Tepelná čerpadla Ostrava, Karviná

Nejvíce energií spotřebuje zdroj, kterým vytápíme. Náklady se rok od roku zvyšují, a tak je zapotřebí začít uvažovat o jiné možnosti vytápění. Tou mohou být tepelná čerpadla a další alternativní zdroje.

Dnešní doba již nepřeje** vytápění**, které je možná účinné, ale je drahé a neekologické. Ať to vypadá jakkoli, tak řada otopných systémů se dnes již prostě nevyplatí. Dokonce některé spotřebují až polovinu všech nákladů na dům. To je samozřejmě zcela nevýhodné. MnohemVedení topení výhodnější pak je kompletní změna otopného systému. Může jít o zcela odlišný systém vytápění, nebo jeho rekonstrukci, kdy zůstanou jednotlivé rozvody, ale vymění se zdroje vytápění za úspornější. Odborníci se ve velké většině přimlouvají spíše za kompletní výměnu otopného systému. Moderní otopné systémy totiž dokáží pracovat zcela nezávisle na dalších zdrojích energií. Tedy bez využití plynu, elektřiny nebo tuhých paliv. Pak jsou tu i další možnosti, které využívají známé energie, ale velmi účinně, což znamená, že náklady na vytápění se sníží na minimum.

Jak vybrat otopný systém?

S výběrem otopného systému si nemůže žádný laik poradit sám. Ačkoli existuje řada návodů, příruček a všemožných prospektů pro samo instalaci, nedoporučuje žádný odborník, aby se do ní laik pouštěl. Problémem totiž může být již okamžik výběru otopného systému a jeho částí. Někdo si prostě řekne: “No, nejlevnější je tepelné čerpadlo, umí vytápět, chladit, ohřívat a ještě je možné spojit se slunečními kolektory, tak si ho pořídím a hned instaluji.“ Jenže toto je prostě nemožné.** Tepelná čerpadla** jsou opravdu vysoce účinná. A je možné je zakoupit pro instalaci svépomocí. Jde však o nekvalitní produkty, které nemůžete kombinovat s ostatními přístroji a navíc zdaleka nejsou až tak úsporné, a neumí vše, co se o nich říká. Výběr otopného systému nemůže vycházet z toho, co kdo říkal, ale musí být provedena analýza možností domu i místa umístění. Výsledkem pak bude nejúčinnější, nejefektivnější otopný systém, který bude mít** dlouhou životnost** a i náklady na jeho pořízení budou návratné v přijatelné době.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla patří mezi nejúspornější typy vytápění. Jde vlastně o velmi levné teplo získané z vašeho okolí. Když si uvědomíte možnosti, které tepelná čerpadla nabízejí, bude vám jasné, že se málokomu nevyplatí. Spíše se dá říci, že se tepelné čerpadlo vyplatí každému, jen pokaždé v jiném typu a s jinými možnostmi. Tepelná čerpadla existují v provedení pro rodinné domy, pro bytové domy, pro jednotlivé byty, pro kanceláře a výrobní prostory a dnes již i do průmyslové výroby. Každá možnost umístění si žádá jiný typ čerpadla. Ten je nutné zvolit podle analýzy, která dokáže vybrat optimální tepelné čerpadlo i s otopným systémem. Velmi důležité je u výběru dodat všechny parametry domu a okolí pravdivě. Pak získáte levné vytápění na dlouhé roky.

Dodávky a montáže rozvodů topení

Rozvody topeníModerní rozvody topení instalují odborné firmy na základě zvážení možností vašeho domu. Jde zejména o to, zda je dům zateplený, zda je v okolí přístup k vodě, jak je vytápěný objekt velký, a kde se nachází, tedy jaké zde panují klimatické podmínky. Na základě vyhodnocení pak je možné vybrat nejúčinnější a nejlevnější otopný systém. Ten vám pak bude dodána přímo nainstalován odbornou firmou, která zajistí i zkoušky a revizní zprávu.

Dodávky a montáže plynových kotlů

Moderní plynové kotle jsou nabízeny v řadě variant, které jsou od nejúspornějšího typu, až po typy méně úsporné. Plynové kotle mohou být vítaným snížením ročních nákladů na vytápění, a zároveň mohou přinést příjemnou tepelnou pohodu. Staré kotle je v mnoha případech možné prostě jen s malou úpravou otopného systému vyměnit za nové. Odborná firma vám dodá nejvhodnější typ plynového kotle a zároveň ho i připojí. Velmi brzy pocítíte příjemnou změnu v tepelném komfortu domu.

Instalatérské práce

Instalatérské práce zahrnují práce specializovaných odborníků v oborech voda, topení a plyn. Jde o odborníky, kteří se snaží o maximální komfort, účinnost, nízkou spotřebu i nízké náklady všech rozvodů. Staré rozvody jsou totiž čím dál větším problémem. V provedení starých trubek pak pijete vodu obohacenou o železo a ne příliš kvalitní. Navíc jsou staré rozvody hlučné a špatná izolace je důvodem i vysokých nákladů na ohřev vody a na odpouštěni pitné vody, aby byla studená k pití. Výměna rozvodů dokáže všechny** instalační rozvody ozdravit** a také zpříjemnit a zlevnit jejich provoz.

Plynárenské práce

Plyn patří k nejnebezpečnějším rozvodům vůbec. Je nutná jeho kontrola a někdy je nezbytné i vyměnit kompletní rozvody. Ty jsou dnes v mnohém lepší. Jejich největší výhodou je rozhodně** bezpečnost, vysoká trvanlivost a možnost instalace pod omítku.** Kromě toho jsou nové trubky pro rozvody velmi** tenké.** I to je plus pro interiér, jehož vzhled tak již nekazí.Topení

Projekty, revize, rozpočty

Ať již budete provádět rekonstrukci či nové rozvody topení, vody či plynu, tak se vždy obracejte na odborníky. Ti vám vyhotoví analýzu možností a vy si budete moci vybrat tu nejvhodnější variantu podle úspornosti, účinnosti, nákladnosti pořízení, i nutnosti obsluhy provozu. Velmi důležité je myslet do budoucna. Někdy se zdá vyšší cena otopného systému nevhodnou volbou. Zde je třeba si uvědomit, že pokud například investujete do otopného systému s největším možným uplatněním tepelného čerpadla, tak získáte celoročně soběstačné vytápění, bez nutnosti dalších energií, s minimální vaší obsluhou a s ohřevem užitkové vody. Životnost systému je 25 až 30 let, pak je nutné vyměnit kompresor a čerpadlo slouží dále. Přitom většinou se pořizovací náklady vrátí nejvýše do 8 let. Z toho jasně vyplývá, že pořízení tohoto topného systému se vyplatí. Kromě analýzy vám odborná firma vypracuje rozpočet, projekt a po provedení instalace zajistí revizi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7116 (magazinostrava.cz#125)


Přidat komentář