Prodej a montáž bezpečnostních dveří - Ostrava a okolí

Už se vám někdy stalo, že váš byt či dům vykradli? Nebo vykradli někoho ze sousedů či vašich známých? Vykradení je vždy velmi nepříjemná zkušenost. Pokud se chcete před bytovými lupiči ochránit, vhodným řešením jsou bezpečnostní dveře či mříže.

Bezpečnostní dveře jsou vhodné do bytů i rodinných domů, běžně se užívají ve firmách a institucích. Oproti tomu bezpečnostní mříže se častěji používají ve firemních objektech, občas však i v přízemních balkónech panelových domů a kvůli vykradačům chat také u rekreačních objektů. Bezpečnostní dveře či mříže jsou výborným prostředkem k ochraně vaší domácnosti či nemovitosti a investice do takového zabezpečení se zcela jistě vyplatí. Pokud vás bezpečnostní dveře a mříže zaujaly, máme pro vás hned na začátku skvělý tip.

Jak vybírat bezpečnostní dveře

Na co zaměřit se při výběru bezpečnostních dveří? Při výběru bezpečnostních dveří je potřeba zohlednit několik důležitých aspektů, jako jsou jejich bezpečnostní třída, kvalita bezpečnostní zámkové vložky a bezpečnostních zárubní. Zároveň je nezanedbatelnou výhodou to, že bezpečnostní dveře jsou zpravidla zároveň i protipožární, protihlukové a dobře tepelně izolují.

Třída bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře se rozdělují do šesti bezpečnostních tříd. Čím vyšší třída bezpečnostních dveří, tím vyšší ochranu takové dveře poskytují. Co se týče bezpečnostních dveří první a druhé třídy, u těch je ochrana jen o něco málo vyšší než u běžných dveří, proto nejsou příliš doporučovány. Rovněž pojišťovny zpravidla vyžadují minimálně třetí třídu bezpečnostních dveří, které jsou odborníky považovány za obtížně překonatelné. Pokud chcete mít ještě lepší pocit, pak vsaďte na bezpečnostní dveře čtvrté bezpečnostní třídy. Dveře páté a šesté bezpečnostní třídy si většinou do svých objektů pořizují firmy včetně těch, které ve svých objektech uchovávají ceniny, šperky aj. Dveře páté a šesté bezpečnostní třídy jsou tedy považovány za vhodné především pro firemní objekty, ale samozřejmě nic nebrání tomu pořídit si je i do objektu pro bydlení. U těchto vyšších tříd je však samozřejmě potřeba počítat s cenou odpovídající velmi vysokému stupni zabezpečení.

Bezpečnostní zárubně

Co by to bylo za bezpečnostní dveře bez bezpečnostních zárubní? Přestože bezpečnostní dveře se vyrábějí na míru a je proto možné instalovat je i do stávajících bezpečnostní dveře opravdu plnily svou funkci, je nutné pořídit si taktéž speciální zárubně, popřípadě provést vhodnou úpravu stávajících zárubní. Provést úpravu stávajících zárubní je možné v případě instalace bezpečnostních dveří první až třetí bezpečnostní třídy. Tato úprava se provádí tak, že ocelové zárubně se vylijí betonem. Případní lupiči pak díky tomu nemají šanci roztáhnout zárubně heverem. Zda je ve vašem konkrétním případě možné pro nové bezpečnostní dveře použít stávající zárubně s touto úpravou, určí odborník. Pokud to nepůjde, anebo požadujete dveře vyšších bezpečnostních tříd, pak je nutné zároveň instalovat kompletní set, čili nové zárubně i nové bezpečnostní dveře, aby byla funkčnost bezpečnostních dveří odpovídající. U vyšších tříd bezpečnostních dveří se v současné době využívá mechanismu, kdy se jistící body zasouvají do otvorů v zárubni i na té straně, kde jsou dveřní závěsy (panty) – díky tomu se velmi výrazně zvýší odolnost proti páčení, průhybu nebo vysazení dveří. Dříve se používaly také jistící body zasouvající se do podlahy, avšak praxe ukázala, že otvory pro jistící body v podlaze se velmi rychle zanášely nečistotami, přičemž čištění těchto otvorů je dosti zdlouhavé a náročné, proto se dnes od používání jistících bodů v podlaze z praktických důvodů upouští.

Bezpečnostní zámková vložka

Další nezbytnou a zcela samozřejmou součástí bezpečnostních dveří je bezpečnostní zámková vložka. Bezpečnostní zámkovou vložku je možné instalovat také do běžných dveří, avšak běžné dveře nejsou dostatečně odolné proti mechanickému poškození. Proto není příliš vhodné spoléhat se pouze na bezpečnostní zámkovou vložku, ale doporučuje se pořídit si kompletní set bezpečnostních dveří s bezpečnostní zámkovou vložkou a samozřejmě také bezpečnostní zárubní nebo alespoň speciálně upravit stávající zárubně, aby byla ochrana dostatečná. Bezpečnostní zámková vložka musí být odolná proti odvrtání, vyhmatání, vytržení a jinému mechanickému poškození. Dalším vhodným doplňkem k bezpečnostní zámkové vložce je bezpečnostní kování s překrytím zámkové vložky. Bezpečnostní třída kování a bezpečnostní třída zámkové vložky by měla být shodná s bezpečnostní třídou dveří, aby vše tvořilo funkční a efektivní celek.

Další součásti bezpečnostních dveří

Velmi vhodnou, ba přímo nezbytnou součástí bezpečnostních dveří je dále panoramatické kukátko a kvalitní řetízek. Panoramatická kukátka je možné nahradit také kamerou, která je důmyslně ukrytá právě v kukátku. Tato kamera přenáší dění přede dveřmi na monitor umístěný v objektu, takže v případě, kdy někdo zazvoní, nebo se přede dveřmi děje něco podezřelého, není potřeba chodit ke dveřím, ale postačí se podívat na monitor, což ocení především hůře pohyblivé osoby.

Protipožární bezpečnostní dveře

Pokud máte nebo si chcete pořídit protipožární dveře, nezapomínejte na to, že takové dveře nejsou automaticky zároveň i bezpečnostní. Pokud jste se tedy rozhodli investovat do zabezpečení svého bytu a chcete si pořídit protipožární dveře, popřemýšlejte nad tím, zda si rovnou nepořídit bezpečnostní dveře. Výhodou vyšších tříd bezpečnostních dveří je to, že bývají zpravidla vyráběny v protipožárním standardu, přičemž minimální stupeň protipožární ochrany by měl zaručovat požární odolnost dveří po dobu minimálně 30 minut. Bezpečnostní dveře je navíc možné vybavit speciálním těsněním zaručující také ochranu bytu před kouřem z případného požáru. Když si pořídíte bezpečnostní dveře, získáte tím tak nejen výhodu kvalitního zabezpečení proti vykradačům bytů a jiných objektů, ale váš byt bude lépe chráněn také před požárem. Tím však výhody bezpečnostních dveří stále ještě nekončí.

Zvuková a tepelná izolace bezpečnostních dveří

Pokud si budete pořizovat bezpečnostní dveře, dbejte na to, aby byly splňovaly také tepelně izolační a zvukově izolační standardy, což je u kvalitních bezpečnostních dveří vyšších tříd naprostou samozřejmostí. Díky pořízení kvalitních bezpečnostních dveří tak nejenže lépe ochráníte svůj majetek před zloději a byt před případným požárem, ale navíc budete mít díky zvukové izolaci doma vetší klid a díky kvalitní tepelné izolaci bezpečnostních dveří už vám od vchodových dveří nepotáhne nepříjemný chlad a průvan.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7115 (magazinostrava.cz#111)


Diskuze a zkušenosti

Santiago Perez hernandez | 20.10.2013 19:25
Re: Prodej a montáž bezpečnostních dveří - Ostrava a okolí dobry vecer vam preju prosim vas chtel by se septa zda je mocne si uvas koupy bespestnotni dvere na splatky a pokud ano jsem pro ihnet dvere do bytu dekuji predem santiago perez telefon 605317744


Přidat komentář