Sádrokartonové práce - Ostrava a okolí

Sádrokarton je materiál, který nachází široké uplatnění při nových výstavbách i při rekonstrukcích objektů. Vyznačuje se tolika dobrými vlastnostmi, že by byla velká škoda jej nevyužít.

Sádrokartonové práce v Ostravě a okolí

Sádrokarton nachází své uplatnění v interiéru, kde zastává dokonce nenahraditelné místo. Patří k vhodným materiálům při rekonstrukci starého umakartového jádra, aniž by byla nadměrně zatížena konstrukce domu. Je však vhodný i pro konstrukce minerálních a kazetových podhledů. Nebo potřebujete postavit příčky v bytě nebo v domě? I pro tyto účely je sádrokarton jak stvořený. Díky svým vlastnostem a vysoké odolnosti se hodí opravdu všude.

Druhy sádrokartonu

Byl Vám pro rekonstrukci bytu nebo domu doporučen sádrokarton, ale Vy sami tento materiál dostatečně neznáte, abyste věděli, který jeho druh se kam hodí? Pak Vás s jednotlivými druhy rádi seznámíme. Existují tři základní druhy sádrokartonu, které jsou od sebe vzájemně odlišeny barevně. Bílý sádrokarton je určen pro běžné použití, využívá se tedy nejčastěji a patří k nejvíce žádaným. Červený sádrokarton je protipožární a zelený se používá do prostor, které se vyznačují nadměrnou vlhkostí. Základní sériově vyráběné sádrokartonové desky se tedy od sebe rozlišují barevně a tyto barvy pak odlišují fyzikální a technologické vlastnosti sádrokartonu.

Bílý sádrokarton

Tento druh sádrokartonu patří k základnímu typu. Běžně se používá při suché sádrokartonové výstavbě, nebo také při rekonstrukcích domu nebo bytu, stejně jako při dispozičních změnách interiéru.

Červený sádrokarton

Ten se vyznačuje silnější vrstvou a zvýšenou pevností. Používá se tam, kde se klade důraz na zlepšení protipožární ochrany staveb. Řadí se mezi bezpečnostní prvky, které mají zamezit šíření požáru, což se jim efektivně daří. Při klasických stavebních úpravách se červený sádrokarton nevyužívá.

Zelený sádrokarton

Tento druh sádrokartonu je určen do těch prostorů, které se vyznačují vyšší nebo nadměrnou vlhkostí. Takovými prostory jsou koupelny, kuchyně, aj. Zelený sádrokarton je z vnější strany ošetřen impregnační vrstvou, která efektivně zamezuje styku s vodou a nedává tedy možnost poškození v důsledku nadměrné vlhkostí. V prostorách, které se nadměrnou vlhkostí vyznačují, rozhodně nepoužívejte sádrokarton bílý, neboť by došlo k jeho poškození, které by se již nedalo odstranit.

Praktické využití sádrokartonu

Sádrokarton patří mezi velmi oblíbený stavební materiál. Jeho obliba je dána jeho velkou využitelností. Sádrokarton vyhovuje všem technickým nárokům. Pořídit se dá za opravdu nízkou cenu a nezatěžuje konstrukci domu. Se sádrokartonem se velmi snadno pracuje, jeho desky jsou vyráběné v pohodlných rozměrech, čímž je usnadněna manipulace s ním. Sádrokartonové desky jsou velmi snadné na řezání, a Vy si z nich nařežete přesné rozměry. Jde o měkký materiál, se kterým se dobře a pohodlně pracuje. Je potřeba však se sádrokartonem umět správně zacházet, a k práci s ním používat vhodné nářadí. Sádrokartonářské práce vždy přenechejte odborníkům, kteří odvedou výbornou práci, a výsledek bude stát za to.

Výhody sádrokartonu

Sádrokarton je vyráběn ze štukové sádry a z přídavných látek, k tomu ještě z vysoce kvalitního kartonu. Sádrokartonem můžete velmi rychle a snadno rozdělit jakýkoliv prostor v místnosti, postavit z něj příčky, nebo snížit stropy. Tím jak je lehký, se s ním velmi snadno manipuluje a jde o naprosto čistou práci, neboť se při ní nepoužívá ani vody, ani malty, ani žádného mokrého procesu. Díky použití sádrokartonu v interiéru můžete dosáhnout výborných tepelných a zvukových vlastností. Navíc je velmi ohleduplný vůči životnímu prostředí. Sádrokarton nabízí řadu možností, jak ho co nejlépe využít. Rozhodně však není určený pro nosné konstrukce. Ideální je pro vnitřní potřeby. Sádrokarton seženete v různých tloušťkách, velikostech a také v různých kvalitách. Od toho se odvíjí i jeho cena, která však není vůbec vysoká.

V čem spočívají sádrokartonářské práce?

Zkušená firma, která nabízí sádrokartonářské práce si poradí se vším, kde se dá tento velmi oblíbený materiál použít. Specializovaná firma Vám dokáže s jeho pomocí oddělit interiér pomocí příček a dělicích stěn, které rozhodně nezatíží původní stropní konstrukci. Jeho další možností využití je pro předsazené stěny, kde můžete sádrokarton použití jako krycí desku instalací, které nejsou vedeny přes zdi. Veškeré instalace, které jsou samozřejmě nevzhledné v domácnosti, jsou tak umístěny v prostoru, který díky sádrokartonu vznikne mezi zdí a sádrokartonem. Sádrokarton nachází široké uplatnění při realizaci půdní vestavby. Vzhledem k tomu, že se jedná o suchý proces výstavby, není třeba čekat na schnutí, apod. a novou půdní vestavbu můžete začít užívat ihned po dokončení sádrokartonářských prací. Při realizaci půdní vestavby je nutné, aby specializovaná firma zajistitel dostatečnou tepelnou izolaci, což však ví ona sama nejlépe a Vy se můžete spolehnout na bezkonkurenční výsledek. Kvalitní tepelná izolace Vám v zimě poskytne příjemné teplo bez toho, aby unikalo ven, a v létě bude v podkroví zase příjemný chládek. Další využití sádrokartonu je při stropních podhledech. S jeho pomocí se snižují výšky místností nebo se zakrývají stropní instalace. Do takto vyrobených podhledů můžete bez problémů nainstalovat osvětlení, klimatizaci nebo odvětrávání. Sádrokarton je vhodným materiálem při rekonstruování koupelen v panelových domech. Velmi jednoduše, rychle a levně s ním nahradíte původní umakartová jádra. Díky tomuto modernímu materiálu se budete konečně v koupelně cítit dobře, pohodlně a příjemně.

Konečná úprava sádrokartonu

Sádrokarton se vyznačuje suchým a hladkým povrchem. Tento je po jeho montáži možné upravit buď natřením, tapetováním, nebo vhodnými obklady. Jestliže jste se rozhodli sádrokarton upravit nátěrem, pak je dobré volit disperzní barvy a rozlučte se s barvami, které jsou založené na minerálním základu. Pokud byste sádrokarton ozdobili tapetou, můžete použít jakékoliv lepidlo a nemusíte mít přitom strach, že byste při jejich následném strhávání poškodili desku sádrokartonu. Než začnete sádrokarton tapetovat, potřete jej základním nátěrem. Co se týká obkladů, na sádrokarton se hodí jak obklady, tak i mozaiky. Velikost obkladů, kterou byste měli zvolit u sádrokartonu, by neměla překročit rozměr 30 x 30 cm. Než se začne s lepením obkladů, je potřeba ošetřit sádrokarton hydroizolační vrstvou.

Proč se obrátit na profesionální firmu

Přesto, že na sádrokarton jako takový slyšíte samou chválu o tom, jak je manipulace s ním snadná, jak se snadno řeže a montuje a jak jde vše jako po másle, je potřeba si uvědomit, že i tento materiál vyžaduje odborné zacházení a odbornou montáž. Práce se sádrokartonem jde od ruky, ale těm, kteří s ním mají bohaté zkušenosti, kteří vědí, jaký druh sádrokartonu použít, jakou tloušťku a velikost, jaký druh lepidel a dalších nutných pomůcek. Stejně jako samotný materiál je velmi důležitý i profesionální a přesně stanovený technologický postup práce se sádrokartonem, protože jen tak může tento materiál nabídnout svým uživatelům všechny své výhody a dokonalé vlastnosti. Firem, které provádí sádrokartonářské práce, je na našem trhu hodně, proto neriskujte, nesnažte se ušetřit za každou cenu a využijte některou z ověřených a spolehlivých sádrokartonářských firem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7177 (magazinostrava.cz#127)


Přidat komentář