Iontové nápoje prodej

Dodejte tělu potřebnou energii. Chcete dosahovat lepších sportovních výsledků, mít dost síly na tvrdý a poctivý trénink? Pak nezapomínejte na iontový nápoj, který Vás nabudí a Váš organismus bude fungovat na 120 procent.

Každý, kdo rád sportuje, kdo sport miluje, nebo koho sport živí, jistě ví, co to jsou iontové nápoje. Při tréninku tělo přichází o velké množství vody. V této jsou rozpuštěné minerály a ionty. Aby ale lidské tělo bezproblémově fungovalo, potřebuje obojí, tedy jak ionty, tak i minerály. Pokud tyto látky z těla odchází, je nutné je pravidelně a ve zvýšené míře doplňovat. To vše Vám zajistí iontové nápoje, které dodají Vašemu tělu nejen tekutiny, ale především dostatečné množství iontů, které tělo tolik potřebuje. Iontové nápoje v první řadě tělu dodávají sodík a draslík. Dále jsou důležité proto, že tělu dodávají vápník, hořčík a fosfor. Všechny tyto látky jsou z těla vylučovány pocením. Iontové nápoje a látky v nich obsažené se velmi snadno vstřebávají a udržují v těle vodu.

Iontové nápoje jako doplňky výživy

Iontové nápoje se dají dělit podle toho, kolik rozpuštěných iontů obsahují, tedy podle jejich koncentrace. Jestliže mají iontové nápoje naprosto stejnou tonicitu jako plazma, pak se tyto nápoje nazývají izotonické. Pokud je jejich tonicita vyšší, pak jde o iontové nápoje hypertonické a u nižších se jedná o hypotonické. Tyto nápoje se používají při sportech, při nichž se hodně potíte. Těmi můžete rozumět běh, fotbal, jízdu na kole, posilování, atd. Při zátěžových sportech, jako je např. tenis, nebo squash, kde trvá celkový výkon max. hodinu, se doporučuje pít izotonické iontové nápoje.

Formy iontových nápojů

Iontový nápoj si můžete koupit buď ve formě roztoku, nebo prášku. Práškové iontové nápoje se ředí převážně vodou. Vedle toho existuje zvláštní druh dodávky iontů do těla, a těmi jsou energetické gely.

Který druh iontových nápojů koupit?

Hypotonické iontové nápoje jsou pro naprostou většinu sportovců dostatečné. V případě, že patříte mezi takové sportovce, kteří se sportu věnují spíše jen o víkendu a to tak, že se posadí na kolo a jedou se kousek projet, jistě se obejdete bez iontového nápoje, i když pro dobrý pocit si jej samozřejmě můžete zakoupit také. Sportovci, kteří naopak mají každý den nějaký trénink, a pouze některý den v týdnu vynechají, aby dopřáli svému tělu regeneraci, a vypotí tak mnoho litrů potu, pro ty jsou určené hypotonické nápoje. Dávkování je uvedeno na obalu a je vhodné se podle návodu vždy řídit.

Na co si dát pozor

Rozhodně to s** požíváním iontových nápojů** nepřehánějte. Tyto nápoje jsou sice velmi chuťově dobré a lákají tak mnoho jejich uživatelů k neustálému popíjení, ale je potřeba vědět, že nadměrný příjem** iontových nápojů** může tělu spíše uškodit. Jestliže dojde ke stavu, kdy je v těle přebytečné množství minerálních látek, dojde k nadměrnému zatížení ledvin a při pravidelném nadměrném požívání iontových nápojů se můžou vytvořit ledvinové kameny.

Pro koho jsou iontové nápoje vhodné?

Iontový nápoj by si měli zakoupit ti sportovci, kteří tvrdě trénují, a kteří tak potřebují svému tělu dodat ztracené minerály, o které při trénincích přicházejí. Iontové nápoje si nechejte pouze pro sportovní aktivity. Na obyčejné popíjení si nechejte vodu. Sami se přesvědčíte, jak se Vám po** iontových nápojích** lépe cvičí, že jste plni energie, že je Váš organismus nabuzený a je připraven dosahovat maximálních výkonů, nejen při tréninku, ale také při utkání, soutěži, závodech nebo zápasu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7239 (magazinostrava.cz#115)


Přidat komentář