Pomoc při hledání zaměstnání

Ztráta zaměstnání může přijít zcela nečekaně, kdy o to více se můžete cítit v šoku, jak dál budete fungovat. Najít si pak v dnešní době zaměstnání, natož pak odpovídající Vašemu vzdělání a praxi, může být i dlouhodobou záležitostí.

Jisté zaměstnání dnes nemá nikdo. I v případě, že máte smlouvu na dobu neurčitou, můžete od zaměstnavatele dostat výpověď, ať už z organizačních důvodů, snižování stavu zaměstnanců, či v případě Vašeho vážného porušení pracovních povinností aj. Ovšem i Vy sami se můžete rozhodnout odejít ze současného místa s tím, že vám nevyhovuje, nejste spokojeni s výší mzdy apod. Ne každému se však poštěstí přejít z jednoho zaměstnání hned do druhého. Spíše dochází k mezidobí, ve kterém se jedinci bez práce snaží v co možná nejkratší době najít jiné vhodné místo.

Faktory, které rozhodují při získání nového místa

Při hledání místa vstupuje do hry řada faktorů. Jednak je tu Vaše specializace vzdělání, délka praxe, Vaše schopnosti a dovednosti pro místo, o které se ucházíte. Dále je zde také míra nezaměstnanosti v dané lokalitě, s čímž také souvisí Vaše ochota k případnému cestování za prací. Kromě uvedeného je však také nutné vědět, kde hledat, a jak se následně prezentovat, respektive „prodat“ Vaše zkušenosti. Čím delší dobu hledáte, tím bohužel také můžete stále více a více upadat do špatné nálady, smutku, negativismu, což se zároveň také projeví při případných výběrových řízení. Při hledání nového zaměstnání však nemusíte Vaši káru táhnout sami. Můžete požádat pomoc, a to odbornou pomoc specializované personální agentury, která Vám může pomoci opětovně stát pevně nohami na zemi. Jsou zde samozřejmě také úřady práce, ty se však nemohou z kapacitních důvodů věnovat každému uchazeči o místo v takovém měřítku, jak by chtěli. Jejich úkolem ostatně ani není Vás potenciálním zaměstnavatelům představovat, doporučovat. U personální agentury je to však jiné.

Pomoc při hledání zaměstnání

Hledání zaměstnání

Ocitli jste se v nepříjemné životní situaci, kdy jste bez práce, nebo nechcete nic neponechat náhodě, a rádi byste byli dopředu informováni, jakou pomoc při hledání zaměstnání, můžete využít? Jste-li z Ostravy, pak Vám můžeme dát tip na personální agenturu Práce a servis s.r.o., se sídlem Dr. Martínka 1295/2B, 700 30 Ostrava – Hrabůvka.

Námi doporučenou agenturu Práce a servis s.r.o. můžete oslovit nehledě na Vaše nejvyšší dosažené vzdělání. Personální agentura se specializuje nejen na nábor zaměstnanců pro náročné firmy, které kladou stěžejní důraz na kvalitu svých pracovníků, ale také na nábor řadových pracovníků. Oslovte personální agenturu v oblasti odborného poradenství, nebo také v oblasti nabídky a zprostředkování práce.

Uvidíte, že Vás personální agentura Práce a servis s.r.o. díky svému profesionálnímu a zároveň lidskému přístupu a bohatým zkušenostem, nenechá na holičkách.

Kompletní informace o nabídce služeb personální agentury, viz http://www.praceaservis.cz/.

Budete-li se chtít s agenturou spojit, pak můžete využít e-mail: andela.nohelova@praceaservis.cz,

nebo tel.: +420 725 366 136.

Hledání zaměstnání s pomocí úřadu práce

Hledat zaměstnání můžete tzv. na vlastní pěst. Můžete také oslovit již zmíněný úřad práce v místě Vašeho bydliště, budete-li mít zájem o zařazení do evidence uchazečů o práci, a zároveň o podporu v nezaměstnanosti. Úřady práce mají na svých webových stránkách volná místa, které jsou povinni zaměstnavatelé zadávat při nově vznikajícím, či uvolněném pracovním místě. Máte-li internet, pak není problém si třeba každý den projet nabídku volných pracovních míst. I když se to možná zdá kruté, pak více pomoci v tomto směru čekat nemůžete. Víceméně je tedy na Vás samotných, na Vaší aktivitě, zda se budete dívat čistě jen na stránky úřadu práce, nebo také vezmete v potaz inzerci v tisku aj.Úřad práce

Hledání zaměstnání na internetových stránkách

Výše jsme se dotkli internetu, který Vám může být velmi nápomocný při hledání nového pracovního místa. V tomto směru to nezaměstnaní dříve neměli lehké, protože víceméně byli odkázání na „obcházení“ podniků. Žádný internet nebyl. Na druhou stranu však zase nebyla taková míra nezaměstnanosti, a nebyla taková nejistota práce. Nutno však podotknout, že na internetu se často nabídky práce opakují, kdy navíc není ani výjimkou najít nabídku zaměstnání, která již není platná.

Zatímco dříve byla vlastní aktivita u zaměstnavatelů ceněna, kdy jste došli do „neznámé“ firmy jen tak bez ohlášení, v dnešní době je tomu spíše naopak. Pokud byste se jen tak ukázali v nějaké firmě, pak Vás s největší pravděpodobností vypoklonkují, protože na Vás nebudou mít čas. Vezmou si od Vás životopis, motivační dopis, ale to je asi tak všechno. Místo toho, v domnění, že na ně učiníte dobrý dojem, dojde k tomu, že Vás mohou považovat již za jedince zoufalého, který se tzv. chytá stébla, nevěří svým kvalitám atd.

Hledání zaměstnání s pomocí personální agentury

K potenciálnímu zaměstnavateli musíte přijít „se vší parádou“, ne však zase namyšleně. Vší parádou je myšleno, že budete pozváni na výběrové řízení, kdy o Vás zaměstnavatel projeví zájem. Je však logické, že se o Vás nejprve musí dozvědět. A zde vstupuje do hry pomoc profesionální personální agentury. V tomto případě za Vás personální agentura tzv. kope. Personální agentura Práce a servis s.r.o., je Vaším spojencem, kdy se Vaše znalosti, dovednosti a schopnosti bude snažit nabídnout zaměstnavateli, který zrovna hledá pracovníka Vašich kvalit, či obdobných. Jedinců Vašeho vzdělání a podobných znalostí však může být v jeden moment nespočet, klidně i padesát na jedno pracovní místo. Vy však nemusíte být jedním z davu, ale můžete být v popředí, kdy pak máte největší šanci, že si Vás potenciální zaměstnavatel všimne, dá si ten čas, aby prostudoval Váš životopis, a pozval Vás na pohovor. Pro potenciálního zaměstnavatele bude oněch 49 uchazečů zcela neznámých, ovšem Vy budete „někým“ doporučeni. V tomto případě se však nebude jednat o nikoho nesolventního, ale přímo personální agenturu, která je pro onoho zaměstnavatele zárukou, že skutečně to, co uvádíte v životopise, je také pravda. Není totiž nijak neobvyklé, že se životopisy „upravují“, a to podle konkrétního místa, aby měli uchazeči co největší šanci na přijetí. Jenže „pravda“ vyjde najevo velmi brzy.Nezaměstnanost

Nahlášené volné pracovní pozice u personální agentury

Aktuálně volná pracovní místa u Vámi vybrané personální agentury, si můžete, jako v případě úřadu práce, projet na internetu. Zde se však míra, respektive výčet služeb liší. Určitě nezůstávejte jen u toho, že si jednou za den projedete nabídku volných pracovních pozic. Domluvte si s personální agenturou konzultační schůzku, kdy pak můžete být u agentury vedení, jako zájemci o pracovní pozice. Můžete také být vlastně v první linii při výběru potenciálních uchazečů na volné pracovní místo. Na konzultační schůzce proberete nejen Vaši dosavadní praxi, ale také se domluvíte, jaká případná pracovní místa by pro Vás připadala v úvahu. Může se pak stát, že třeba za měsíc, ale klidně i za týden Vás personální agentura kontaktuje s tím, že Vám domluvila pracovní pohovor u vybrané firmy. Budete mít jistotu, že nepůjdete na pohovor, kde máte mizivé, ale naopak poměrně slušné šance uspět. S personální agenturou také můžete probrat, jak se máte na pohovoru chovat, na co se soustředit atd. Určitě tedy neváhejte, a využijte pomoci, která je v tomto případě skutečně k nezaplacení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7126 (magazinostrava.cz#172)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat