Sádrokartonářské práce - Ostrava-Plesná

Se sádrokartonem můžete rychlou cestou docílit moderního řešení bydlení, a to navíc s finanční dostupností. Na montáž sádrokartonu si však přizvěte odborníky, kteří pracují nejen rychle, ale především přesně, a poskytnou Vám záruku.

Do modernizačních, případně rekonstrukčních prací se řada z nás sice hned tak nepouští. Jakmile však uslyšíme, či si přečteme o jednoduchosti a rychlosti, láká nás to vzít práci do svých rukou, a to bez ohledu na naši nezkušenost v daném oboru, či s konkrétním materiálem. A to platí také u sádrokartonářských prací. Jedna ze stěžejních výhod sádrokartonu je skutečně jeho rychlost použití, na rozdíl například od klasického zdění. To ovšem nic nemění na tom, že i pro práci se sádrokartonem jsou vyžadovány znalosti a zkušenosti, díky kterým nedojde například ke špatnému výběru typu sádrokartonu, nedokonalé montáži atd. A tak, ať už uvažujete nad novým kabátem koupelny, či by se Vám líbily stropní podhledy, nebo se chcete pustit do projektu půdní vestavby, oslovte specializovanou firmu na sádrokartonářské práce.

Sádrokartonářské práce - Ostrava-Plesná

Jste-li z Ostravy, pak nemusíte vybírat mezi neznámými firmami, které se zabývají montáží sádrokartonu, a zdlouhavě si u nich prověřovat reference. Problematikou sádrokartonářských prací se zabývá zkušená firma Pavel Máca, se sídlem Karla Svobody 186, 725 27 Ostrava – Plesná. U námi doporučené firmy si můžete objednat montáž sádrokartonu, vyhotovení stropních podhledů, zbudování půdní vestavby aj. Prakticky vše co se týká možností sádrokartonu, můžete řešit s firmou Pavel Máca, kdy se může jednat o malý, ale i větší projekt. Konkrétní informace, které by se týkali již Vašeho požadavku, přání, je možné s firmou prodiskutovat na nezávazné konzultační schůzce.

Firmu Pavel Máca můžete s dotazy, žádostmi o konzultační schůzku kontaktovat na e-mail: pavelmaca.cz@seznam.cz. Připojujeme také tel.: +420 774 642 881.

sádrokartonářské práe- Ostrava-Plesná

Pavel Máca

tel.: +420 774 642 881

e-mail: pavelmaca.cz@seznam.cz

Montáž sádrokartonu – suchá výstavba

Montáž sádrokartonu je možné také přiřadit ke způsobu zdění, ovšem suchou cestou. V případě montáže sádrokartonu tak hovoříme o suché výstavbě. Můžete se tedy ve světě stavebnictví setkat s pojmy suchá výstavba, suchý způsob zdění, kdy za obojím se ukrývá právě montáž sádrokartonu. A právě suchý způsob zdění umožňuje rychlou, jednoduchou a levnou cestou modernizovat, ale také rekonstruovat požadovaný objekt. Mohla by se nabízet otázka, proč se sádrokarton také nevyužívá při samotné výstavbě domu. Nutno říci, že sádrokarton je možné použít prakticky všude, tj. na každou součást objektu, jen se nesmí jednat o nosnou zeď. Jinými slovy, sádrokarton není nosnou konstrukcí, nemůže nosnou konstrukci nahradit.

Montáž sádrokartonu – sádrokartonové desky

Při montáži sádrokartonu se využívají tzv. sádrokartonové desky, ve zkratce SDK, které jsou vyrobené ze sádry, rozvlákněného papíru, či skleněných vláken. Následně jsou pak sádrokartonové desky obalené ve specielním kartonu. Co mají veškeré sádrokartonové desky společné, je jejich nehořlavost. Kromě standardních, univerzálních sádrokartonových desek, se můžete setkat s dalšími typy sádrokartonových desek, které vynikají například požární odolností, odolávají vyšší míře vlhkosti aj. Obrátíte-li se na profesionální firmu, která se specializuje na sádrokartonové práce, pak nejenže Vám odvede kvalitní práci, ale také Vám doporučí nejvhodnější typ sádrokartonových desek, což se v konečném důsledku promítne do délky životnosti.

Půdní vestavby – využití sádrokartonu

Možná, že jste ve Vašem dětství jezdívali k babičce a dědečkovi na chalupu, na venkov, kde jste kromě jiného objevovali i taje strašidelné půdy. Možná, že nyní v dospělosti, když si vybíráte místo pro trávení dovolené, raději upřednostňujete pěkný výhled, ptačí perspektivu, útulnost a zabydlenost. Oba dva případy spojuje jedno a to samé, půdní prostor. Z nevyužívaného půdního prostoru, který nyní možná slouží jako sušárna, nebo i částečně jako prostor pro odkládání již nepoužívaných věcí, které se třeba jednoho dne využijí, je možné vykouzlit útulné místečko.

půdní vestavby

Pavel Máca

tel.: +420 774 642 881

e-mail: pavelmaca.cz@seznam.cz

Nevyužitý půdní prostor – nová obytná místnost

Přeměna půdního prostoru může být díky sádrokartonu poměrně rychle zrealizovanou záležitostí, víte-li na koho se obrátit. Budete-li chtít půdní prostor využít jako další obytnou místnost, pak je určitě na místě si ošetřit, aby bylo pamatováno na dvojí ochranu, a to jednak na ochranu přehřívání, tak ochranu proti chladu. Svoji roli zde sehraje tepelná izolace, respektive její správně zvolená tloušťka. V neposlední řadě je nutné také vybrat vhodná okna, která nebudou mít jen za úkol pustit do místnosti čerstvý vzduch a dostatek světla. Oslovíte-li profesionální stavební firmu, pak se nemusíte projektu půdní vestavby nijak obávat. Uvidíte, že až bude půdní prostor ve své finální podobě, a možná, že ještě dříve, již se u Vás budou vést spory, kdo si toto nové hnízdečko pro sebe uzurpuje. Dost možná, že Vaše původní plány týkající se pracovny, či ateliéry, se rozplynou, a namísto toho dojde na dětský pokojíček, nebo naopak.

Stropní podhledy

Žádný objekt, který je obývaný, ať už slouží, jako domov, nebo pracoviště, se neobejde bez osvětlení. V současnosti je možné si „pohrát“ i s možnosti osvětlení, respektive jeho instalací. Ono nepůsobí zrovna moc esteticky, pokud si sice zakoupíte moderní svítidlo, od kterého se však linou po stropě, kolem stěny, podlahy kabely. A u kabelů se na chvíli zastavíme. Kabely, a to nejen od svítidel, je samozřejmě možné různými způsoby ukrýt před našimi zraky, i zraky našich hostů, klientů atd. Dříve běžně používané řešení, ke kterému se elektrikáři a stavebníci uchylovali, spočívalo ve vysekávání drážek, do kterých se pak vedení ukrylo, a následně došlo na fasádu, omítku. Tento způsob řešení je stále možný, ale přináší s sebou problém v momentě, kdy dojde ke zjištění, že je vada na elektrice. V takovém případě by muselo dojít na opětovné vysekání, a dohledání dané závady. Tomuto všemu se můžete elegantní cestou vyhnout, a přitom se ještě těšit z estetické přidané hodnoty, rozhodnete-li se pro stropní podhledy. V případě stropních podhledů se vybrané sádrokartonové desky namontují na předpřipravenou nosnou konstrukci, kdy hovoříme o tzv. rastru. V budoucnu, bude-li třeba se dostat do podhledů, Vám nic nebude bránit, abyste tak učinili.

stropní podhledy

Pavel Máca

tel.: +420 774 642 881

e-mail: pavelmaca.cz@seznam.cz

Stropní podhledy pro úsporu vytápění

Nejen pro starší domy jsou typické vysoké stropy, které jsou sice velmi efektní, ne však již efektivní, zvláště, co se týká otázky vytápění. Obýváte-li prostor, který disponuje vysokým stropem, pak ještě, než začnete s kroky typu zateplení domu, výměny oken apod., vyzkoušejte stropní podhledy. Díky stropním podhledům totiž nebudete muset již vynakládat tolik financí, jako tomu bylo předtím, kdy jste stropní podhledy ještě neměli. Již po další topné sezóně pocítíte na Vaší peněžence ten citelný rozdíl, rozhodnete-li se pro snížení stropů. A pokud náhodou jsou Vaše současné stropy křivé, hrbolaté atp., pak můžete naráz vyřešit dvě věci, tj. snížení i zarovnání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7187 (magazinostrava.cz#186)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat