Výroba a montáž garážových vrat - Ostrava

Auto patří do garáže. Pokud bydlíte v rodinném domě, jehož součástí je garáž, pak máte volnou ruku ve výběru garážových vrat. Jaká vrata vybrat, aby zajišťovala funkčnost po všech stránkách a také dotvářela celkový ráz domu? Nechejte si poradit.

Montáž garážových vrat

Jestliže plánujete výstavbu rodinného domu, pak jistě přemýšlíte, zda bude jeho součástí také garáž. Pokud ano, pak již při realizaci projektové dokumentace je potřeba garáž včetně její budoucí podoby zahrnout. Garážová vrata se vyrábí v mnoha různých typech. Pro ty, kteří se s garážovými vraty setkávají prvně až při jejich výběru pro svou garáž, je jistě těžké odhadnout, která z nich budou pro jejich garáž a rodinný dům ta pravá. S výběrem si vždy raději nechejte poradit od odborníků, kteří se výrobou a montáží garážových vrat zabývají.

Výroba a montáž garážových vrat – Ostrava

Výrobou a montáží garážových vrat se zabývá i firma pana Marcela Dlouhého. Pokud jste z Ostravy nebo okolí, pak Vám doporučujeme oslovit právě tuto firmu, která se vedle garážových vrat věnuje i výrobě a montáži bran, dveří a stínicí techniky. Firma Marcela Dlouhého působí na trhu již 16 let. Vedle výše uvedeného sortimentu nabízí profesionalitu, individuální přístup a poradenství. Jestliže hledáte služby na opravdu vysoké úrovni, pak neváhejte a kontaktujte firmu Marcela Dlouhého, kterou najdete na adrese: Jaromíra Matuška 7, 70030, Ostrava – Dubina.

Telefonní kontakt je: +420 602 707 864.

Máte-li jakékoliv dotazy, můžete se na pana Dlouhého obrátit také emailem na adresu: dlouhyinfo@seznam.cz.

Kompletní informace o nabídce firmy najdete na adrese: http://www.dlouhy-ova.cz.

**garážová vrata
**

Garážová vrata

Garáž patří neodmyslitelně k domu. Pokud rodinný dům garáž nemá, je to velký nedostatek, o němž ví každý majitel domu. Garáž častokrát neslouží pouze pro** garážování vozidel**, ale také** kol, pneumatik, motorek a různých domácích potřeb**, pro které není místo v domě. V garáži můžou být mimo dopravních prostředků i další dosti cenné a drahé věci. Proto je důležité je chránit a zabezpečit kvalitními a spolehlivými garážovými vraty. Garáže poskytují ochranu před vnějšími přírodními vlivy. Samozřejmě i zlodějům znesnadňují, a kolikrát naprosto znemožňují přístup do garáže k dopravním prostředkům. Garážová vrata jsou snad tou nejdůležitější součástí garáží. Tvoří totiž jak bezpečnostní, tak i manipulační a estetický prvek.

Jaká garážová vrata volit?

Při výběru garážových vrat je vždy vhodné poradit se specializovanými odborníky, kteří každému budoucímu majiteli garážových vrat poskytnou cenné rady v dané oblasti a navrhnou to nejideálnější řešení. To vše s ohledem na veškeré dispozice a možnosti. Výběr vhodného typu garážových vrat není vůbec jednoduchou záležitostí. Je při něm nutné zohlednit a zvážit hned několik různých a přesto tolik podstatných prvků. Je třeba brát v potaz dispoziční rozmístění garáže, její umístění i okolí garáže. Každý musí popřemýšlet nad tím, na jakou stranu se budou garážová vrata otevírat, jakým způsobem, zda se budou zasouvat nebo vyklápět, zda je na otevírání vrat dostatečný prostor, zda budou na dálkové ovládání či se budou otevírat manuálně. Dále je potřeba zohlednit výšku a šířku otvoru, kam budou garážová vrata patřit.

Druhy garážových vrat

Garážových vrat existuje několik druhů, ze kterých můžete vybírat. Setkat se tak můžete s dvoukřídlými garážovými vraty, se sekčními garážovými vraty, s rolovacími nebo výklopnými vraty.

Dvoukřídlá garážová vrata

Jde o klasická garážová vrata, která patří stále k dosti žádaným. Tento druh garážových vrat se ukotvuje ke garáži panty a jejich výhodou je, že uvnitř garáže nezabírají žádný prostor. Dvoukřídlá garážová vrata nejsou vhodná pro garáže se sjezdem pod úrovní terénu. Zde je nutné volit jiný druh vrat.

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata jsou velmi praktická a hodí se pro uzavření většiny garáží. Jsou oblíbené především proto, že nezabírají téměř žádný prostor, neboť jejich mechanismus spočívá v zasouvání vrat pod strop nebo do boku. Sekční garážová vrata jsou tvořena buď vratovými lamelami nebo kazetovým systémem. Jsou tiché a dosti bezpečné, neboť jejich systém zabraňuje skřípnutí prstů. Sekční garážová vrata se vždy montují z vnitřní strany.

**garážová vrata světlá
**

Rolovací garážová vrata

Tyto garážová vrata je možné instalovat buď zevnitř garáže nebo před garážový otvor. Rolovací vrata vítají majitelé malých garáží. Při otevírání vrat dochází k shromažďování lamel do navíjecího boxu, který se nachází nad garážovým otvorem. Oproti sekčním garážovým vratům se vyznačují větším hlukem, ale také vyšší cenou.

Výklopná garážová vrata

Mechanismus výklopných garážových vrat spočívá na vyklápění vrat do vodorovné polohy a zároveň s tím v zasouvání do míst pod stropem garáže. Výklopná vrata se vyznačují naprosto tichým chodem. Jejich umístěním dojde ke zúžení příjezdového otvoru. Nejsou tedy vhodná do garáže, kde i bez nich je samotný otvor takřka na míru vozidla a jeho zúžení nepřichází v úvahu.

Brány

Brána je nedílnou součástí** zabezpečení a uzavření pozemku.** I brány se vyrábí v různých druzích. Opět závisí na zhodnocení všech prvků, které výběr bran ovlivňují. Vybírat můžete samonosné brány, jejichž pojezdy se šroubují na beton a můžete je ovládat ručně nebo automaticky. Posuvné brány můžete vybírat z mnoha různých barev, aby ladily k domu a k okolnímu prostředí. Další možností jsou křídlové brány, které, pokud si je objednáte u renomované firmy, budou tvořeny kompletem křídel a sloupů. To, jak budou křídla dělená, bude záviset na Vašich požadavcích. I zde můžete vybírat, zda budete brány otevírat ručně nebo automaticky. Jestliže již bránu na svém pozemku máte, pouze byste ji chtěli zrenovovat nebo doplnit o elektrický pohon, ani to není problém. Není nutné pořizovat bránu novou, aby splňovala vše, co požadujete. Svěřte původní bránu specializované firmě, která Vám bránu zrenovuje přesně na míru Vaším požadavkům.pojízdné brány

Stínicí technika

Pod pojmem stínicí technika si nepředstavujte pouze klasické žaluzie, které byly součástí domácností před desítkami let jako jediná stínicí technika vedle rolet. Moderní stínicí technika nabízí mnohem** širší spektrum produktů,** díky nimž můžete Váš dům či byt proměnit v útulný a přitom moderní prostor pro bydlení. Vedle stínicí techniky můžete žádat i různé doplňky, které maximálně splní svou stínicí funkci, ale také svým provedením a vzezřením podtrhnou kouzlo Vašeho domova. Inspirovat se můžete několika tipy z oblasti stínicí techniky. Možná budete překvapeni množstvím barev, možnostmi regulace přístupu slunečních paprsků i kreativitou, s jakou bude Váš interiér dotvořen.Stínicí technika

Druhy stínicí techniky

Ze stínicí techniky můžete vybírat horizontální či vertikální interiérové žaluzie, které stále patří mezi nejčastější druh stínicí techniky. Žaluzie jsou vhodné do každého objektu, nejen do bytů a rodinných domů. Další možností, jak uchránit interiér před slunečním zářením a před zvědavými pohledy kolemjdoucích, je pořídit si** venkovní rolety.** V zimě uspoří rolety energii, v létě zase nepropustí horko do interiéru. Venkovní rolety snižují i intenzitu hluku zvenčí. Ovládat je můžete manuálně nebo elektricky. Za zmínku stojí i venkovní žaluzie, markýzy, nebo textilní roletky. Hledáte-li nejvhodnější stínicí techniku, obraťte se na firmu, která Vám doporučí vhodný typ stínění s ohledem na všechna Vaše přání a požadavky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7227 (magazinostrava.cz#182)


Diskuze a zkušenosti

Stanislav Panaš | 15.01.2016 07:06
Potřebuji opravit sekční garážová vrata s el. pohonem. došlo ke zborcení vrchního panelu když se vrata zavírala.Asi nefunguje nebo je špatně seřízené zařízení pohonu. Děkuji za odpověď. Bohumín


Přidat komentář