Pokládka zámkové dlažby - Ostrava

Zámková dlažba je moderní, krásná, estetická a trvanlivá. Hodí se do všech prostorů, a přitom všude působí dobře. V nabídce je řada barevných i tvarových provedení. Snad jediným jejím minusem je pokládka. Ta patří do rukou odborníků.

Pokládka zámkové dlažby Ostrava

Když se řekne zámková dlažba, představí si mnoho lidí venkovní dlažbu dokonale sladěnou se svým okolím. Zámková dlažba dnes patří k vůbec nejoblíbenějším dlažbám, které se využívají v soukromých, veřejných i komerčních prostorách. Pro každé toto místo existuje vhodný typ zámkové dlažby. Dokonce je možné tuto dlažbu využít i na místech, která patří k historickým památkám. Najdete ji ve speciální úpravě na nádvořích a v parcích zámků a hradů, ale také v historické i moderní části měst.

Co je zámková dlažba?

Zámková dlažba nemá jméno od zámku jako stavby, ale od zámku, který uzamyká. Jde vlastně u promyšlené tvary jednotlivých dlažebních kachlí, které do sebe zapadají a tím se uzamknou. Tak vzniká pevná, stabilní a celistvá plocha, kterou je možné zatěžovat podle síly kachlí. Aby byla zámková dlažba odolná, působila vzhledově dokonale, nepropadala se a byla trvanlivá, je nutné ji správně položit. U pokládky je nutné postupovat přesně podle pravidel. Proto je vhodné svěřit ji do rukou odborníků.

Materiál zámkové dlažby Ostrava

Zámková dlažba je typem betonové dlažby, která měla nahradit klasické kamenné dlažební kostky, takzvané kočičáky. Vyrábí se speciální technologií tzv. vibrolisováním či vibrolitím. Tato technologie vypadá tak, že se betonová směs lije do forem, které následně vibrují, případně se i lisují. Zásluhou toho vzniká dlažba, pro kterou je charakteristická pevnost, uzavřenost povrchu, mrazuvzdornost, odolnost proti chemikáliím, výborná adheze a otěruvzdornost.

Barvy a tvary zámkové dlažby Ostrava

Neméně zajímavé jsou tvary a barvy zámkové dlažby. Jejich rozmanitost je opravdu výjimečná. V nabídce najdete zcela jednoduché tvary, tvary složité, tvary, které po pokládce tvoří zajímavé vzory, které mohou být opakující se i jakoby volně rozhozené, pak tvary korespondující s historickými budovami, a nakonec i tvary, které zároveň s barevným provedením vytváří optický klam takzvané 3D provedení. Co se barevnosti týče, tak ke klasice patří šedé provedení, vybírat však můžete z celé řady barev, které se mohou lišit podle výrobce. V nabídce je okrová, hnědá, červená, zelená, modrá, černá, bílá, ale i další odstíny. Pro historické stavby se pak vyrábí zámková dlažba, která má povrch jakoby s patinou zašlé doby. Zásluhou rozmanitosti barev i tvarů je možné sladit zámkovou dlažbu s okolím i s domem, a zároveň je možné popustit uzdu fantazii, a nechat odborníky podle vašich přání vytvořit zajímavě řešenou dlažbu.

Povrch zámkové dlažby Ostrava

Zámková dlažby se vyrábí se třemi typy povrchu, který se dělí podle drsnosti. Základním povrchem je jemný, který však může klouzat. Lépe je volit polohrubý nebo tam, kde je velké riziko uklouznutí** hrubý**. Hrubý povrch, který je také označován jako protiskluzový, se používá zejména k bazénům.

Kam patří zámková dlažba Ostrava

Zámková dlažba se používá podle své síly. Pro okolí domů, terasy, chodníky, cestičky, dlážděné posezení se používá síla 40 až 45 milimetrů. Pro nezatěžované vjezdy, chodníky, cyklistické stezky, pro místní komunikace a plochy se používá zámková dlažba o síle 60 milimetrů. Pro velmi zatěžované plochy, jako jsou parkoviště, se používá zámková dlažba o síle 80 milimetrů i více.

Jak se pokládá zámková dlažba Ostrava

Základem je správný výběr zámkové dlažby a pak rozhodnutí o vzoru. Je-li vzor složitější, pak se pokládka provádí podle kladečského plánu. Samotná pokládka pak začíná** vyměřením** a vypočítáním kolik je zapotřebí jednotlivých kachlí a obrubníků. Většinou se vždy objednává o 10% více, poněvadž je nutné pamatovat na prořez. Pak již začíná příprava podkladu. Zde je nutné vyhloubit v potřebné hloubce jámu, pohlídat její sklon a spád a řádně utužit její dno. Následně se pokládají jednotlivé vrstvy štěrku, které zajistí odvodnění a pevnost podkladu. Nyní se podle kladečského plánu pokládá zámková dlažba. Ta se po položení vysype jemným křemičitým pískem, který ucpe spáry a zabrání prorůstání trávy.

Zámková dlažba od profesionálů - Ostrava

Pokládka zámkové dlažby může vypadat jednoduše. Ale až tak jednoduché to není. I když si zvolíte jen jednoduchou šedou dlažbu, je nutné, aby byl perfektně připravený podklad, který bude správně utužený. Nutný je i správný spád, jinak vás vyplaví každý déšť. Kromě toho pokládka svépomocí trvá velmi dlouho, je fyzicky náročná a většinou je konečný výsledek nepříliš uspokojivý a trvanlivost dlážděného povrchu nízká. Proto je vhodné svěřit pokládku zámkové dlažby odborníkům. Ti odvedou perfektní práci, zajistí dlouhodobou životnost dlážděného povrchu a vy si můžete vybrat jakýkoli vzor a barevnost zámkové dlažby.

Stavba krbů - Ostrava

Krby se staly moderní i praktickou záležitostí dnešní doby. Hodí se do venkovních prostor, kde se staví na místech společného odpočinku rodiny a setkávání s přáteli. Pak jsou tu krby vnitřní, které nabízejí v chladném období příjemné teplo. Dobře postavený krb dokáže vytopit celý dům. Krby přinášejí pohodu, příjemnou relaxaci, úspory za energie a neopakovatelnou atmosféru, která spolu s příjemným teplem učiní dům domovem. Dnes je nabízeno mnoho různých typů krbů, ať již do interiéru nebo exteriéru. Liší se provedením, materiálem, vzhledem i možnostmi úspor. Proto je vždy nejlepším řešením nechat si s výběrem krbu poradit od odborníka a stavbu krbu mu pak svěřit. Takto získáte nejen krb krásný, kvalitní, funkční, úsporný, ale i bezpečný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7216 (magazinostrava.cz#147)


Přidat komentář