Kvalitní truhlářství - Ostrava

Máte zahradu, která ale není pořádně využitá? Nechcete ji užívat pouze k pěstování zeleniny, ale také pro svou vlastní relaxaci a zábavu? Možností je spousta, jednou z nich je stavba altánu nebo pergoly.

Sháníte zahradní přístřešek?

Procházíte se po zahradě a říkáte si, že by to chtělo změnu? Vypadá Vaše zahrada prázdně, nevyužitě až nudně? Nechcete ji využívat pouze k pěstování rajčat a mrkví, které Vám stejně zpacifikují mravenci nebo ohryžou slimáci? Udělejte ze své zahrady místo, kam se budete každý den po práci těšit, kam budete zvát svou rodinu, své přátele a kolegy z práce na posezení u sklenky vína a ugrilovaného steaku. Jednou z možností jak svou zahradu zútulnit je stavba dřevěného altánu nebo pergoly. A kam se se stavbou kvalitní dřevěné pergoly obrátit? Nejlépe přímo na truhlářství, kde vyjdou vstříc Vašim představám, požadavkům, poradí Vám a dají k dispozici různé tipy, pokud si vůbec nevíte rady s tím, jak by taková pergola nebo altán měli vypadat. Různé velkoobchody nabízejí zahradní přístřešky také, ale v tomto případě se nemůžete spolehnout na stoprocentní kvalitu a ani nijak výrazně levnější cenu.

Zahradní přístřešky z látky a plastu

Pokud jste uvažovali nad opravdu tou nejlevnější a nejrychlejší variantou, a to nad zahradním přístřeškem z látky a plastu, raději tuto představu vypusťte, pokud máte zájem, aby Vám přístřešek vydržel opravdu po dlouhá léta a mohla jej využívat i další generace. Látkové přístřešky s kombinací plastových trubek a tyčí jsou otázkou jedné letí sezóny, nehledě na to, že posezení pod nimi není ani tolik pohodlné jako u dřevěných staveb a také Vás neochrání před deštěm. V případě náhlého deště nebo silnějšího větru budete spíš tento altánek muset chránit vy. Plastové tyče jsou náchylné a snadno se při větším větru zlomí. Navíc, látkový přístřešek nemůžete spojit se stavbou zahradního a dalších doplňků, jako například** zahradní houpačky**. U dřevěných staveb lze všechny prvky zakomponovat.

Jaké je rozdíl mezi zahradním altánem a pergolou?

Rozdíl mezi altánem a pergolou tkví v tom, že altán bývá plně zastřešený, kdežto pergola poskytuje spíše stín než ochranu před deštěm. Zkombinovat ovšem můžete obojí dohromady, a to nechat si vystavět altán s typickými** dekoračními prvky pergoly**, jako je mřížka pro popínání kvetoucích rostlin nebo hroznového vína.

Stavba dřevěných pergol na zahradu

Zahradní pergoly se vyrábějí v různých velikostech, výškách, tvarech a s různými doplňky. Pergola je skutečnou ozdobou zahrady, proto je dobré vybrat pro ni vhodné místo. Pergola se nejčastěji nachází hned u zahradního vchodu do domu, abyste nemuseli zbytečně daleko přenášet nejrůznější pokrmy apod. I když zvolíte pergolu, která není kompletně zastřešená, bude pod pergolou příjemný stínek, a to díky střešním trámům.** Pergole** by neměly chybět dekorační mřížky na rostliny, popř. háčky na zavěšení květináčů nebo dřevěné květináče vybudované jako součást pergoly. Pergolu rozhodně neochuďte o květiny, které se po ní budou táhnout. Spolu s pergolou můžete u truhláře poptat také zahradní nábytek, který bude ve stejném stylu a ze stejného dřeva jako pergola. Pergoly se nejčastěji vyrábí se smrkového dřeva. Střecha pergoly může být rovná nebo do tvaru klasického obráceného písmena V. Co se tvaru pergoly týče, vybírat lze ze čtyřhranu, osmihranu a dalších. Truhlář Vám vyrobí i atypickou pergolu na míru.

Stavba dřevěných altánů na zahradu

Altány jsou kryté zahradní stavby. Altán si lze nechat vystavět v obdélníkovém, čtvercovém, osmibokém nebo atypickém tvaru. Záleží na dispozicích Vaší zahrady, na velikosti prostoru, který máte pro altán vyhrazen a na celkovém estetickém zasazení do krajiny. Altán můžete zkombinovat se stavbou cihlové zídky po jeho obvodu. Stačí, když zídka bude dosahovat jen do poloviny výšky altánu. Na ni pak můžete položit například květinovou výzdobu v dekorovaných květináčích či jiné doplňky pro oživení a pro nádech netradičnosti. Jak už bylo výše zmíněno, společně s výstavbou pergoly si můžete nechat vybudovat také zahradní krb, který celé venkovní posezení dotvoří, stejně tak dřevěná zahradní houpačka. Tu si můžete rovněž nechat vyrobit u truhláře.

Výroba zahradních domků ze dřeva

Nemáte, kam na zahradě uschovat zahradní sekačku, gril a potřeby, jako jsou lopata, konev, rýč, popř. menší zahradní nábytek? Ideální pro úschovnu všech potřebných věcí na zahradu, je zahradní domek. Zahradní domek Vám bez problému vyrobí v truhlářství, stačí sdělit požadované rozměry a specifika, která byste u zahradního domku chtěli mít.** Zahradní domky** mohou mít sedlovou střechu nebo pultovou střechu. Zahradní domky nemusí být určeny pouze pro úschovu nářadí. Lze si nechat postavit i domky, ve kterých lze přespávat. Plní funkci jakési menší chaty. Domky na nářadí jsou podstatně menší.

Výroba dřevěných přístřešků na auto

Nemáte u svého domu garáž a nechcete nechávat stát své auto jen tak pod širým nebem, kde ho mohou poškodit kroupy, v zimě je zasněženo a z okolních stromů na něj padá listí, větvičky a další? Není nutné, abyste hned museli stavět garáž. ** Stavba garáže** by se Vám značně prodražila. Ani nemusíte shánět pronájem garáže v okolí, kde byste stejně museli kus cesty k autu pěšky. Jednoduchým a finančně dobrým řešením je stavba přístřešku na auto. Přístřešek je nejen účelný, ale také estetický, vypadá v podstatě jako zjednodušený altán. Přístřešek může mít buď plochou střechu, nebo střechu klasickou jako u domu.

Výroba dřevěných domků pro děti

Nezapomínejme ani na naše nejmenší. Máte-li děti a chcete jim na zahradě připravit nějaké vyžití, místo, které by bylo jen jejich a kde by si mohly hrát, můžete jim nechat vystavět domek na hraní. Stejně tak lze u** truhláře** nechat vyrobit dřevěné prolézačky a doplňky na dětské hřiště.

Výroba psích bud v truhlářství

Máte za to, že truhláři se specializují pouze na výrobu produktů do domácnosti a na zahradu, které využívají lidé? Kvalitní truhlářství zvládne vyrobit také boudu pro psa, kterou oceníte nejen vy, ale především Váš domácí mazlíček. Zakázkové truhlářství často oslovují lidé, jejichž pes má větší rozměry než je běžné a je problém sehnat mu „ubytování“. Pes by měl mít v boudě dostatek prostoru, aby se v ní mohl otočit. Dále by bouda měla konstruována tak, aby do ní nešel chlad a profukovala. Přeci jen i nejlepší přítel člověka touží po teplém místě, kam si může zalézt, když venku není zrovna příznivé počasí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7178 (magazinostrava.cz#134)


Přidat komentář