Finanční poradce Ostrava

V dnešní době je důležité mít finance pod kontrolou, navíc ještě něco ušetřeného a mít tzv. železnou rezervu. Podlehnout svodům půjček, ať už bankovních, nebo nebankovních je velmi lákavé. Ne však již tolik výhodné, pokud je nemáte čím splatit.

Dříve nebylo tolik rozšířené, aby se jedinci v takové míře, jako v současné době, zadlužovali. Půjčky a úvěry byly využívány, ale také byla jistota zaměstnání a vědělo se, že se dané splatí, i když třeba až za dvacet, či více let. Současnost však není minulost a jistota není v ničem, natož v zaměstnání. I nyní je možné si vzít půjčku, hypoteční úvěr, překlenovací úvěr apod., ale je třeba mít dopředu zjištěné a rozvržené, zda bude na splátky. A pokud by náhodou přišla nemoc, úraz, nebo ztráta zaměstnání, pak i s tímto musí být počítáno. Dostáváme se tak k finanční gramotnosti. S tou, respektive finančním plánováním nám může pomoci finanční poradce.

Finanční poradce Ostrava

Potřebujete poradit v oblasti pojištění nebo investic, uzavřít stavební spoření, hledáte nemovitost a chcete si vzít hypotéku na její koupi nebo Vám končí fixace, avšak na trhu financí a realit se vůbec neorientujete? Chcete-li uzavřít pro Vás nejvýhodnější produkt, pak se obraťte na finančního poradce.

Služby finančního poradce

S jakou nabídkou služeb za Vámi může přijít finanční poradce? Nejprve je třeba říci, že finanční poradce není pojišťovacím agentem. Ano, sice Vám doporučí určitý finanční produkt, ale to je jen jedna z dílčích služeb celého balíčku, který od něj můžete očekávat. Finanční poradce s Vámi probere Váš současný finanční plán, existuje-li nějaký. Finanční poradce OstravaNa základě informací, které zjistí, respektive mu předložíte, Vám pak do stanoveného data předloží funkční finanční plán, který bude brát v potaz Vaši složku výdajovou, příjmovou. Součástí finančního plánu je složka investic, spoření, pojištění, zajištění do budoucna, zajištění dětí a již v úvodu zmíněná finanční rezerva.

Služby finančního poradce nejsou jednorázovou záležitostí

Finanční poradce se také od „klasického“ pojišťovacího poradce liší v tom, že jeho služby nekončí sjednáním určitého produktu, nejsou jednorázového charakteru. Aby nastavený finanční plán byl skutečně funkční, je třeba ho podle potřeby, nebo změn (ztráta zaměstnání, odchod na mateřskou dovolenou, získání lukrativnějšího zaměstnání aj.), měnit. Finanční poradce se tak může stát Vašim rodinným finančním poradcem, třeba na desítky let. Důležité pak také je, aby Vám finanční poradce vyhovoval. A obávat se případného veřejného přetřásání, jak na tom jste finančně, se nemusíte obávat.

Úprava dosavadně uzavřených smluv

Služeb finančního poradce můžete ocenit i v případě, že již máte uzavřené životní pojištění, vyřešené pojištění majetku, bytu, domu. Výše jsme se dotkli funkčnosti finančního plánu a s ním souvisí i aktuálnost dříve uzavřených smluv. To, co mohlo být výhodné před deseti, dvaceti lety, již nemusí být tak výhodné nyní. Nic nedáte za to, pokud si dohodnete s finančním poradcem schůzku a předložíte mu stávající smlouvy. Možná budete překvapeni, jaké řešení Vám na příští schůzce navrhne.

Důležitost životního pojištění, pojištění majetku, bytu

A nemáte-li sjednané životní pojištění, či pojištěný majetek, byt, dům, pak zvažte změnu. Jedná se sice o měsíční platby, tj. výdaje navíc. V případě životního pojištění však budete do značné míry zajištěni při nemoci, úrazu, ztrátě zaměstnání, ale i při odchodu do penze. A pokud by k Vám přišla nevítaná návštěva za účelem vykradení, či byste byli vytopeni, či se potýkali s přírodním živlem, pak Vám vyplacené odbytné na pojistném bezpochyby zmírní ztrátu, kterou utrpíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7120 (magazinostrava.cz#6)


Přidat komentář