Rekonstrukce bytového jádra - Ostrava

Zvažujete důkladně, do čeho vložíte své finance? Jste pouze nájemníkem panelového bytu, ale také byste rádi do budoucna kvalitně bydleli? Pokud chcete dát své koupelně nový nádech, máte několik možností.

Rekonstrukce panelového jádra

Existuje několik možností, jak se pustit do rekonstrukce bytového jádra. Pokud je byt Váš a plánujete v něm i do budoucna bydlet, rozhodně se nevyplatí na těchto stavebních úpravách šetřit. Pokud bydlíte v bytě pouze jako nájemník, a nemáte k dispozici zbytečně mnoho financí, ale přesto byste chtěli bydlet lépe než dosud, je možné sáhnout po obkladových deskách, které se na původní stěny přilepí nebo přišroubují. Další možností jsou nátěry. Staré zařizovací předměty vyměníte za nové. Je nutné ale připomenout, že těmito úpravami rozhodně nevyřešíte problémy, které s umakartovými stěnami souvisí. Spíše se bude jednat o prozatímní řešení. O úpravy pouze na oko.

dlažba v interiéru

Nevíte si rady s rekonstrukcí koupelny nebo kuchyně a jste z Ostravy? Můžete se obrátit na pana Petra Čajku. A proč oslovit právě pana Čajku? Jednoduše proto, že  nabízí veškeré zednické práce, obklady a dlažby, rekonstrukce bytovych jader i na umakart, drobné kamenické práce, pokládka plovoucích podlah, dále rozpočty na práci a materiál, a to vše v lokalitě OSTRAVA A OKOLÍ DO 80km. Pan Čajka dává záruku na práci 10 let a tím máte spokojenost a kvalitu zaručenou. Svou práci odvádí pan Petr Čajka zcela zodpovědně, čistě, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků.

Objednávky můžete psát na e-mail cajinek33@seznam.cz

nebo volat na čísla a přímo, už se domluvit s odborníky.

 

KONTAKT:

**+420731350292, +420776142552, +420603819515, +420603761872, +420608321007
**

**venkovní dlažba
**

Příprava na rekonstrukci bytového jádra

Naprostá většina obyvatelů bytu volí kompletní a důkladnou rekonstrukci bytového jádra. Při návrhu takové rekonstrukce, stejně jako při samotné rekonstrukci, musí řemeslníci dodržovat určité zásady. Jestliže plánujete novou koupelnu, pořádně se zamyslete nad tím, jaké nároky na ni kladete, co vše musí Vaše nová koupelna splňovat, kolika lidem bude sloužit, zda se raději koupete ve vaně nebose sprchujete. Uvědomte si, že z provedené rekonstrukce budete těžit mnoho dalších let, možná desítek let. Proto zvažte všechny kroky důkladně. Ihned na začátku si upřesněte své priority. Máte možnost rozšířit svou koupelnu, chodbu nebo kuchyň. Vždy při rekonstrukci bytového jádra spolupracujte s profesionály, kteří Vám navrhnout vhodná řešení, z nichž si můžete vybrat. Specializovaná firma Vám doporučí koupelnovéstudio, kde Vám bude předveden veškeré nabízený sortiment, abyste měli jasnou představu. obklady

Na co dát při rekonstrukci bytového jádra pozor

Profesionální firma Vás poučí o tom, že instalační šachta se stoupacími rozvody musí vždy zůstat na své místě. Do stoupacích rozvodů nesmíte v žádném případě zasahovat, ani když jste majitelem daného bytu. Pokud se chystáte vedle koupelny i na rekonstrukci záchodu, musí být stěna za záchodem opatřena dvířky, nebo snadno demontovatelná, aby byl do ní umožněn jednoduchý přístup, kdykoliv bude potřeba do šachty nahlédnout. Při realizaci nového bytového jádra odborníci vždy dbají na statické parametry stropní konstrukce. Musí volit takový materiál, který bude odpovídat konstrukci a který ji nebude příliš zatěžovat.

Materiál pro vyzdění nového jádra

Nejčastěji se pro tyto stavební práce používají pórobetonové tvárnice YTONG. Slabá stránka tohoto materiálu spočívá v dlouhém a mokrém zdícím procesu, který zpomaluje následné práce. Nabízí se i možnost vyzdít nízkou předstěnu, do které se snadno schovají rozvody kanalizace a vody. Takto vyzděná předstěna může navíc sloužit i jako odkládací prostor, které nejenže splňuje svůj účel, ale má i své druhotné výhody.  Jako další vhodný materiál pro výstavbu bytového jádra se jeví  sádrokarton. I tento materiál je lehké konstrukce, navíc je vhodný i do těch míst, která jsou značně namáhána vlhkostí. Jen je potřeba zvolit ten správný druh sádrokartonu. Nevýhodou sádrokartonu je nízká únosnost desek. Sádrokarton tedy není vhodný pro zavěšení koupelnového nábytku nebo sanitárního zařízení. Ale i tato varianta nabízí možnost řešení a to vložit do konstrukce ztužující profily. Výstavba s pomocí sádrokartonových desek je suchá, rychlá a snadná.

Jak provádět obkladačské práce?

Obklady do koupelny se lepí do výšky asi 2 metrů. Vše záleží na rozměrech obkladů. V místnosti, kde se nachází toaleta, postačí, když budou kladeny do výšky jednoho metru. Samozřejmě, že obklady můžou být pokládány až do výšky stropu, vše záleží na vkusu uživatelů těchto prostor, ale není to nutné.

obklady

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7111 (magazinostrava.cz#72)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat