Rekonstrukce a stavba střech - Ostrava

Střecha je základ domu. Chrání dům před nepřízní počasí, ukončuje ho, a proto by měla být v té nejvyšší kvalitě. K tomu vám pomohou odborníci, kteří umí nejen střechy stavět, ale i opravovat a rekonstruovat.

Střecha je nejen základem domu, ale i jeho okrasou. Je to taková teplá čepice, která má vydržet ne pár týdnů, ale desítky let. Jejím úkolem je chránit dům před nepřízní počasí, udržovat tepelnou pohodu, chránit dům před zatékáním. To je celkem složité. Počasí se stále střídá, chvíli je horko, chvíli zima a to podporuje tvorbu dřevokazných hub, plísní, a vznik dalších problémů. Jedním z těch typických je zatékání. To se bohužel nemusí projevit ihned, ale až po dlouhé době, kdy již jsou poškozené trámy, a narušená omítka. Zde pak není na výběr. Je nutné střechu opravit. To musí vždy udělat odborník, nejlépe** tesař**. Ten je vyškolený v tesařském, ale často i klempířském a pokrývačském řemesle a tak střechu opraví, nebo rovnou zrekonstruuje, aby mohla sloužit další desítky let.

střechy

Rekonstrukce a stavba střech – Ostrava

Se stavbou, opravou nebo rekonstrukcí střechy se můžete obrátit na Tesařství Jízdný, které je vyhlášeno svou perfektní prací, příjemným přístupem k zákazníkovi i profesionalitou. Tesařství pana Lukáše Jízdného nabízí své služby od roku 2003 a za tu dobu si získalo řadu spokojených zákazníků. V jeho nabídce najdete kompletní tesařské práce, práce klempířské i pokrývačské. Objednat si u něho můžete kompletní stavbu střechy, rekonstrukci střechy i menší dřevěné stavby, jako jsou altány, přístřešky nebo i zábradlí. Pan Lukáš Jízdný klade především velký důraz na kvalitní a estetickou důkladnost všech provedených prací. Základem jeho práce je vždy profesionalita a spokojený zákazník. O nabídce Tesařství Jízdný se více dozvíte na firemních internetových stránkách** www.tesarstvi-jizdny.cz**. Nebo se můžete vypravit přímo na adresu firmy, Slavníkovců 823, Ostrava-Mariánské Hory, 709 00. Pro sjednání vhodného termínu schůzky můžete využít e-mailovou adresu tesarstvi-jizdny@seznam.cz, nebo telefonní číslo +420 603 928 622.

Rekonstrukce střech

střechy

Ať již střecha potřebuje jakkoli velkou rekonstrukci, tak postup je vždy stejný. První, co je nutné provést je vyhledat tesařství. Zde se dohodnout na termínu, kdy vám tesař přijede zhodnotit rozsáhlost rekonstrukce. Ne vždy je nezbytné střechu shodit a stavět novou. Tesař zkontroluje její stav, zhodnotí stav trámů, oplechování i krytiny a doporučí, co je podle jeho znalostí nejvhodnější. Někdy stačí jen vyměnit některý trám, jindy střešní krytinu a znovu střechu oplechovat a až v nejhorším případě pak je nutné střechu shodit a postavit nově.

Komplexní rekonstrukce střechy

Celková rekonstrukce střechy začíná vždy demontáží střešní krytiny. Pak se postupuje demontáží shnilých trámů. Na posouzení tesaře je, zda trámy zlikviduje všechny, nebo zda některé ponechá. Většinou se však při kompletní rekonstrukci udělá celá nová vazba. Tak se zajistí pevnost a trvanlivost střechy po další desítky let. Pokud se dělá celá střecha kompletně znovu, je možné změnit její tvar a přizpůsobit ji například pro zřízení obytného podkroví. Zde je pak nutné nechat si vytvořit odborníkem projekt, podle kterého bude nová střecha zhotovena. Je třeba si uvědomit, že velikost střechy nemůže být o moc větší a také ne těžší. V potaz je nutné vzít nosnost obvodových a hlavních nosných zdí. Pokud si nebudete jisti, vždy je možné oslovit statika, který nosnost zhodnotí.

Nová střešní vazba

střechy

Krovy a vazníky tvoří nosnou konstrukci střechy. Nesou hlavní zatížení střechy, tedy střešní krytinu a také v zimě nános sněhu. Z toho jasně vyplývá, že konstrukce střechy musí být pevná a odolná. Krovy je možné dnes dělat z různých materiálů. K tradičním však stále patří a stále se nejvíce využívá krov dřevěný. Existuje několik variant krovů, které se odvíjí od velikosti stavby, sklonu, rozpětí a tvaru střechy, využití samotné stavby a i místa, kde dům stojí.

Zateplení a izolace střechy

Dříve se příliš na nějaké zateplování střechy nedalo. Maximálně se pod střešní krytinu daly latě proti podfouknutí větrem. Většinou však ani to ne. Dnes je přístup ke střechám zcela jiný. Důležitá je nejen izolace proti vlhku, ale i tepelná. Správně izolovaná střech totiž znamená velkou úsporu na nákladech za vytápění. Ačkoli si to mnoho lidí nemyslí, tak velká část tepla uniká právě posledním patrem a stropy od půdy. Tepelná ztráta zde je 15 – 25 %. Zateplením střechy se také zvýší tepelný komfort domu. Kromě zateplení se doporučují i speciální nátěry všech částí střechy, které zvýší její životnost i odolnost.

Střešní okna

Má-li v budoucnu podkroví sloužit k obývání, pak přijdou na řadu i střešní okna. V podstatě můžete volit** klasická střešní okna** nebo vikýřová. Volba záleží na krajině a vašem vkusu. Většinou je dána stavebníkovi možnost volby střešního okna. Jen pokud jde o rekonstrukci v historické zástavbě, tak je nutné dodržet ráz střechy s okolím.

Pokrývačské práce

  • Lukáš Jízdný
  • Tel: +420 603 928 622
  • E-mail: tesarstvi-jizdny@seznam.cz

střechy

Můžete volit stejnou střešní krytinu, nebo vybrat jinou, novou. Moderní střešní krytiny jsou ve velké nabídce. Vybírat můžete z lehkých krytin, nebo těžkých. Zde však volbu určuje i nosnost střešní konstrukce. K nejčastěji používaným patří pálené a betonové tašky, plechová, plastová, vláknocementová krytina a asfaltové pásy a šindele.

Klempířské práce

Střechu je nutné také znovu oplechovat. Tradičním a zřejmě nejkrásnějším materiálem je** měď.** Je však také materiálem nejdražším. Výhodou je velmi dlouhá životnost, nevýhodou typické zabarvení, které získá časem. Výhodnější je pro klempířské práce** titan-zinek.** Je o něco levnější než měď a má dlouhou životnost. V úvahu přichází i moderní ocel s polyuretanovým povrchem, která je extrémně odolná. Nejlevnější variantou oplechování střechy je pozinkovaný plech. Ten má však nevýhodu v nutnosti pravidelné údržby ochranným nátěrem. Využít je možné i plastové okapy, které však v zimě mohou křehnout a praskat. To snižuje jejich životnost.

Stavba nové střechy

střechy

V podstatě probíhá stejně jako kompletní rekonstrukce střechy. Jen si ušetříte čas s bouráním. Výhodou nové střechy je, že ji plánujete zároveň se stavbou domu. Máte tedy od začátku jasno, jak bude vypadat. Při rekonstrukci je někdy těžké rozhodování, poněvadž je majitel domu ovlivněný bývalou střechou a omezený nosností stavby.

Zahradní stavby a přístřešky

Moderní zahradní stavby a přístřešky vám postaví také tesař. Nejhezčí jsou právě ze dřeva. Můžete si objednat dřevěné altány, pergoly, posezení, zahradní domky, dřevěné garáže, přístřešky na auto, ale i na dřevo, nebo na sušení prádla. Poslední dobou jsou moderní dřevěné přístřešky na popelnice. Ty mají i mřížku, kterou popnou rostliny a tak je popelnice schovaná před zraky kolemjdoucích.

Tesařské práce

  • Lukáš Jízdný
  • Tel: +420 603 928 622
  • E-mail: tesarstvi-jizdny@seznam.cz

Dřevo je stále nejoblíbenějším stavebním materiálem. A dokonce se zdá, že materiálem stále žádanějším. Pokud chcete, aby vaše dřevěné stavby byly krásné, pevné, odolné a udělané s citem a fortelem, vždy se obracejte na zkušeného tesaře, který si poradí s ručním i strojovým opracováním dřeva.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7176 (magazinostrava.cz#126)


Přidat komentář