Půjčovna karavanů - jak vybrat karavan

Mobilní můžete zůstat i během Vaší dovolené. Ne každému vyhovuje být ubytovaný na jednom místě, kdy pak může podnikat jen několikakilometrové výpravy. Nemáme však na mysli kolo, které Vám jen sotva poskytne útočiště.

 

A tak využít stanu pro flexibilní přesun? Stanování je sice možností, ale trochu těžkopádnou a ne zrovna komfortní. A když již hovoříme o dovolené, tak trmácet se pěšky, stopem, na kole z místa na místo a vždy, než se setmí stan rozložit a následující ráno složit, není zrovna dovolenou v pravém slova smyslu. Ne každý je dobrodružné povahy. Vhodná alternativa, která se nabízí, spočívá v zapůjčení karavanu.

Vybíráme karavan

Na co je pak dobré se soustředit při výběru karavanu? A nejsou náhodou karavany stejně koncipované? Do jisté míry ano, ale liší se v detailech, které mohou být rozhodující při volbě a délce Vaší dovolené, či výletu. Svoji pozornost tak soustřeďte na vybavení karavanu – rozměry karavanu – hmotnost – cenu půjčovného.

Vybavení karavanu

Co můžete, ale nemusíte v takovém karavanu najít? V prvé řadě je třeba mít kde spát, tedy prostor pro spaní. Prostor pro spaní může být řešen palandami, rozkládacím středovým sezením, nebo také francouzskou postelí aj. Ovšem karavan neplní jen funkci „mít, kde v noci složit hlavu“. Karavan může být i tzv. 1+0, kdy v něm můžete pobývat, uvařit si, pojíst, dojít si na toaletu. V tom případě by v karavanu neměl chybět kuchyňský kout s vařičem, prostor pro konzumaci jídla, lednice, toaleta, umyvadlo. Součástí karavanu také může být trezor, kam si můžete uložit Vaše cennosti, doklady, pasy. A v neposlední řadě, nikde není psáno, že je možné cestovat s karavanem jen v letních měsících. Naopak, jedna z výhod karavanu je právě možnost cestování během celého roku. Pak oceníte teplovzdušné topení a v létě zase moskytiéry, které brání obtížnému hmyzu se dostat dovnitř karavanu.

Rozměry karavanu

Chystáte se cestovat sami, nebo s celou rodinou? Podle toho si vybírejte karavan, respektive jeho úložný a obytný prostor. Čím více cestovatelů pojede, tím více oceníte prostornější karavan.

Hmotnost karavanu

Také na hmotnost karavanu je dobré se při jeho výběru soustředit. Vyberte si takový karavan, který Váš čtyřkolový miláček bez většího problému uveze. Je třeba počítat s tím, že čím těžší karavan, tím budete mít i větší spotřebu benzínu. Pokud si nebudete vědět rady, pro který karavan se rozhodnout, můžete se poradit přímo s půjčovnou karavanů. Díky svému provozování mají nejen širokou nabídku karavanů k zapůjčení, ale i zkušenosti.

Cena půjčovného

A jedním z posledních parametrů je cena půjčovného. Ta se odvíjí nejen od typu, modelu karavanu, jeho stáří, ale také vybavení. A pak je tu také délka nájmu a to, zda budete chtít karavan ve vedlejší, nebo hlavní sezóně. U půjčovny karavanů se můžete setkat i s nabídkou zajímavých slev, především pak spojený s včasnou rezervací a určitým počtem dnů pronájmu.

Dodávané příslušenství ke karavanům

Vedle samotného karavanu je také možné si u některé půjčovny karavanů pronajmout praktické příslušenství. Odpadne Vám pak jeho shánění, ale i zbytečné utrácení. Co byste s ním totiž dělali po skončení dovolené? Uložili do již tak bezpochyby zaplněného sklepa? A o jakém příslušenství je vlastně řeč? Jedná se například o skladný kempový nábytek (stůl s židlemi), skládací a pohodlná plážová lehátka, plynový gril, předstan k přívěsu pro zvětšení prostoru k obývání aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7155 (magazinostrava.cz#3)


Přidat komentář