Relaxační a medová masáž - Ostrava

Masáž není jen léčebná procedura, která uvolní tělo a odstraní bolest, ale i velmi příjemná relaxace, která navodí příjemnou náladu a zcela odplaví stres. A nejen stres. Umí odplavit z těla také toxické látky. Stačí správně vybírat.

Masáže jsou staré jako lidstvo samo. Jen se na různých kontinentech využívali v různé době a s různou intenzitou. Nejstarší zmínky o masážích pocházejí z východních oblastí, jako je Čína a Japonsko. Odtud se pak rozšířily do Indie a Thajska, kde zaznamenaly obrovský rozmach, co se týče relaxace i léčebných účinků. U nás v Evropě se masáže nejvíce využívali ve starověkém Řecku a Římě. Jako léčebné techniky se pak masáže využívaly ve Francii.

Současná nabídka masáží

Dnešní masáže se od těch dřívějších liší zejména nabídkou a zaměřením. Ve své podstatě vycházejí všechny masáže z těch původních. Ty se rozvíjely a dnes se dělí na masáže tradiční, léčebné a relaxační. Nebo chcete-li wellness masáže. Všechny typy současných masáží přinášejí úlevu. Některé od bolestí pohybového ústrojí, jiné rozpouštějí blokády a detoxikují tělo, další v těle rozproudí lymfu a některé odplaví únavu a stres. Většina masáží však umí více věcí naráz. Zvláště pokud je provádí zkušená masérka. Ta umí nejen masírovat tělo, ale na základě pečlivě zvolených otázek umí poradit klientovi nejúčinnější a nejvhodnější masáž. Ne každá masáž je totiž vhodná pro každého. Masáže jsou sice velmi účinné, ale zároveň představují i riziko v podobě různých kontraindikací. Masérka na základě Vašich problémů, přání a představ dokáže vybrat správnou masáž a také ingredience, které budou příznivě působit na Váš organizmus.

Relaxační a medová masáž – Ostrava

Jednou z vysoce účinných ingrediencí je pravý med. Ten nejen krásně voní, ale v kombinaci s masáží umí i detoxikovat tělo a přinést celkovou regeneraci, úlevu a příjemnou náladu. Vyzkoušet si medovou masáž můžete v Ostravě u masérky paní Michaely Paríškové. Jde o zkušenou masérku, která každému klientovi doporučí správnou masáž i její délku a případné opakování pro nejvyšší možný účinek. Kromě medové masáže najdete v nabídce i masáže relaxační.

Relaxační masáž – Ostrava

Její účinky jsou prokázány u klientů s různými problémy i u těch, kteří touží jen po odpočinku a navození příjemné nálady. Relaxační masáž přináší zejména uvolnění. Dokáže odstranit psychické napětí, uvolňuje nastřádaný stres a trvalé napětí, uvolňuje stresem zatuhlé tělo, zejména svaly, klouby a šlachy. Přináší úlevu a osvěžující náladu. Úlevu přináší také všem aktivním lidem, sportovcům profesionálním i rekreačním, každému, kdo potřebuje odstranit únavu z těla a z namožených svalů a kloubů.

Relaxační masáž a stres

Stres zná každý. Získáváme ho z hektického života, z přepracování, z nadmíry úkolů i z běžného života. Stres však není jen psychická záležitost. Ukládá se v lidském těle a způsobuje řadu problémů. Lidské tělo je stresu do určité míry odolné. Při překročení hranice se začne stres ukládat v těle. Tělo je napjaté a začínají bolesti zad, krční páteře, kloubů na rukou a dalších částí těla. Prevencí i odstraněním stresu jsou uvolňující techniky. Může to být jakákoli účinná relaxace. K těm patří i masáže. Relaxačních masáží je celá řada a masérka vybere tu správnou na míru problémů klienta. Vybere i oblíbenou relaxační vůni, vhodný masážní olej, a další ingredience a techniky, které přinesou uvolnění, odplaví stres, uvolní zatuhlé části těla a začnou vyplavovat tolik potřebné endorfiny.

Relaxační masáž a fyzická námaha

Ačkoli není relaxační masáž přímo určena pro masáže po velmi vysoké fyzické zátěži, tak při běžné nebo pravidelné fyzické zátěži může pomoci. Pokud například pravidelně trénujete a po tréningu potřebujete uvolnění, tak je relaxační masáž vhodná. Pomůže uvolnit svalstvo, odstraní únavu, svalové spasmy, obnoví sníženou pohyblivost a celkově uvolní tělo. Zároveň přinese i psychické uvolnění a pohodu.

Jak probíhá relaxační masáž v Ostravě?

Každá masáž, tedy i relaxační začíná rozhovorem, kdy se masérka vyptá na případné zdravotní problémy. Zároveň si ujasní největší problémy klienta, což umožní pozdější zaměření na problémová místa. Například na různé svalové spasmy. Samotná masáž se provádí v příjemném teplém prostředí za doprovodu relaxační hudby. Ta působí příjemně a uvolňuje mysl. Masérka používá vonné masážní oleje, které jednak působí aromaticky, a jednak pomáhají při provádění měkkých masážních technik. Celá masáž je zakončena klidem na lůžku. Při odchodu masérka ještě doporučí čemu se po masáži vyhnout.

Medová masáž – Ostrava

Med se ve světě masáží a wellness procedurách a přípravcích začal objevovat od zjištění, že umí z těla vyloučit léty nashromážděné škodliviny a toxiny. Kromě účinné detoxikace při masáži přináší také desinfekci a regeneraci pokožky, působí také protizánětlivě, hydratačně a výživně. Po jeho působení je pokožka čistá, napjatá, vypadá mladě a krásně.

Účinky medové masáže

Medová masáž patří mezi detoxikační masáže. Velmi příznivě působí na pokožku celého těla. V první části masáže ji zbaví nečistot a toxinů a ve druhé ji vyživí. Toxiny se v těle nejčastěji usazují v okolí páteře a způsobují různá onemocnění. Může jít o nemoci jater a ledvin, žaludeční a střevní poruchy, různé druhy alergií, plísňová onemocnění pokožky, chronickou rýmu, ale také deprese a stresová onemocnění. Zásluhou masáže a medu se toxiny a nečistoty uvolňují a pokožka, vnitřní orgány i celé tělo se regeneruje. Medová masáž nastartuje obnovení imunitního systému, odstraní stres i bolest a přinese pohodu a klid.

Medová masáž a detoxikace

Medová masáž se nejčastěji provádí na zádech. Zde se stimulují zádové reflexní zóny a tím se začnou odplavovat toxiny z těla ven. Následně tělo pokožkou vstřebává živiny, vitamíny, stopové a minerální prvky a tím pokožku i tělo vyživí.

Medová masáž a celulitida

Medová masáž se ukázala jako výborný bojovník proti celulitidě, nebo takzvané pomerančové kůži. Pravidelná masáž a aplikace medu na stehna a hýždě zajistí regeneraci a vypnutí pokožky, a tím také značné zmírnění celulitidy.

Medová masáž a onemocnění pohybového systému

Ačkoli se to může zdát zvláštní, tak medová masáž velmi účinně pomáhá u onemocnění, jako je artróza, revmatismus, artritida a všeobecně u bolestí kloubů. Velmi důležité je správné stanovení délky masáže i počet opakování. Pro dostavení dlouhodobého účinku a úlevy se doporučuje pravidelná masáž kloubů jeden až dvakrát týdně po dobu minimálně tří měsíců.

Reakce na medovou masáž

Ačkoli je medová masáž zdravá a vysoce účinná, je možné, že se po její aplikaci objeví nežádoucí účinky. Ty však nemají vliv na účinnost, naopak účinek masáže potvrzují. Může jít o drobnou vyrážku, únavu nebo i bolesti hlavy. Všechny tyto příznaky ukazují na to, že se tělo začalo čistit od toxinů a brzy odezní.

Pro koho je medová masáž určená?

V počátcích používání medových masáží se doporučovala pouze ženám. Dnes je však velmi vhodná pro každého, tedy muže i ženy a to již od 15 let. Je výborná pro osoby s civilizačními onemocněními, které velmi znepříjemňují život. Jako jedna z mála je účinná i u únavového syndromu.

Proč chodit na masáže V Ostravě?

Masáž je výborná nejen jako lék, ale zejména pro uvolnění a pohodu každého člověka. Zkušená masérka dokáže pomoci každému člověku bez ohledu na věk. Dokáže najít účinnou masáž, kterou doplní o ingredience a hudbu, čímž naladí člověka na pozitivní pohled na svět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7169 (magazinostrava.cz#174)


Přidat komentář