Ochranné pracovní pomůcky Frýdek-Místek

Pracujete v továrním provozu, na stavbě, v opravně, v nemocnici, v laboratoři? Nebo jste kutil a hodně času trávíte v dílně či na zahradě? Pak se Vám budou určitě hodit pracovní a ochranné pomůcky, oděvy, obuv a další doplňky.

Podnikáte a hledáte, kde pro své zaměstnance výhodně nakoupit pracovní obuv, oděvy a pomůcky a ochranné doplňky? Nebo jste zaměstnanec a koupí pracovních oděvů, obuvi a pomůcek pověřil nadřízený Vás? Pracujete často na zahradě či v dílně? Výhodný a levný nákup pracovních a ochranných pomůcek, pracovních oděvů a obuvi, hygienických prostředků a dalších doplňků můžete snadno a rychle realizovat prostřednictvím internetu.

Moderní pracovní oděvy

Jsou doby, kdy pracovní oblečení znamenalo jen modré montérky a na zimu vaťák. Samozřejmě i tyto klasické a ověřené modely jsou stále v prodeji, ale kromě nich si můžete pořídit i spoustu jiných modernějších typů pracovního oblečení. Pracovní oblečení dnes vypadá zcela jinak než dříve a to především díky tomu, že používá funkční prvky převzaté ze sportovní módy. A tak dnes není nic zvláštního, když má pracovní bunda uvnitř duté vlákno, je vodě odolná nebo nepromokavá, má membránu, anebo je vyrobena z odolného a přesto lehkého softshellu.

Široký výběr pracovního oblečení, obuvi a doplňků

Softshellové bundyKaždé pracoviště je jiné. Někde je chladno jinde pokojová teplota a na jiném pracovišti se zase pěkně zpotíte. Na některých pracovištích je relativně čisté prostředí, jinde je špíny a nečistot tolik, že se pracovník nemůže při práci neušpinit. Výběr ochranných pracovních oděvů je samozřejmě třeba přizpůsobit konkrétnímu typu pracovního prostředí. Výběr ochranných pracovních oděvů a obuvi je dnes naštěstí dostatečně široký, takže každý najde to, co potřebuje. A na špínu jsou k dostání účinné mycí a čistící prostředky, které rovněž zakoupíte v obchodě s ochrannými pracovními pomůckami.

Bundy, kalhoty, soupravy, mikiny, košile, trika

K mání jsou klasické montérkové soupravy nebo montérkové kalhoty s náprsenkou a nastavitelnými šlemi přes ramena. Pro chladnější prostředí nebo počasí se hodí fleecové mikiny nebo vesty bez rukávů a na zimu pracovní zimní bundy nebo zimní kabáty - tzv. „vaťáky“, ve kterých však dnes už nenajdete vatu ale moderní duté vlákno. A pro vytápěné pracoviště nebo teplé období roku se zase hodí košile či trika, bavlněné kalhoty či kraťasy.

Softshellové bundy, kalhoty a komplety

Stále oblíbenější jsou moderní softshellové bundy a kalhoty z lehkého a přesto velmi odolného materiálu. Bundy, kalhoty nebo soupravy ze softshellu se hodí pro práci ale stejně tak pro volný čas, procházky v přírodě, treking či sport aj. Pokud jste si softshell oblíbili, určitě Vás potěší, že ze stejného materiálu se vyrábí také vycházková, sportovní a trekingová obuv.

Oblečení a vesty s výstražným reflexním zabarvením

Pokud zaměstnanci pracují v prostředí, kde musí být dobře vidět (např. na silnici nebo v terénu na železnici) potřebují oblečení s reflexním výstražným zabarvením. Blůzy nebo celé reflexním komplety mají oranžové nebo žluté zabarvení a reflexní pruhy, díky kterým budou zaměstnanci dobře viditelní i v mlze či za tmy.

Bílé oblečení do nemocnic i do kuchyně

Zdravotnická zařízení ale i kuchyně nebo pekárny – to jsou pracoviště, kde se používá bílé oblečení. Zdravotnické oděvy, obuv i bílé kuchařské pláště a zástěry rovněž můžete koupit v obchodě s ochrannými pracovními oděvy.

Pracovní sety

Chcete, aby se Vám k sobě hodily vrchní i spodní díl pracovního oblečení? Pak nakupujte v kategorii pracovních setů a už nebudete muset řešit, které kalhoty zvolit k vybrané bundě apod.

Nadměrné velikosti pracovních oděvů

Jste velcí a proto potřebujete rozměrné pracovní oděvy? Pak hledejte v sekci pracovní oděvy nadměrné velikosti.

Rukavice a čepice

K mání jsou dva druhy rukavic – pracovní a zimní. V ochranných pracovních oděvech seženete obojí. Pracovních rukavic existuje celá řada a výběr závisí na typu prováděné práce. Pracovní rukavice mohou být klasické ze silné bavlněné tkaniny nebo v kombinaci s kůží na dlani, popřípadě celokožené. Jiným typem jsou bavlněné rukavice, které mají dlaňovou část máčenou v latexu nebo jsou latexem pokryté celé. Pro uklízeče se pak hodí gumové rukavice. Další typy rukavic mají zvýšenou odolnost vůči teplu a jsou určeny pro manipulaci s horkými předměty, jiné jsou určené pro ochranu proti elektrickému proudu. K dostání jsou také rukavice s antivibračními vložkami nebo vycpávkami.

V obchodě s ochrannými pracovními pomůckami najdete také čepice různých typů – jednoduché pletené čepice, čepice s kšiltem, zimní čepice s kšiltem a ochranou na uši nebo tzv. ruské ušanky. A pokud zaměstnanci pracují v silném mrazu, můžete jim pořídit také ledvinový pás.

Na čepicích nebo rukavicích mohou být rovněž ochranné reflexní pásky nebo výstražné zabarvení.

Obuv

Stejně jako pracovní oděvy, tak i pracovní obuv se velmi liší dle toho, do jakého pracovního prostředí je určena. Pracovní obuv do vnitřních prostor – to jsou například sandály či bílá obuv do zdravotnických zařízení i do gastronomických provozoven. Venkovní pracovní obuv představují polobotky nebo vysoké kotníkové či holeňové boty. Uzavřená pracovní obuv může mít ocelovou špici, jež chrání prsty před pádem těžkých předmětů – taková obuv se hodí zejména do továrních provozů nebo na stavbu. Výhodou u pracovní obuvi je podrážka, která je zpravidla antistatická, oleji vzdorná, protiskluzová a nepíšící. Jiné typy pracovní obuvi je možné využívat také pro sport nebo treking.

Ochranné pomůcky – ochrana zraku, sluchu, hlavy aj.

Mnoho pracovních činností vyžaduje bezpečnostní ochranné pomůcky, které mají za úkol zvýšit bezpečnost práce. Podle toho, o jakou pracovní činnost se jedná, je potřeba zajistit ochranu zraku, sluchu, hlavy nebo dýchacích orgánů. Většinou se jedná o takové ochranné pracovní pomůcky, jakými jsou ochranné nebo svařovací brýle, svářečské přilby a kukly, skla do svářečských přileb a kukel, ochranná skla nebo drátěné štíty před obličej, zátkové chrániče sluchu nebo speciální „sluchátka“ pro ochranu sluchu, nejrůznější typy helem, roušky, respirátory apod.

Drogerie – mycí a čistící prostředky

Protože při některých typech prací se člověk hodně ušpiní, v ochranných pomůckách bez problémů seženete také širokou škálu čistících a mycích prostředků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7228 (magazinostrava.cz#183)


Přidat komentář