tento typ žaluzií je možné ovládat buď manuálně nebo elektricky. Horizontální, tedy vodorovné, žaluzie se v domácnostech a jiných prostorách používají nejčastěji. Tento typ žaluzií se prodává v mnoha provedeních, materiálech a barvách. Nejčastěji se zákazníci rozhodují pro žaluzie lehké, hliníkové, ale v současnosti také roste obliba žaluzií bambusových. Výhodou tohoto typu žaluzií je poměrně rychlá montáž, nenáročná údržba a rychlá a snadná oprava. Rozšíření těchto žaluzií je také zapříčiněno jejich cenovou dostupností.

Ve vybavení vašeho interiéru se také můžete rozhodnout pro horizontální dřevěné žaluzie. Také tento typ žaluzií se prodává v mnoha provedeních a tak se budou hodit do každého interiéru. Dřevěné žaluzie jsou odolné vůči UV záření a dlouhodobě si zachovávají svou barvu. Tento typ žaluzií je také odolný vůči oděru a vlhkosti. Horizontální dřevěné žaluzie můžete používat také v koupelně a kuchyni.

Již výše jsme zmínili žaluzie bambusové. Tento typ žaluzií je velmi tvrdý a pružný. Bambusové žaluzie je možné použít u všech druhů oken. Bambusové žaluzie jsou odolné vůči vlhkosti a tak se dají používat i v koupelnách a kuchyních.

Další možností ve výběru žaluzií jsou žaluzie vertikální. Vertikální žaluzie vypadají velice elegantně a často se užívají pro francouzská okna. Vertikální žaluzie často najdeme v kancelářích, zimních zahradách, společenských prostorech nebo školách. Tyto žaluzie dokážou velmi efektně zabránit slunečnímu záření, dále se s nimi dají oddělit místnosti. Pomocí těchto žaluzií můžeme schovat i to, co nechceme, aby bylo v místnosti viděno. Vertikální žaluzie můžete zakoupit v bílé barvě nebo jakékoliv jiné.

Interiérová stínící technika – rolety

Když ve svém interiéru nechcete žaluzie, můžete dát přednost roletám. Rolety mohou být jak venkovní, tak vnitřní. I zde máte na výběr z několika možností. Dejte přednost např. římských roletám, které jsou snadno ovladatelné. Tyto rolety se snadno upevní do stěny, stropu nebo nad rám oken. Co se týká římských rolet, je zde velké množství vzorů.

Když vás římské rolety nezaujmou, vyzkoušejte rolety látkové. Látkové rolety se dají velmi snadno sladit se zbytkem interiéru. Neměli byste mít problém s údržbou těchto rolet. Látku jednoduše sundáte a očistíte.

Rolety se také používají na střešní okna, v tomto případě dokážou zabránit přehřívání místnosti a poskytnou vám dostatek soukromí.

Velmi efektivním řešením mohou být také rolety screenové. Tento typ rolet je vyráběn ze speciálního stínícího materiálu, které umožňuje průhled ven, nikoliv však dovnitř. Tyto rolety se však příliš nedoporučuje používat v domácnostech.

Interiérové stínění - panelové posuvné stěny

Panelové posuvné stěny nebo také japonské posuvné stěny vám mohou velice elegantně zastínit velká okna nebo rozdělit místnost. Pomocí panelových posuvných stěn se stíní např. okna francouzská nebo prosklené stěny. Tento způsob stínění je velmi elegantní a také estetický. Látky, které se zde používají, se mohou snadno sundat a očistit.

Exteriérové stínění

Stínící technika se také využívá v podobě exteriérového stínění. Mezi typy venkovního stínění patří např. markýzy, předokenní rolety, pergoly a slunečníky. Tento typ stínění oceníte především v létě, kdy vás stínící technika ochrání před intenzivním slunečním zářením.

Exteriérové stínění - předokenní rolety

Exteriérové rolety se pohybují ve vodících lištách, které jsou připevněny k okenním rámům. Předokenní rolety jsou srolovány do boxu umístěného nad oknem. Box můžete zvolit buď viditelný nebo v barvě vaší fasády. Předokenní rolety můžete spouštět do různých výšek a tím regulovat množství slunečního záření. Tento typ rolet také zabrání úniku tepla z místnosti. Takto dojde ke snížení nákladů na vytápění. Tyto rolety také dokážou velmi dobře izolovat hluk z okolí.

Exteriérové stínění – markýzy

Markýzy se vyrábí z textilií, dále se skládají z kovové konstrukce, která se přichytí ke zdi nebo stropu.** Markýzy** je možné nastavit podle dopadu slunečních paprsků, můžete je naklánět do různých úhlů. Látka markýzy je vyrobena tak, aby odolala slunečnímu záření a také vodě. Markýzy se mohou ovládat pomocí elektromotoru. Tento typ exteriérového stínění může být také doplněn o speciální větrné senzory. Poté se podle počasí markýza buď sama sroluje nebo vytáhne. Tento typ stínění je možné používat na terasy, balkony, a prosklené výlohy.

Exteriérové stínění - pergoly a slunečníky

Především ke stínění vaší zahrady můžete použít dřevěnou pergolu nebo slunečník. Pergolu vám zhotoví šikovný tesař přesně podle vašich představ. Pergoly mohou mít střechu nebo jsou ponechány bez střechy a jejich majitelé je často nechávají porůst popínavými rostlinami. Pergola vás dokáže uchránit před nepříznivým počasím i ostrým sluníčkem. Pergola vám může nabídnout příjemný pocit soukromí a dokonale dotvoří celkovou atmosféru zahrady. Dejte však pozor na to, aby pergola zapadla co celkového vzhledu domu a nenarušila jej. Pergola, která je příliš nízká, na vás bude působit stísněně. Naopak pergola, která je příliš vysoká, nebude vytvářet dostatek stínu. Když nemáte dost prostoru pro pergolu, použijte ke stínění slunečník.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7107 (magazinostrava.cz#22)


Přidat komentář