Malířské a zednické práce - Ostrava, Frýdek - Místek

Rekonstrukce dá bydlení novou tvář. A mnohdy nemusí jít o velkou rekonstrukci. Někdy dokonce stačí bydlení vymalovat a provést potřebné úpravy a opravy a hned je vše jiné, nové, neokoukané.

Rekonstrukce bývá často výhodnější, než stavba nového domu. Zejména v případě, kdy nemáte, kde bydlet. Rekonstruovat je možné byt, dům, nebo půdní prostory. Zde všude může s pomocí šikovné stavební firmy vzniknout zajímavé bydlení podle vašich představ. Další možností je stavba domu. Výběr domů je opravdu široký. Stavět je možné podle individuálního plánu, nebo podle typového projektu. Oba případy opět potřebují kvalitní stavební firmu, která dům postaví.

zednické práce

Jak vybrat stavební firmu?

Možností je více. Vždy je však důležité, aby šlo o prověřenou firmu, která nabízí širokou nabídku stavebních i zednických prací. Tak zajistí stavbu od základů, přes hrubou stavbu až po dokončovací práce. Vy se pak jen nastěhujete. Prověřenou firmu byste měli oslovit i v případě rekonstrukcí. Také zde je třeba, aby firma nabízela kompletní stavební a zednické práce. Firmu si můžete nechat doporučit od přátel, kteří již mají zkušenosti. Nebo můžete vybírat podle zjištěných referencí. A poslední možností je navštívit internetový magazín prověřených firem, které zde nabízejí své služby.

Stavební práce Ostravsko

Stavební práce nejsou jen práce zednické. Jde o širokou paletu prací, které zahrnují suchou i mokrou výstavbu, přípravu stavby, stavbu samotnou a to ve všech jejích fázích, rekonstrukce bytů, domů, opravy, úpravy i modernizace. Přitom technologických postupů je celá řada. Starší se kloubí s novými, a k tomu je nutné podotknout i využívání moderních materiálů. Vše dohromady přináší úspory při stavebních pracích, a následně také při provozu bydlení.

stavební práce

Suchá výstavba Ostravsko

Tedy výstavba bez vody a klasických stavebních materiálů. Zde je hlavním materiálem všestranný sádrokartonový systém, který se využívá u všech možných přestaveb a rekonstrukcí pro soukromou i komerční oblast. Dá se dokonce říci, že zejména u rekonstrukcí sádrokartonový systém je využívanější než klasické zednické práce. Jde zvláště o jeho lehkost, rychlost výstavby, i nízkou cenu. Pro suchou výstavbu mluví i vlastnosti, které sádrokartonový systém má. Jeho příčky ač velmi tenké, dokáží perfektně izolovat hluk, zateplovat, i chránit před požárem. Kromě toho jsou výborným materiálem pro nejrůznější designové prvky a vestavěný nábytek. Klasický sádrokarton je totiž možné ohýbat, tvarovat a jinak zpracovávat. Je možné ho bez problémů kombinovat i z klasickou výstavbou.

Zednické práce Ostrava, Frýdek – Místek

To jsou klasické stavební práce prověřené staletími. Dnes se však využívají ve své moderní podobě, která zahrnuje nové technologie i materiály. Jejich zásluhou se zednické práce staly úspornější, kvalitnější, a nabízejí nové možnosti. Jediné, co jim zůstalo, je delší doba výstavby, která je podmíněna nutností vysychání jednotlivých zednických prací. Zednické práce zahrnují široké spektrum různých druhů prací.

Výstavba základů Ostrava, Frýdek – Místek

Stavba základů patří do zednických prací a vyžaduje vysokou odbornost. Vždyť ponesou celý dům. Dnes se již staví základy v podobě základové desky. Jen velmi málo domů je podsklepených. Zde pak jsou základy prováděny s pomocí hlubších výkopů.

Hrubá stavba - Ostrava, Frýdek – Místek

Hrubá stavba zahrnuje výstavbu nosných zdí a příček a pomocné zednické práce. Záleží na vybraném materiálu, ze kterého jsou příčky vystavěny. Následují dokončovací práce. Zde však již zedník spolupracuje s řadou dalších odborníků různých řemesel.

Výměna oken a dveří Ostrava, Frýdek – Místek

I zde je nutný zedník. Okna vám sice vymění okenáři, ale zapravit je musí zedník. Právě ten začistí okolí okna, a sjednotí venkovní i vnitřní zdi s rámem.

výměna oken a dveří

Nové omítky, dekorativní omítky, venkovní omítky

Omítání je typickou zednickou činností. Provádí se venkovní, čili fasádní omítky a pak vnitřní. Venkovní omítky musí být vysoce kvalitní. Musí chránit dům před klimatizačními změnami, a zároveň propouštět z domu vodní páry. Proto je často nutné před výběrem vhodného typu omítkové směsi udělat rozbor zdí. Vnitřní omítky jsou jednodušší. Dnešní podoba těchto omítek se liší zejména jejich tloušťkou, ale i kvalitou. Přestože dnes se nanáší mnohem menší vrstva omítkové směsi, tak výborně izoluje po stránce tepelné i akustické. Navíc omítek je celá řada. Zajímavě působí zejména dekorativní omítky, které se často aplikují jen na část zdi, nebo na jednu celou zeď.

Obkladačské práce na Ostravsku

Zde je na místě vždy využít služeb odborníka – zedníka – obkladače. To proto, že moderní obklady i dlažby jsou nabízeny v krásných variantách, které upřednostňují pokládku v zajímavých vzorech a kombinacích. To znamená, že se obkládá podle takzvaného** kladečského plánu**. Ten znázorňuje vzory, sílu spár, i střídání velikostí kachlí. Bez odborníka je pokládka nehezká a nerovná. Většinou také kachle jsou zničené, poněvadž laik nikdy není schopen dodržet všechna kritéria pro kvalitní a designově krásnou pokládku. Kdežto odborník položí vše přesně, s grifem a trvanlivostí na řadu let do budoucna. Koupelna obložená odborníkem se stane vaší chloubou.

Venkovní zednické práce Ostrava

Zednické práce znamenají také malé stavby. Objednat si můžete stavbu terasy, venkovního grilu a udírny, zídek, plotů, hospodářských budov, garáže, obestavbu bazénu nebo třeba popelnice. K tomu i vydláždění příjezdových cest, chodníků, dvorku, nebo zahradních chodníčků. Určitě bychom možností pro zednické práce našli mnoho. Důležité je, že všechny zednické práce jsou provedeny kvalitně a přesně podle přání zákazníka.

Opravy, úpravy staveb Ostrava

Zedník pro vás zajistí i všechny stavební opravy a úpravy, které si plánujete. A to ještě není vše. Objednat si můžete i sanační práce, v případě, že máte vlhké zdi. Právě zedník si poradí s vlhkostí i plísněmi a to velmi efektivně a trvanlivostí do budoucna.

rodinný dům

Malířské práce Ostrava

Moderní malířské práce zahrnují celou řadu krásných typů klasické i dekorativní úpravy zdí. Malíř však pouze nemaluje, ale upraví a opraví zeď do takové podoby, která je před malováním nutná. To znamená, že zeď očistí od prachu i mastnot, opraví pukliny, a opadanou omítku a v případě potřeby se postará také o sanaci zdí. Malíř vám upraví klasicky** zděné zdi** i moderní sádrokartonové příčky. Vždy použije nejvhodnější techniku. Vy můžete vybírat z klasické výmalby, stejně jako dekorativních úprav zdí. Do dekorativních úprav patří zejména štuky, imitace, obrázky podle šablon, různé typy okrasných prvků, které vám malíř sám nabídne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7179 (magazinostrava.cz#136)


Přidat komentář