Zateplování rodinných domů - Šenov

Hledáte-li revoluční způsob, jak zateplit Váš rodinný dům, pak by Vaší pozornosti neměla uniknout odvětrávaná fasáda, jež je jedním z efektivních způsobů, které se týkají zateplovacích systémů. Odvětrávaná fasáda dům zateplí, ochrání, odvede vlhkost.

Efektivní zateplování bydlení v Šenově

Bude-li Vaší volbou odvětrávaná fasáda, pak se vyhnete neprodyšnému způsobu zateplení. Odvětrávaná fasáda Vám pomůže udržet, aby zdivo zůstalo suché, tj. bez hromadící se vlhkosti. Zateplování rodinných domů odvětrávanou fasádou splňuje jeden z parametrů na chytrý a komfortní způsob bydlení, který jde také ruku v ruce s úsporným stylem bydlení, který není na úkor kvality a pohodlí.

Odvětrávaná fasáda – systém zateplování rodinného domu

Zvažujete, zda investovat do zateplení rodinného domu, konkrétně do systému odvětrávané fasády? Jistě, jedná se o určité finance, se kterými budete muset počítat. Na druhou stranu není třeba dlouho přemýšlet nad investicí, zda ano, či nikoliv. Finanční prostředky, které vynaložíte, se Vám totiž navrátí, a to hned v několika podobách. Především zaznamenáte nižší nákladovost během topné sezóny. Dalším přínosem je významné zlepšení Vašeho komfortu v rámci bydlení. A proč zrovna zvolit odvětrávanou fasádu, místo jiného systému zateplení? Ať už bydlíte v novostavbě, nebo starší zástavbě, oceníte odvod nežádoucí vlhkosti od zdiva domu. Právě s existencí vlhkosti se potýká nejen nové, ale i starší objekty. Netřeba snad říkat, že vlhkost, která se postará o vznik plísně, může přinést Vašemu zdraví spíše újmu, než pozitivní vliv. Je sice možné se zbavovat vlhkosti za pomoci větrání, jenže větrání, je-li ho více, je neekonomickým řešením, které se odrazí ve vyšší spotřebě energie, která je nutná k potřebnému vytápění. Větrání by vám tak mohlo vyřešit pouze jednu část problému, kdežto odvětrávaná fasáda hned celý komplex.

Princip odvětrávané fasády

Na jakém principu funguje odvětrávaná fasáda? Odvětrávaná fasáda umožní zdivu Vašeho domu, aby dýchalo, respektive, aby docházelo k jeho větrání. Vzhledem k tomu systém odvětrávané fasády slouží k přirozenému odvodu vlhkého vzduchu. Fígl, dá-li se to tak označit, spočívá v meziprostoru, který je během montáže mezi izolací a zdí ponechán. Za pomoci komínového efektu pak mezera nabídne, aby byla zajištěna potřebná cirkulace vzduchu. Vzhledem k tomu odpadá nutnost častého větrání způsobem, který každý známe, tedy otevřením okna, během kterého jen těžko zamezíte, aby došlo k úniku nashromážděného tepla.

Montáž systému odvětrávané fasády

Další otázka, která by Vás mohla v souvislosti s odvětrávanou fasádou napadnout, je způsob její aplikace, respektive montáže. V prvé řadě je montáž jednoduchá. Kompletní výstavba se uskutečňuje tzv. suchou cestou, kterou můžete znát například v souvislosti s využitím sádrokartonových desek. Vzhledem k tomu, že se jedná o suchou cestu, lze systém odvětrávané fasády aplikovat prakticky během celého roku, tedy i v zimním období. Pokud se tedy například rozhodnete pro zateplení domu během podzimních, zimních měsíců, nemusíte čekat na příchod jara, či snad léta. Vámi vybraná firma může začít s prací de facto ihned, tedy v termínu, na kterém se dohodnete.

zateplení Vinyl Siding

Výhody zateplování rodinných domů odvětrávanou fasádou

Shrňme si nyní stěžejní výhody, které Vám zateplovací systém odvětrávanou fasádou nabízí. Výše jsme zmínili udržení zdiva domu bez vlhkosti. Zateplovací systém, jako takový, Vám přináší nemalou úsporu financí spojených s nákladovostí na vytápění. Aplikace systému odvětrávanou fasádou přináší jednoduchý způsob montáže, což se samozřejmě pozitivně odrazí na ceně za odvedenou práci. A v neposlední řadě je zde možnost případné snadné opravy, pokud by došlo k poškození. Hledáte-li tedy optimální způsob řešení, jak docílit zateplení domu s vysokou mírou účinnosti, kdy se zbavíte tolik obávané vlhkosti, respektive plísně, pak již dál nemusíte hledat. Odvětrávaná fasáda pro Vás může být volbou číslo jedna.

Foukaná izolace

Další možností, která se Vám v souvislosti s tepelnou a dále zvukovou izolací nabízí, je aplikace foukané izolace. V jakém případě je na místě uvažovat o foukané izolaci? Možnosti foukané izolace oceníte, pokud řešíte efektivní způsob zateplení podlahy, zateplení dřevěné stěnové konstrukce, zateplení stropní konstrukce, zateplení střešní konstrukce, zateplení masivní stropní konstrukce, a v neposlední řadě také zateplení zděné stěnové konstrukce. Foukaná izolace, konkrétně pak Climatizer Plus, se může pochlubit vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, kdy navíc můžete očekávat účinnou ochranu stavební konstrukce vůči vzniku ohně. Nehořlavost foukané izolace je zajištěná přítomností speciálních složek. Určitě Vás také potěší informace, že zvolíte-li tento typ foukané izolace, pak jste také ochráněni před dřevními škůdci, hlodavci, hmyzem. Nezanedbatelným faktem, který Vás také může přesvědčit, je naprostá zdravotní nezávadnost materiálu, čímž je foukaná izolace vhodná nejen pro průmyslovou, zemědělskou stavbu, ale také pro obytný, rodinný dům.

foukaná izolace

Výhody foukané izolace

Foukaná izolace je tepelně izolační hmotou na bázi celulózových vláken. Budete se moci těšit ze snížení spotřeby energie o 30 až 50%, což jistě není zanedbatelné zjištění. Navíc, náklady na foukanou izolaci jsou nízké, protože zaplatíte pouze za přesné množství izolačního materiálu, které bude spotřebováno. Nejenže foukaná izolace neškodí Vašemu zdraví, ani životnímu prostředí, ale navíc nebude zapotřebí, aby došlo k zásahu do Vašeho interiéru.

Realizace foukané izolace

Pokud bychom se zastavili u aplikace foukané izolace, pak se jedná svým způsobem o klasickou stavební izolaci, která se do stavby aplikuje za pomoci speciálního způsobu, jak název napovídá, tj. foukáním s využitím stroje. Díky prováděné technologii, kterou je foukání, je zajištěno, že u konstrukce dojde skutečně k izolaci, a to dokonce i na místech, která jsou velmi těžko přístupná. Díky principu foukané izolace nedochází k žádným odřezkům, odpadu. Odpadá také zdlouhavá, náročná konstrukční demontáž. Ne nadarmo se foukané izolaci také přezdívá chytrá izolace, či dutinová izolace. Pokud byste více pátrali po foukané izolaci, pak zjistíte, že foukaná izolace může být na bázi minerální vlny, celulózy, či polystyrénu. Výše jsme zmínili foukanou izolaci Climatizer Plus, v jejímž případě se jedná o foukanou izolaci na bázi celulózy. Produkt Climatizer Plus se může pyšnit známkou ekologicky šetrného produktu, kdy toto ocenění obdržel jako vůbec první výrobek v historii ČR.

izolace Climatizer Plus

Vhodnost využití foukané izolace

Foukanou izolaci můžete využít, jak v případě novostavby, tak při rekonstrukčních prací. Foukaná izolace se doporučuje pro zateplení veškerých částí domu, tj. od podlahy až po střechu. Vámi vybraná firma Vám doporučí, zda je ve Vašem případě potřebná aplikace pouze do dílčí části domu, nebo kompletně do všech jeho částí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7184 (magazinostrava.cz#150)


Přidat komentář