Prodej a montáž klimatizace - Ostrava, Opava

Máte v létě problémy s přehříváním interiéru v Ostravě? Letos jsme po několik týdnů museli v Ostravě snášet teploty přes třicet stupňů a tak se i naše byty a domy vyhřály tak, že pobyt v nich byl velmi nepříjemný. Monáž klimatizace Ostrava.

Klimatizace Ostrava - klimatizace proti vedru

Vedra nás trápí v Ostravě každé léto, někdy menší, jindy zase větší. Pokud se pro příště chcete vyhnout tomu, že se i doma budete potit a v noci nebudete klimatizacemoci kvůli vedru ani pořádně usnout, pořiďte si klimatizaci. Možná si říkáte, na co klimatizaci, když se blíží zima. Jenže právě teď je ten nejvhodnější čas pro pořízení klimatizace a to i v Ostravě. Známé úsloví říká, kdo je připraven, není překvapen a tak i klimatizaci je lépe pořizovat mimo sezónu, než na poslední chvíli nebo dokonce teprve v době, kdy už vedra propukla naplno. A navíc některé typy klimatizací lze využít kromě chlazení také k temperování interiéru, takže se vám budou výborně hodit právě nyní na podzim nebo během zimy a počátku jara. Klimatizace mohou mít v Ostravě dle konkrétního typu a provedení i další funkce jako je filtrování a čištění či ionizace vzduchu nebo větrání.

Podobnou funkci jako klimatizace, tedy jak chlazení tak i vytápění nebo větrání, mohou mít i tepelná čerpadla, která navíc dokáží ohřívat také vodu. Investice do nich je sice o poznání větší než do klimatizační soustavy, zato mají nižší náklady na provoz, takže vložena investice se vám po čase vrátí díky úsporám na vytápění i na letním chlazení či také ohřevu vody.

Prodej a montáž klimatizace - Ostrava, Opava

Chcete se dozvědět něco více o klimatizacích Ostrava, tepelných čerpadlech Ostrava nebo máte zájem o jejich realizaci u vás doma či ve firmě? Pak pro vás máme tip na firmu pana Jiřího Závady:

Pan Jiří ZávadaHorní Datyně nabízí poradenství, prodej a montáž klimatizací, tepelných čerpadel a také záruční i pozáruční servis. Dále pan Závada nabízí bezplatné vytvoření návrhu řešení klimatizačních zařízení nebo tepelných čerpadel. Aby klimatizační zařízení esteticky ladilo s interiérem, firma pana Závady nabízí široký výběr stylových klimatizačních zařízení přitažlivých tvarů a moderního designu, které uspokojí i náročného zákazníka. Věděli jste, že klimatizace může být skryta třeba i za zrcadlem nebo za obrazem? Pro více informací neváhejte oslovit pana Závadu prostřednictvím níže uvedených kontaktů a nebo se podívejte na internetové stránkyhttp://www.klimaracingteam.cz/.

**Pan Závada působí v Ostravě, Opavě, Havířově, Karviné, Frýdku Místku, Českém Těšíně a okolí.
**

Jiří Závada, DiS., e-mail: klimaracingteam@seznam.cz, telefonní číslo: 724 029 987.

**firma Klima Racing Team
**

Co dokáže klimatizace? Montáž klimatizace Ostrava

Při představě klimatizace se asi každému vybaví příjemný chládek, někdy i nepříjemný, to když je v klimatizovaných prostorách více osob a neshodnou se na vhodném nastavení chlazení. Ochlazování vnitřních prostor bytů, rodinných domů v Ostravě, kanceláří nebo pracovišť, to však zdaleka není jedinou funkcí klimatizační jednotky.

Klimatizace Ostrava dle konkrétního typu a provedení dokáže nejen chladit, ale může také vykonávat funkce větrání, vytápění, filtrace a ionizace vzduchu, vzduch zvlhčovat nebo odvlhčovat a v neposlední řadě také provonět.

Typy klimatizací - Ostrava

Při výběru klimatizace můžete volit mezi dvěma typy. Jednodušší a levnější je klimatizace mobilní, která se dá přenášet dle potřeby. Podstatně výkonnější a komfortnější je pak klimatizace dělená, nazývanou také Split.

Mobilní klimatizace je vhodná k chlazení jedné místnosti - klimatizace Ostrava

Nechcete do klimatizace investovat větší částky? Potřebujete chladit jen jeden pokoj? Pak je pro vás nevhodnější mobilní klimatizace, která nevyžaduje speciální montáž a lze ji dle potřeby snadno přemisťovat. Mobilní klimatizaci postačí jen zapojit do zásuvky, avšak ještě je potřeba vyřešit odvod odpadního vzduchu. Hadici s odpadním vzduchem lze vyvést ven pootevřeným ostravským oknem, anebo ji zabudovat do otvoru ve zdi.mobilní klimatizace

Mezi nevýhody mobilních klimatizací patří nižší výkon a také poměrně vysoká hlučnost, která může při dlouhém používání působit nepříjemně.

Split klimatizace zvládne ochladit nebo vytopit celý byt i rodinný dům

Split klimatizace Ostrava se skládá ze dvou částí, které jsou tvořeny vnitřní a vnější jednotkou.

Vnitřní jednotka je nainstalována v místnosti a skládá se z výparníku a ventilátoru. Vnitřní jednotka klimatizace může být umístěna na zdi, pod stropem či pod oknem nebo také v mezistropním prostoru. Nejvhodnější umístění se vybírá dle možností nebo na přání zákazníka.

Venkovní jednotka Split klimatizace Ostrava se skládá z kondenzátoru a kompresoru a samozřejmě je umístěna na vnější straně budovy – může být namontována na stěně nebo také na střeše. Na jednu venkovní jednotku Split klimatizace lze připojit i více systémů vnitřních chladících jednotek, tzv. multisplit, kterých může být až pět.

Dělené klimatizace jsou vhodné pro budovy, kde je potřeba klimatizovat více místností místnosti a kde se využije stálá klimatizace. Výhodou Split klimatizací je oproti mobilní klimatizaci nižší hlučnost.

K čemu se využívá tepelné čerpadlo? Tepelné  čerpadla Ostrava

Tepelné čerpadlo Ostrava se využívá pro vytápění domu, kdy představuje vysoce úsporný systém vytápění. Podle konkrétního typu a provedení může mít také funkci ohřevu vody anebo ochlazování domu.

Jako funguje tepelné čerpadlo? Zapojení čerpadel v Ostravě

Ostravské tepelná čerpadla pracují na principech termodynamiky - tepelné čerpadlo odebírá teplo ze vzduchu, vody nebo země a dokáže ho předávat do topného systému domu. Každé tepelné čerpadlo je tvořeno uzavřeným okruhem s chladivem. Okruh tepelného čerpadla je napojen na výparník a kondenzátor. Ve zkratce lze princip tepelného čerpadla vysvětlit následovně:

  1. Chladivo je v plynném stavu nasáto kompresorem, který mu stlačením dodá tepelnou energii. Chladivo se poté ohřeje na vysokou teplotu až okolo 80 stupňů Celsia.
  2. Pak chladivo projde tepelným výměníkem (kondenzátorem), kde tepelnou energii vytvořenou stlačením v kompresoru předá topnému okruhu. Ihned poté se chladivo ochladí a zkapalní.
  3. Následně chladivo projde expanzním ventilem, kde se prudce sníží tlak kapalného chladiva – vlivem expanze chladiva dojde k jeho prudkému podchlazení. Podchlazené chladivo pak putuje do výparníku, kde je ohřáno primárním zdrojem tepla, čímž se začne odpařovat až se jeho skupenství změní na původní plynné. Poté chladivo v plynném stavu opět vstupuje do kompresoru a celý proces se neustále opakuje.

klimatizaceTypy tepelných čerpadel Ostrava

Tepelná čerpadla lze rozdělit na tři typy podle toho, z jakého zdroje odebírají tepelnou energii a čemu ji předávají:

Tepelné čerpadlo vzduch/voda - čerpadla Ostrava

Tepelné čerpadlo vzduch/voda využívá pro vytápění domu teplo obsažené ve venkovním vzduchu – jeho nevýhodou je závislost výkonu jednotky na teplotě okolního vzduchu (je nutné použít ještě doplňkový zdroj tepla), avšak výhodou nízké pořizovací náklady.

Tepelné čerpadlo země/voda - čerpadla Ostrava

Tento typ tepelného čerpadla využívá jako zdroj energie zemské teplo, resp. energii akumulovanou v půdě, která je odebírána pomocí plošných kolektorů nebo také sond ze zemních vrtů. V létě jej lze využít k ohřevu vody v bazénu nebo naopak k ochlazení interiéru domu.

Tepelné čerpadlo voda/voda - čerpadla Ostrava

Tepelné čerpadlo typu voda/voda využívá jako zdroj tepla spodní vodu – stačí mít na pozemku vrtanou nebo i starou kopanou studnu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7117 (magazinostrava.cz#166)


Přidat komentář