Psychologická poradna - Ostrava

Život s sebou přináší mnohé potíže, a ty největší jsou obvykle nejnáročnější na naši psychiku. Naštěstí jsou zde odborníci, kteří vám mohou pomoci složité situace zvládnout, vyrovnat se s nimi a překonat je.

Psychologové poradí jak situaci zvládnout

V kritických obdobích bývá dobrá rada nad zlato, a proto jsou tady profesionální poradci,** psychologové**, kteří vám mohou pomoci řešit různorodé životní potíže a nesnáze. Rozvod, sociální deprivace, úmrtí blízké osoby, pocity méněcennosti, deprese, fobie, poruchy příjmu potravy, závislosti, psychózy, potíže v partnerských vztazích, závislosti a spousta dalších starostí jsou pro zkušeného psychologa známé situace, které dokáže analyzovat s chladnou hlavou, a snáze vám tak dokáže pomoci se se situací vyrovnat, případně ji vyřešit, pokud je to možné.

Poradenství v oblasti vztahů

Vztahy párů, ať už manželských nebo partnerských, rodinné vztahy mezi rodiči a dětmi, tchyněmi a snachami, nebo vlastními sourozenci bývají občas složité, a někdy dokonce natolik, že už situaci zkrátka nezvládáte. V těchto případech je ideální navštívit psychologa, nebo ještě lépe jej začít navštěvovat pravidelně, a postupně celou záležitost rozebírat a společně s odborníkem řešit. Pomoci vám může jak poradenství, tak terapie. Možné jsou přitom jak individuální, tak i párové či skupinové terapie, s ohledem na to, jaký je váš problém, a také jaké máte možnosti. Vhodná je poradna také pro osoby s nízkým sebevědomím, s komplexy méněcennosti a trémou.

Psychiatrické poruchy

Životním problémům a komplikacím se nevyhne asi nikdo z nás. Občas ale někteří z nás přestanou mít nad situací kontrolu, a dočasná starost i úzkost se může proměnit v přetrvávající deprese, úzkosti, fobie, mánie, bipolární poruchy, schizofrenii, poruchy s bludy, poruchy příjmu potravy, závislosti, nebo poruchy osobnosti. Mezi časté pacienty patří například také lidé se závislostmi na práci, alkoholu nebo drogách. Tyto změny jsou již psychiatrickými poruchami, které vyžadují neodkladnou odbornou léčbu. Není však důvod se nijak plašit, valnou většinu i závažně znějících problémů lze vyřešit léky a psychoterapií při zachování jinak běžného životního chodu.

Psychosomatické poruchy

Psychosomatické potíže jsou funkční poruchou, kdy se psychické problémy (třeba i nenápadné či zdánlivě zcela skryté) projeví navenek jako tělesné nemoci. Léčba těchto poruch je již obvykle realizována ve spolupráci s dalšími specialisty - například interními lékaři. Spektrum potíží je přitom v tomto směru velmi široké, od bolestí hlavy, zad, přes poruchy spánku, únavu, zažívací obtíže, chronické kožní problémy, až po poruchy příjmu potravy.

Ten pravý psycholog

Návštěvy psychologa jsou v běžné konverzaci často ještě tabu, a i kvůli vlastním soukromým a choulostivým potížím možná nebudete mít chuť se se známými na toto téma bavit, a opatřit si tak případné doporučení. Nevadí, hledejte na webu a pročítejte diskuze. Profesionální psycholog vám také jistě nabídne kvalitní webovou prezentaci, ve které najdete všechny potřebné informace o tom, co v rámci svých služeb nabízí. Pokud navíc najdete ceník, můžete to brát jako gesto vstřícnosti a otevřenosti odborníka, který nemá co skrývat. Pokud budete mít navíc dobrý pocit při objednávání se, jste na dobré cestě. V opačném případě se nebojte hledat dál.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7121 (magazinostrava.cz#80)


Diskuze a zkušenosti

vít orlita | 27.11.2013 15:50
Re: Psychologická poradna - Ostrava mám přítelkyni -alkoholičku -chronicky žárlivou,iq -tykve. cos tím. jsme spolu 12 let a čím je starší ,tím blbější.myslel jsem že se to za čas vytříbí,ale naopak. Dík za pomoc Orlita

Adéla | 01.02.2015 15:44
Re: Psychologická poradna - Ostrava Rozešla jsem se s přítelem, protože nechtěl usměrnit svou bývalou ženu v pomluvách na mou adresu před jejich dětmi. Děti pak k nám nechtěly. To mi dával za vinu. Po roce jsem zjistila, že jsme to mohli vyřešit jinak, jenže on je nyní zadán. Já o něj usilovala. Zbytečně, zdá se. Potřebuji vědět, jak se dostat zpět do své \"rovnováhy\",zapomenout a jít dál.

Jarmila | 13.09.2017 12:47
Ja osobne jsem byla opravdu spokojena v psychologicke poradne Mojra.cz, pani psycholozka me zivotem doprovazi doposud.


Přidat komentář