Pivní lázně Ostrava

Máte rádi pivo? Milujete jeho zlatavou barvu, bílou pěnu, hořkou chuť a jedinečnou vůni? Pokud ano, pak by vás mohlo zajímat to, že pivo je možné nejen pít, ale dá se využít také při lázeňské proceduře.

Neví se přesně, kdy a jak vzniklo pivo, ale podle jedné z hypotéz objevil předchůdce dnešního piva starobylý národ Sumerů již před 9 tisíci lety. Předpokládá se, že Sumerové skladovali vypěstovaná obilná zrna ve velkých hliněných sudech. Jednou do sudu natekla voda a obilí začalo kvasit. Díky tomu světlo světa spatřil nápoj, který byl po celá tisíciletí vylepšován až do své dnešní podoby.

Historie pivních lázní

Pivní lázně, ač u nás nejsou příliš známé, sice nejsou tak staré jako pivo, ale žádnou novinkou rozhodně nejsou. První pivní lázně vznikly v dobách již před dvěma tisíci lety, avšak později se na ně jaksi pozapomnělo. Posledních deset let je však tradice** pivních lázní** obnovována po celé Evropě a ani Česká republika není výjimkou.

Proč vyzkoušet pivní lázně?

Pivní lázně se staly oblíbené zejména u těch osob, které mají rády pivo. Avšak nic nebrání tomu, aby pivní lázeň vyzkoušel kdokoliv. I ten, kdo pivo příliš nepije, si jistě přijde na své, neboť hlavní účinek pivní lázně spočívá v koupeli. Pivní lázeň se provádí ve speciální vaně, která je napuštěna vodou s teplotou v rozmezí od 34-37 stupňů Celsia. Nejde však o obyčejnou vodu.** Voda v pivních lázních** je obohacena o látky typické pro pivo, především o pivovarské kvasnice. Dalším důležitým faktorem je teplota vody, která zvyšuje srdeční činnost a tím podporuje aktivitu krevního oběhu, prohřívá pokožku a uvolňuje kožní póry, jimiž se následně odplavují škodlivé látky. Dále teplá voda uvolňuje svaly a prohřívá klouby.

Živé kultury pivovarských kvasnic

Nejdůležitější složkou** pivních lázní** jsou** pivovarské kvasnice**, jež obsahují živé bakteriální kultury. Živé kultury v pivních kvasnicích se v teplé vodě aktivují. Tzv. přátelské bakterie přispívají ke** zvláčnění a regeneraci pokožky** a předávají ji důležité vitamíny, zejména vitamíny řady B a dále sacharidy a proteiny. Díky tomu roste samoregenerační schopnost kůže a zklidňují se a léčí nepříznivé kožní projevy, jako jsou například lupénka, akné nebo celulitida. Pivovarské kvasnice mají ozdravný účinek také na vlasy.

Pivo v pivní lázni

Pokud si chcete vyzkoušet pivní lázeň, samozřejmě není povinné, abyste museli zároveň pít i pivo. Pokud však pivu neodoláte, dobře vychlazený ležáku je pro vás samozřejmě připraven pro konzumaci již během lázeňské procedury. V** pivních lázních** se doporučuje pít pivo nepasterované, které je cenné zejména obsahem živých kvasnic. Díky jeho pití dopřejete přátelské bakterie také svému trávicímu traktu. Živé bakterie výrazně přispívají k dobrému trávení, neboť příznivě ovlivňují stav vaší střevní mikroflóry.

Pro koho je vhodná pivní lázeň?

Pivní lázně je vhodná pro každého s výjimkou těhotných žen, osob s vysokým krevním tlakem nebo chorobami srdce či s křečovými žilami, které by se měly o vhodnosti lázní poradit se svým lékařem. Pivní lázně nejsou určeny dětem mladším 12 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7165 (magazinostrava.cz#105)


Přidat komentář