Finanční poradce v oblasti hypoték - Ostrava

Kromě uspokojivé práce je lidskou prioritou vlastní bydlení. K získání vhodného pozemku, domku, bytu, zkrátka nemovitosti podle našich představ, mohou významně pomoci finanční poradci v oblasti hypoték.

Finanční poradce v oblasti hypoték – Ostrava

Vlastní střecha nad hlavou je hlavní prioritou většiny z nás, proto je hypotéka nejrozšířenějším úvěrem. Média nás zahrnují různými, zaručeně nejvýhodnějšími nabídkami hypoték, ale jak se v nich vyznat! Naštěstí v Ostravě působí dostatek kvalitních finančních poradců, kteří nás labyrintem hypotečních úvěrů spolehlivě provedou.

Hypoteční specialisté v Ostravě

Musíme si uvědomit, že hypoteční úvěr je závazek na dlouhá léta, každá hypoteční nabídka je něčím specifická a nehodí se pro každého. Zkušení ostravští poradci v oblasti hypoték nám ušetří spoustu času a nervů. Spolupracují totiž s bankami a stavebními spořitelnami a dokáží pružně reagovat na stále se měnící podmínky, služby a úrokové sazby. Umí nám vyjednat co nejvýhodnější hypoteční podmínky a urychlit zdlouhavý proces pro získání hypotéky. Většina ostravských hypotečních specialistů spolupracuje i s pojišťovnami a zajistí nám vhodné pojištění stavby, domu, bytu, i celé rodiny. Finanční poradci poskytují i další služby, spolupracují například s řadou renomovaných realitních kanceláří, ověřenými stavebními firmami, odhadci; jsou tedy schopni pomoci nám při nákupu vhodného pozemku, bytu, domu či zajistit nám jejich kvalitní výstavbu.

Základní typy hypotečních úvěrů

U hypotečních bank můžeme získat klasickou účelovou hypotéku, vázanou na koupi, výstavbu, dostavbu nebo rekonstrukci nemovitosti. Základním pravidlem je, že nemovitost, na kterou dostaneme hypoteční úvěr, se musí nacházet na území ČR, popř. státu, který je členem EU. Dalším typem je tzv. americká neúčelová hypotéka, čili hypotéka na cokoliv. Výhodou klasické účelové hypotéky je delší doba splatnosti, nižší úroková sazba, výhodnější fixace úrokové sazby a možnost čerpání finančních prostředků až do výše 80% zastavené nemovitosti bez nutnosti dalšího ručení.** Hypoteční specialisté** se neomezují jen na vyřízení vhodné hypotéky, ale poradí s jejím případným refinancováním, pomohou s možností čerpání prostředků z dotací a fondů (Státní podpora, Státní fond rozvoje bydlení).

Offsetová hypotéka - novinka ve světě financí

Ostravští finanční poradci v oblasti hypoték nabízejí i novinku - Offsetovou hypotéku, kterou lze využít stejně jako klasickou účelovou hypotéku. Zatím ji poskytují pouze dvě banky - Raiffeisenbank a Fio banka. Offsetová hypotéka je nový produkt - kombinace hypotéky a spořícího účtu, jehož účelnost je třeba důkladně zvážit. Hodí se pro klienty se stabilním dostatečným objemem prostředků na spořícím účtu. Offsetová hypotéka je založena na tzv. bilančním mechanizmu, což zjednodušeně znamená, že se výše měsíční splátky může měnit, vypočítává se totiž pouze z rozdílu výše úvěru a peněz na spořícím účtu. Výhodou offsetové hypotéky je to, že prostředky naspořené na spořícím účtu máme kdykoli k dispozici a teoretické zhodnocení těchto prostředků. Nevýhodou je vyšší úroková sazba (můžeme si zvolit sazbu fixní i variabilní) oproti běžným typům hypoték, a ne každému vyhovuje proměnlivost výše splátek.

Nebankovní hypotéky - lepší podmínky než v bance?

Většina finančních poradců je v doporučování nebankovních hypoték a úvěrů opatrná. Pokud však z jakéhokoliv důvodu nechceme bankovní hypotéku, musíme se připravit na to, že nebankovní společnosti sice mají v některých případech výhodnější úrokovou sazbu, ale půjčí nám většinou maximálně do 50% odhadu nemovitosti s dobou splatnosti 20 let. Některé nebankovní společnosti půjčí i do 100% odhadu nemovitosti, ale vyžadují další ručení, zpravidla nemovitostí našich rodičů nebo přátel. Nebankovní hypotéku nelze využít na stavbu budoucí!

Vyznáme se v pojmech?

Fixace, bonita, čerpání, fixní úroková sazba, odhad-ocenění nemovitosti, hypotéka bez příjmů, jistina, konsolidace, anuitní splátka, obratová hypotéka, progresivní splátka, tranše, úmor, floatová sazba, odložená splátka jistiny, hypotéka na pronájem …

Už víte, proč je dobré mít svého finančního poradce v oblasti hypoték?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7137 (magazinostrava.cz#87)