Foukaná izolace Ostrava

Každý majitel domu se snaží co nejvíce snížit náklady na jeho provoz. Mezi největší náklady patří náklady na vytápění a teplo celkově. Jejich snížení lze dosáhnout účinným zateplením. Důležité je však vybrat opravdu kvalitní.

Účinná izolace je foukaná

Foukaná izolace patří v současné době mezi nejvíce účinné izolace. A nejen to. Patří k izolacím, které jsou ekologické, tedy bez dopadu na životní prostředí, nechutnají žádným hlodavcům, tedy ani myším a potkanům,** snadno se aplikují**, problémem není ani zimní období, snižují hlučnost z okolí, jsou nehořlavé, nebo jen málo hořlavé, regulují teplotu v domě, a mají vysokou životnost. Pokud tedy zvážíte to, že teplo nejvíce uniká zdmi, okny a dveřmi, celkově to činí asi** 30 až 50 %**, podlahou, což činí asi 10 %, sklepy, asi 13 % a střechou asi 35%, pak zjistíte, že** zateplením** snížíte náklady na teplo o více než polovinu. Navíc v případě** foukané izolace**, bude zateplení rychlé, cenově příjemné, vysoce kvalitní a s dlouhou životností. Určitě je tedy dobrou volbou pro každý dům, pro každého majitele budovy.

Zateplení domu

Zateplení domu patří mezi nejlepší investice každé rodiny, každého podnikatele, každého majitele stavby. Stačí si jen uvědomit, kolik stojí náklady na provoz domu a na teplo. Navíc dlouhodobě i do budoucna se ceny veškerých energií stále navyšují. Jako jediná možná** kompenzace vysokých nákladů za energie** se opravdu jeví jen účinné a kvalitní zateplení. To sebou nese i vedlejší efekty jako je zlepšení protihlukové izolace domu, snížení nebo i odstranění plísní a kondenzace vodních par, větší odolnost proti výkyvům počasí, lepší požární odolnost. Navíc je třeba si uvědomit, že náklady na zateplení patří k těm, které se vracejí velmi rychle. Úspora po zateplení je minimálně 60 % nákladů na teplo, a tak je možné si velmi rychle spočítat návratnost nákladů na zateplení.

Foukaná izolace

Mnoho lidí si myslí, že foukaná izolace se hodí pouze jako výplň pro střešní prostory, nebo pro půdní či stropní výplně. Ale tak to vůbec není. Foukaná izolace je vhodná k zateplování všech částí domu od podlahy, přes stěny, stropy, půdu, podkroví, až po střechy. Hodí se pro každý dům, ať již rodinný, bytový, státní, soukromý, podnikatelský, hodí se i pro průmyslové a zemědělské objekty, pro sportovní kluby, tělocvičny, haly, školy, bary, restaurace, historické budovy. Velmi vhodná je foukaná izolace u všech typů dřevostaveb. Výborně se hodí i při použití příček ze sádrokartonu. Samozřejmě se hodně využívá k zateplení stropů a podlah. Velmi časté je využití foukané izolace u všech typů podhledů, výplní mezi trámovím a u půdních vestaveb.

Foukaná celulózová izolace

U foukaných izolací se nejčastěji jako materiál používá celulóza a minerální vlna. Celulóza se získává** ekologicky**, rozemletím a rozvlákněním sběrového papíru. Ten se pak obohacuje o borité soli, které zabraňují hoření a také působí proti plísním. Tedy zabraňují tvorbě plísní všeho druhu. Borité soli navíc zabraňují i hnilobným procesům a odpuzují hlodavce. To je velká výhoda, která chybí jiným zateplovacím materiálům.

Minerální vlna a celulóza

Obojí patří mezi nejčastěji používané foukané izolace. Srovnávací průzkum účinnosti prokázal, že** celulóza má prokazatelně lepší tepelné vlastnosti.** Tyto vlastnosti získává celulóza zásluhou vynikající vzduchotěsnosti. Testovaly se dva domy, jeden zateplený celulózou a druhý minerální vlnou. Ve výsledku se ukázalo, že minerální vlna potřebovala o 26,4 % více tepelné energie, než dům zateplený celulózou.

Bezodpadové zateplování stávajících i nových objektů

Kromě již zmíněných výhod foukaných izolací, je třeba zmínit i další podstatnou výhodu. Tedy zcela bezodpadovou metodu aplikace foukané izolace. Ať se již rozhodnete využít foukanou izolaci u novostavby či starší budovy, vždy bude spotřeba materiálu přesně na míru stavby a žádný odpad nevznikne. Vyplývá to ze způsobu aplikace. Celá aplikace se provádí speciálními hadicemi, které se většinou vedou mimo obytné prostory. Izolace se fouká do připravených dutin, které vyplní a pak se uzavře připravený plnící otvor. Tak nevznikne žádný odpad, žádné odřezky. Tedy ani žádná zbytečná** investice** navíc.

Vlastnosti foukané izolace

Foukaná izolace má vynikající tepelnou izolaci, nedochází u ní ani po letech k** sedání izolační vrstvy**, je odolná hoření, skvěle izoluje hluk, brání výskytu plísní a hniloby, nevznikají u ní žádné tepelné mosty. Foukaná izolace je** ekologická**, netoxická, nedráždivá, a neobsahuje naprosto žádné nebezpečné látky ani chemikálie. Velmi výhodné je, že** reaguje podle klimatických podmínek.** V zimě brání úniku tepla a snižuje tepelné ztráty, v létě naopak brání vniknutí vedra a udržuje uvnitř příjemné klima.

Aplikace foukané izolace

Foukaná** izolace** se aplikuje velmi rychle, kvalitně a bez zbytečného odpadu. Aplikace se provádí dopravní hadicí, která se většinou vede mimo obytné prostory. Fouká se do připraveného prostoru o průměru 10 centimetrů, který se následně uzavře. Problémem není ani členitý prostor, prostor s překážkami, se zárožími či skulinami. Foukaná izolace se dostane všude. Vyplní každou dutinu a to tak dokonale, že nevzniknou žádné tepelné mosty. Foukané izolace se fouká vždy o 30 až 70 % více, než má dutina obsah. Tak se dosáhne dokonalého zhutnění a vysoké tepelné účinnosti.

Aplikace nástřikem

Foukanou izolaci je možné také s pomocí vody či vodní disperze nastříkat na svislé stěny a tak je zateplit. Je to výhodné zejména tam, kde klasické zateplení ani foukaná izolace není možná.

Rozdíl mezi tepelnou a foukanou izolací

Tepelná izolace je vlastně vše, co špatně vede teplo. Tak dosahuje v objektu v zimě výborné tepelné pohody a v létě příjemného klima. Foukaná izolace je vynikající izolant většinou na bázi celulózových vláken, který dobře zadržuje vzduch, zabraňuje jeho proudění a tím bezpečně a účinně brání prostupu tepla z teplejšího do chladnějšího prostředí. Výsledkem je vynikající tepelná izolace a výborné klima v objektu v každém ročním období.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7200 (magazinostrava.cz#96)


Přidat komentář