Stěhovací práce Ostrava

Jedno české přísloví říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. A co vy, jaké máte zkušenosti se stěhováním? Je pro vás také stěhování noční můrou nebo jste si na něj najali zkušenou firmu a vše proběhlo bez problémů?

Většina z nás si stěhování spojuje především se stresem, dezorganizací a těžkou prací. Existuje však několik rad, pomocí kterých si budete moci stěhování usnadnit. Pro vaše stěhování bude asi nejlepší najmout si firmu, která se na tyto služby specializuje. Některé firmy vám mohou dokonce nabídnout i zabalení vašich věcí. Stěhovací firmy vám mohou dovést až do domu krabice, lepenky a bublinkové folie. Všechny vaše věci tak budou pečlivě roztříděny a nachystány ke stěhování. Otázkou zůstává podle čeho však firmu na stěhování vybrat.

Jak vybrat stěhovací firmu

Před tím, než se rozhodnete spolupracovat se stěhovací firmou, připravte si přibližný seznam všech věcí, které budete chtít stěhovat. Poté tento seznam můžete předat na stěhovací firmě a během konzultace můžete zjistit předběžnou cenu za stěhování. Firmu na stěhování je dobré objednat s předstihem a zjistit si, zda bude firma schopna přestěhovat velké a těžké objekty jako klavír nebo skříně. Také si zjistěte, zda je stěhovací firma pojištěná. V případě, že by došlo k poškození vašeho majetku během stěhování, by vám pak pojišťovna mohla vrátit peníze. V den, kdy vás bude firma stěhovat, zajistěte volný příjezd k vašemu domu. Stěhovací firmě nahlaste přesné údaje týkající se stěhování – délka donášky, patra, schody, požadavky na balení, způsob zajištění parkování atd.

Když vybíráte firmu ke stěhování, můžete se řídit zkušenostmi svých známých nebo rodiny. Při výběru firmy dejte na reference. Najděte si např. tři firmy, které nejvíce odpovídají vašim požadavkům a sjednejte si s nimi schůzky. Na základě osobní schůzky budete moci zjistit vše důležité a rozhodování pro vás bude jednoduší.

odstehovat

Před stěhováním

Před stěhováním myslete na to, že je důležité ukončit odběr elektřiny a plynu. Nezapomeňte také zrušit nebo převést telefonní linku, ukončit nájem bytu, zrušit kabelovou televizi, oznámit novou adresu bydliště na poště a také ukončit pojištění domácnosti. Informujte také svou rodinu, přátelé popřípadě sousedy, že se stěhujete. Nezapomeňte vyzvednout prádlo z čistírny a vrátit kazety do půjčovny. Zrušte také předplatné časopisů a novin nebo jen změňte jejich dodací adresu. Změnu adresy oznamte také vašemu zaměstnavateli. Shromážděte všechny klíče a zajistěte jejich předání novému majiteli.

Jak na balení věcí

Některé firmy vám také mohou nabídnout zabalení vašich věcí, ale v tom případě je nutné počítat s vyšší cenou. Když chcete náklady na stěhování co nejvíce snížit, můžete se do balení věci pustit sami. K balení je důležité pořídit si papírové krabice, plastové přepravky, bublinkové folie a fixační folie. Vždy, když balíte své věci do krabic, nezapomínejte na jejich hmotnost. Během balení je také velmi důležité udržovat ve všem pořádek. Jakmile nastane v balení chaos, ocitnete se ve slepé uličce.

Začněte vždy balit s předstihem. Již nějakou dobu před stěhováním můžete začít balit věci, které nepotřebujete každý den. Během stěhování také zjistíte, že skladujete spoustu zbytečností. I když je to pro člověka někdy příliš těžké, vyhoďte věci, které nepotřebujete. Poté si v klidu promyslete, jak budete balit, jak budete postupovat a především co budete balit. Při balení do krabic používejte samolepky a popisky. Každá krabice může být také označena nápisem, do které místnosti patří. Poté krabici, které patří do stejných místností, můžete nechávat u sebe. Na krabice je také dobré napsat, co obsahují. V případě, že budete muset něco rychle najít, budete ušetření přehrabování ve všech krabicích. Krabice se také snažte nabalit tak, abyste je byli schopni odnést a krabice se vám neroztrhly. Krabice je také dobré ze spodní části přelepit lepicí páskou do kříže. Při balení platí následující pravidlo: těžké věci dávejte do malých krabic, lehké věci dávejte do velkých krabic. Když máte v krabicích sbaleny křehké věci, viditelně tyto krabice označte. Prázdná místa v krabicích je dobré vyplnit papírem. Plakáty, mapy nebo nákresy je dobré stočit do rolí a schovat do tubusu. Když balíte nádobí, nezapomínejte nato, že ostré předměty je nutné sbalit každý zvlášť. Ostré předměty by se také neměly dotýkat stěn krabice (mohlo by dojít k jejich prořezání).Baleni

Při stěhování sedaček a postelí s úložným prostorem nezapomeňte vyklidit úložný prostor. Také dveře skříní a zásuvky nezapomeňte zajistit lepicí páskou.

Jak stěhovat nábytek

Když stěhujete nábytek, myslete nejdříve na to, že je nutné jej vyklidit. Ze skříní je nutné vytáhnout všechny poličky. Dále můžete také odmontovat madla, velké předměty pak budou lépe skladné. Dveře skříní by měly být zabezpečeny, tak aby se při stěhování neotevřely. K zabezpečení dveří se používá např. lepicí páska nebo lepenka.

Jak stěhovat oblečení

Ptáte se, jak stěhovat oblečení, aby se nezničilo? Výhodou oblečení je, že jej budete mít sbaleno ze všeho nejrychleji. Vše uložte do pytle a převažte jej. Když pak nechcete trávit dlouhé hodiny žehlením oblečení, nechejte je na ramínkách a uložte do šatního boxu. Do šatních boxů je možné uložit kabáty, obleky, šaty, košile kalhoty atd.

Další rady a typy na balení věcí

Před stěhováním zalijte květiny jen trochu, aby nebyly příliš těžké. Také dejte pozor na mráz a zimu. Při balení věcí v jednotlivých pokojích, balte každý pokoj zvlášť, stejně tak, jako jednotlivé věci balíme zvlášť do fólií a ukládáme do krabic. Vyhoďte konzervy, jídlo a jiné věci, které se rychle kazí. Nebalte potřebnou dokumentaci, cennosti, hodinky a potřebnou kosmetiku. Tyto osobní věci mějte stále pod dohledem. Vždy se snažte balit tak, aby krabice a pytle mohla odnést jedna osoba.

Když se nastěhujete do nového

Bohužel povinnosti vám neskončí ani po nastěhování do nového domova. Nyní vás čeká další dlouhý seznam povinností, které je potřeba zvládnout. Ještě před nastěhováním zkontrolujte schodiště a chodby, jestli nejsou poškozené. Tímto vás nebude potom moci nikdo obvinit ze zavinění poškození během stěhování. Firmě dávejte přesné pokyny, kde nastěhovat nábytek a krabice, ušetříte si tím spoustu práce. Začněte do místností umísťovat nábytek a poté se až zabývejte vyprazdňováním krabic.  Nakonec můžete zase zkontrolovat schodiště a chodby, zda nejsou poškozeny stěhováním.

stehovani

Jak se stěhovat a nezbláznit se

Stěhování je náročná záležitost, která bude zatěžovat celou rodinu. Ale celá rodina se do stěhování může také zapojit. Stěhování bude probíhat s minimálními problémy, když bude zorganizované a dobře promyšlené. Organizovat stěhování je dobré už měsíc dopředu. Vytvořte si seznam věcí, které budete chtít přestěhovat. Tento seznam předejte stěhovací firmě. A věci, na kterých vám skutečně záleží, si raději přestěhujte sami. Důležité dokumenty, cennosti, rodinné úspory atd. si po celou dobu stěhování ponechte u sebe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7195 (magazinostrava.cz#30)


Přidat komentář