Pokládka podlah - Ostrava a okolí

Vyznáte se v moderních podlahových krytinách? Víte, kam se která podlahová krytina hodí, jaká má specifika při pokládce a jak se udržuje? A která podlahová krytina se hodí pro děti a alergiky?

Která podlahová krytina je nejlepší?

Tak na tuto otázku nelze najít jen jednu odpověď. Stejně jako nelze vybrat jen jednu podlahovou krytinu a říci o ní, že je prostě nejlepší. Výběr podlahové krytiny se odvíjí od mnoha faktorů. Zohlednit je nutné místo pokládky, kvalitu podkladu, využití a používání, úklid, zátěž, okolní podmínky, tepelný komfort. Je toho opravdu hodně. A navíc nové typy podlahových krytin mohou mít staré názvy, ale zcela jiné vlastnosti a také materiál je naprosto jiný. Jako příklad můžeme linoleum. Starý název označoval tuhý, tlustý, neforemný, lámavý a praskající materiál, který navíc nebyl vůbec hezký. Nový název označuje přírodní materiál, který se pyšní vynikajícími vlastnostmi, vhodností i pro alergiky, příjemnou pochůzností, stejně jako krásným vzhledem. Proto je před výběrem podlahové krytiny vhodné seznámit se se současnou nabídkou trhu, udělat si obrázek a ten pak zkonzultovat s odbornou firmou. Tak získáte nejvhodnější podlahovou krytinu pro dané místo. Navíc odborná firma vám ji položí podle správných metod a tím zajistí vysokou užitkovost a životnost podlahové krytiny. Pokládka je totiž nanejvýš důležitá. Právě ona je zárukou kvality a dlouhé životnosti při užívání. Pokud je podlahová krytina špatně položena, její životnost se snižuje až o polovinu, někdy i více. U některých neodborně položených podlahových krytin, se první problémy mohou objevit již po půlroce užívání.

 

Podklad a pokládka podlahových krytin

Základem vysoké kvality** podlahových krytin** je perfektně připravený podklad. Ten musí být čistý, hladký, rovný a suchý. Toho se dosáhne aplikací samonivelační stěrky. V případě zvýšené vlhkosti podkladu je nutné aplikovat hydroizolaci buď jako izolační nátěr, nebo izolační folii. Výběr materiálu zabraňující vzlínání vlhkosti záleží i na typu vybrané podlahové krytiny. Kromě toho je vhodné na připravený podklad aplikovat izolaci proti kročejovému hluku. Tato izolace je vhodná zejména u plovoucích podlah a rozhodně v panelových a bytových domech, kde by klapot, vibrace a otřesy vyloženě obtěžovaly sousedy pod vámi.

Co ovlivní kvalitu plovoucí podlahy?

V prvé řadě výběr podlahové krytiny. Velmi levné krytiny a krytiny z velkých hypermarketů a hobby prodejen jsou často méně kvalitní, nebo jde o nižší jakost. To samozřejmě znamená horší užitné vlastnosti a nižší životnost. Dalším kritériem je odstranění staré podlahové krytiny a příprava podkladu. Zde se dělá řada chyb, které vedou k pozdějšímu vlhnutí podlahové krytiny, klapotu, vrzání, praskání a rozestupům, nebo vydouvání. Záleží na dokonalosti vyrovnání, odizolování a čistotě podkladu. Dalším bodem je samotná pokládka.Je třeba postupovat správně, podle technického postupu, který náleží k vybrané podlahové krytině. Důležité je dodržení dilatačních spár. A konečná úprava je také podle výběru podlahové krytiny. Laminát již není třeba ošetřovat, ale dřevo nebo korek potřebuje ještě vrstvu laku, nebo přírodních látek, jako jsou vosky a oleje.

Pokládka plovoucí podlahy

I když se do ní pouští kdejaký amatér a kutil, tak vám rozhodně nedoporučuji její pokládku svépomocí. Již v samotném začátku pokládky můžete mnoho pokazit. Tím se sníží konečná kvalita podlahové krytiny. Plovoucí podlahy jsou nabízeny v mnoha dekorech a v různé odolnosti či zátěžových třídách. Pokud si objednáte pokládku u profesionální podlahářské firmy, pak určitě neprohloupíte a budete spokojeni po mnoho dalších let. Podlahář vám nejen doporučí tu správnou podlahovou krytinu, ale zároveň vás upozorní na vše, co podlahové krytiny nabízí. Tak můžete zvážit, zda se pustit do pokládky laminátové plovoucí podlahy, nebo dřevěné, kterou je možné renovovat. Podlahy z masivu vydrží po celý život. A podlahářské firmy vám plovoucí dřevěnou podlahu nejen položí, ale i zrenovují. Pokládka plovoucí podlahy podlahářskou firmou je většinou velmi rychlá. Pokud nepotřebujete odstranit starou podlahovou krytinu a vyrovnat podklad, bude trvat pouhý jeden den. V opačném případě dva dny, poněvadž vyrovnávací vrstva musí vyschnout.

Dřevěné plovoucí podlahy

Jsou krásné, přivádějí přírodu až k vám domů, jsou teplé, mají řadu odstínů, jsou trvanlivé, mají skvělé zvukově izolační vlastnosti a lze je několikrát renovovat. Tak vám vydrží desítky let.** Renovace** se v rodinných prostorách doporučuje po 30 letech, v komerčních pak podle potřeby. Samotná pokládka je velmi rychlá. Dokončovací práce povrchu záleží na výběru lamel. Ty mohou mít již konečnou úpravu, nebo je nutné je dokončit lakováním nebo napouštěním či voskováním. Výhodou je, že pod dřevěné podlahy jsou vhodné pro podlahové topení.

Laminátové plovoucí podlahy

Ve prospěch laminátových podlah mluví jejich krásný design, mnoho dekorů i odstínů, ale i snadná a jednoduchá údržba. V poslední době i jejich životnost, která se významně prodloužila zásluhou kvalitního materiálu a kvality pokládky. Laminátová podlaha je vhodná do každé místnosti, jen je třeba dát si při výběru pozor na stupeň zátěžové třídy, který určuje rychlost opotřebení. Tam, kde jsou například kolečkové židle, se vyplatí připlatit si za vyšší odolnost. Přestože jsou laminátové podlahy skládané z různých materiálů, tak jsou zdravotně nezávadné a vhodné i pro alergiky.

Dýhované podlahy

Jde vlastně o laminátové podlahy s dřevěnou dýhou. Lamely jsou zde tvořeny kvalitním nosičem, na který je nalisována dýha. Tak je podlaha velmi odolná, teplá, příjemná na chůzi a je také vhodná pro podlahové topení. Zásluhou vysoce kvalitní dýhy je také velmi krásná. Dýha může mít řadu odstínů přírodního dřeva a může být z mnoha tuzemských i exotických dřevin.

Korkové podlahy

Jsou velmi luxusní podlahovou krytinou, kterou pořídíte za příjemnou cenu. Přitom kvalita zde je vysoká.** Korková podlaha** je teplá, pružná, odolná a trvanlivá. Tlumí kročejový hluk a proto je velmi vhodná do panelových bytů. Je doporučována i tam, kde bydlí lidé s problémy páteře. To právě pro pružnost při chůzi. Konečná úprava položené podlahy se provádí ekologickým tvrdým lakem, který je odolný UV záření a tak podlahu chrání před vyblednutím a před poškozením.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7114 (magazinostrava.cz#110)


Přidat komentář