Romantická večeře - Ostrava

Může se stát, že se blíží narozeniny vašeho protějšku, výročí seznámení, svatby, svátek apod., a Vy stále nevíte jak svého milého či milou potěšit. Ideálním řešením pro tyto případy může být nevšední romantická večeře.

Romantická večeře jako dárek

Jestliže nevíte jak vyjádřit svému protějšku city a emoce, které k němu chováte, nabízí se možnost obdarovat jej nějakým romantickým dárkem. Jednou z možností je romantická večeře, kterou zcela jistě nic nezkazíte. Romantická večeře může být vhodným dárkem k narozeninám, k svátku, k nějakému výročí, k Valentýnu, či jako součást romantického pobytového víkendu, apod. Romantickou večeři si můžete připravit doma či si na ni zajít do nějaké stylové restaurace, spojit ji s večerní procházkou, apod. Romantická večeře může být ve stylové restauraci, která se nachází na nějakém výjimečném místě, na zámku, na lodi, v rozkvetlé zahradě, či v historické části města. Součástí takové večeře by měla být romantická atmosféra dokreslená například svíčkami či hudbou. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem, proto romantická večeře je vynikající dárek pro každou příležitost. Romantické večeře jsou určeny pro zamilované páry všech věkových kategorií a téměř vždy se stanou nevšedním zážitkem.

Na co myslet před pozváním na romantickou večeři

Před tím, než se rozhodnete pozvat někoho, na kom vám záleží, na romantickou večeři do restaurace, je dobré udělat několik věcí. Mezi nejdůležitější věci patří bezesporu vybrat ten správný podnik, který bude odpovídat vašim představám a kde bude dokonale navozena ta správná romantická atmosféra. Aby se nic nepodcenilo, je nejlepší takovou restauraci dopředu navštívit, najít vhodný stůl a zvolit ideální menu. Vhodnou restauraci můžete najít například na internetu, kde se nachází také různé recenze, či vám pro** výběr podniku** může posloužit doporučení přátel. Pozvat někoho na romantickou večeři do restaurace, kde jste před tím nikdy nebyli, a která je navíc v cela jiné cenové kategorii než kam běžně chodíte, může být docela riskantní. Tím, že restauraci dopředu navštívíte, zjistíte, že to uvnitř opravdu vypadá tak, jak ukazují fotografie na webu, které mohou často zkreslovat a navíc si uděláte představu i o cenách. Restauraci navštivte dopředu alespoň jednou, kdy si stačí dát jen kávu či dezert. Veškeré získané informace o podniku se vám následně při romantické večeři budou zcela jistě hodit.

Jak zvolit správné menu

Při zvláštní příležitosti, kterou romantická večeře nepochybně je, je možné zvolit dopředu speciálně sestavené menu, či v danou chvíli vybírat z jídelního lístku sami. Oba dva způsoby mají jistě něco do sebe. O vhodném menu se můžete také dopředu poradit s personálem daného podniku. Je dobré zdůraznit, že menu na romantické večeři se nemusí vždy skládat z exotických jídel, jakými jsou například ústřice, mořské speciality, apod., spíše na opak. U některých exotických jídel může dojít dokonce k trapné situaci, kdy vámi pozvaná osoba neví, jak se taková specialita správně jí, nebo ji nemusí vůbec chutnat. Pokud zvolíte menu z jídel, které jsou známé, můžete předejít zbytečnému trapasu. Jestliže i tak byste rádi vyzkoušeli jídlo, které je exotičtější a které neznáte, je lepší jej zařadit do méně významných chodů, třeba jako předkrm nebo dezert. Pokud vás takové jídlo zklame, bude to určitě méně bolestivé. Jestliže hodláte v romantickém večeru pokračovat i po večeři, není určitě dobré vybírat těžká jídla o mnoha chodech.

Součástí romantické večeře jsou i nápoje

Při romantické večeři nesmíte podcenit také nápoje, zejména víno a aperitiv. Dobře zvolený a načasovaný aperitiv, například sklenka šumivého vína nebo martini jsou ideálními prostředky pro překonání počáteční nervozity. Aperitiv neslouží k opití, ale především k navození správné atmosféry a k dodání chuti k jídlu. Jestliže se příliš nevyznáte ve vínech, je lepší se raději spolehnout na degustační menu, kdy je víno vybráno dopředu, vy se již o nic nestaráte, přičemž sklenky s vínem samy přichází. Pokud se chcete při výběru vína spolehnout sami na sebe, nemusíte v žádném případě nutně vybírat ty nejdražší, naopak i láhev základního, cenově dostupného vína vám udělá často lepší službu než drahá láhev. Vinný lístek si také můžete většinou dopředu prostudovat na internetu. Pokud jste si víno vybrali a objednali, po přinesení ke stolu jej jako první ochutnejte. Obsluha v lepších podnicích většinou čeká, až řeknete, že je víno v pořádku, že není cítit korkem, apod.

Je třeba zvolit vhodné místo k rezervaci

Jestliže nenecháte nic náhodě a do neznámého podniku se zajdete nejprve podívat, můžete si lépe promyslet rezervaci toho nejvhodnějšího místa. Samotná rezervace je velice důležitá, protože bez ní byste mohli skončit u špatného stolu. Faktem je, že i ten nejdokonalejší a nejluxusnější podnik má několik stolů, které svým umístěním nemusí být pro dokonalou romantickou večeři zrovna vhodné. Jedná se zejména o místo v těsné blízkosti vchodu, v blízkosti vstupu na záchody a do kuchyně, dále není příliš vhodné místo těsně u baru či pokladny anebo místo uprostřed místnosti nebo ve frekventované uličce. Pokud se budete řídit pouze fotografiemi na internetových stránkách podniku, můžete být při vstupu do restaurace nemile překvapeni. Stůl by měl být volen tak, abyste nebyli během večeře nijak rušeni, a aby místo dodalo celému večeru tu správnou atmosféru. Ideální jsou místa ve výklencích, zády ke zdi s dobrým výhledem do místnosti, apod. Samozřejmostí je, že pokud je některá z židlí horší, sedne si na ni hostitel.

Detaily jsou důležité

Jelikož si ženy často všímají drobností, je nutné myslet na detaily, které celé večeři dodají to pravé romantické kouzlo. Jak je již zmíněno, romantickou večeři si můžete vychutnat na mnoha různých místech, které sami o sobě mají zvláštní atmosféru. Může se jednat o různé zámecké či stylové restaurace, zahradní restaurace, večeřet můžete v restauraci s vyhlídkou, na lodi, v historické části města, apod. Romantické večeře můžete doplnit i nocí strávenou na zámku, v lázeňském hotelu nebo útulném penzionu. V současné době není problém si zarezervovat i několika denní pobyt, jehož součástí bude kromě romantické večeře také odpočinek, lázeňské procedury a mnoho dalšího. Při samotné večeři by měli být zapálené svíčky, mělo by to na místě příjemně vonět, a je vhodné také tlumené osvětlení. Své kouzlo místu zcela jistě dodá i příjemná hudba. Není špatné, pokud je místo, kde se restaurace nachází na pěkném romantickém místě, kdy už samotná večerní procházka dodá celému večeru nevšední ráz. Romantická večeře při svíčkách je vhodná pro páry všech věkových kategorií a je ideálním dárkem k výročí, narozeninám, k Valentinu nebo prostě jen tak, k vyjádření citu a emocí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7191 (magazinostrava.cz#89)


Diskuze a zkušenosti

Lucka | 10.04.2013 07:44
Re: Romantická večeře - Ostrava dobrý den prosím vás mohu se informovat jakým stylem zajištujete večeři s hudbou...díky za info

Daniela | 29.08.2013 14:11
Re: Romantická večeře - Ostrava Letos přítel zařídil romantickou večeři v http://www.jan-maria.cz/ a mají to tam moc hezké, navíc jde objednat wellness i s vířivkou ( ideálně ve spojení s tou večeří ) a máte krásný romantický víkend.


Přidat komentář