Obkladačské práce v Ostravě

Při rekonstrukci koupelny, chodby, kuchyně i dalších prostorů, ať už bytových nebo venkovních, se neobejdete bez obkladačských prací. Ty jsou důležité stejně tak jako vhodně zvolené kvalitní obklady a dlažba.

Obklady a dlažby je potřeba pečlivě vybírat. Vždy si dávejte pozor na podezřele levné materiály. Jak ale poznat, že výrobek, který se Vám zamlouvá nejvíc, je kvalitní? Lidé bez zkušeností v oboru nemají možnost dobře rozpoznat, zda kupují kvalitu nebo obklady, které pouze kvalitně vypadají. Předpokládáme, že si na obkladačské práce přizvete profesionálního obkladače. Pak se nemusíte zabývat tím, jaké vlastnosti musí dlažba a obklady mít. Obkladač Vás seznámí se všemi variantami Vašeho možného výběru, sám Vám může navrhnout konkrétní obklady nebo mu předložíte své návrhy a on Vám je buď doporučí, nebo odkáže na jiné. Na výběru obkladů a dlažby opravdu moc záleží. Rozdílné se vybírají do interiéru a exteriéru. Vždy si při jejich výběru nechejte profesionálně poradit a nerozhodujte se jen na základě jejich barevného provedení a rozměrů.

Parametry keramických obkladů a dlažby

Obklady a dlažby se neliší jen rozměry a barvou či dekorem, ale také tím, kam budou použity, zda do koupelny, do kuchyně nebo do exteriéru. Vždy musí splňovat určité parametry, mezi které patří nasákavost, otěruvzdornost, protiskluznost a pevnost v ohybu. Každý tento parametr má svůj význam pro vhodné použití obkladu nebo dlažby. Pokud byste tyto parametry při výběru přehlíželi a nevěnovali jim pozornost, můžete se rozloučit se správnou funkcí obkladů a s jejich dlouhou životností.

Jaké odstíny dlažby vybrat?

Máte-li to štěstí, že je Vaše koupelna prostorná a není tedy důvod ji opticky zvětšovat, klidně sáhněte po maloplošných obkladech a dlažbě, nebo po obkladech tmavších odstínů, které vypadají častokrát hodně luxusně. V malých koupelnách, se kterými se běžně setkáváme v panelákových bytech, volte raději velké formáty dlaždic a jejich světlé barvy. Mnoho zákazníků si chce často** vybrat obklady a dlažbu** zcela sami, bez pomoci. Přitom si však neuvědomují, že tento materiál dává koupelně formu, atmosféru a vzhled. Ne vždy je však vhodná jimi zvolená barva nebo vzory, ač se jedná o oblíbené barvy uživatelů koupelny.

S čím vším Vám pomůže profesionální obkladač?

Odborník Vám samozřejmě poradí s výběrem obkladů, dlažby a dalších materiálů používajících se pro k pokládce. Především Vám poradí, jaký formát dlaždic, barvu a vzory zvolit, jaké parametry musí mít obklady a dlažba, dále od něj dostanete informace, kde můžete nakoupit velmi kvalitní materiál, kde v současné době získáte na nákup zboží slevu, apod. Pokud budete mít zájem, obkladač požadované zboží nakoupí, přesně si spočítá počet dlaždic a obkladaček. Jejich počet bude záležet i na způsobu pokládky. Pokud bude odborník pokládat dlaždice tzv. na koso, bude potřebovat větší rezervu kvůli většímu množství odpadu. Řezání dlaždic, které jsou pokládané na koso, je obzvláště v rozích velmi obtížné.

Pokladač Vás vezme do skladu dlaždic, do prodejny nebo do koupelnového studia, nebo Vám vzorek doveze domů, abyste si zboží osahali. Při výběru se vyhýbejte nahodilého dovozu nebo marketingovým doprodejům zboží. Vždy raději zvolte osvědčenou značku, která zaručuje kvalitu. Na to všechno budete profesionální obkladačskou firmou upozorněni, stejně jako na skutečnost, abyste si nakoupili více množství obkladů a dlažeb jako rezervu pro případ, že by bylo potřeba původní dlažbu opravit z důvodu jejího poškození, apod. Mohlo by se totiž stát, že za pár let se nebude vyrábět přesný typ dlažby, který jste kupovali teď, nebo nebude k sehnání a nikdo Vám tak již nezaručí naprosto stejnou barvu a odstín.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7175 (magazinostrava.cz#88)


Přidat komentář