Vybavení pro rybáře, rybářské potřeby

Přemýšlíte, že začnete s rybařením? Nebo jste nerybařili už pár let a chcete se ke svému koníčku zase vrátit? Vaše vybavení je však zastaralé nebo rozbité a potřebujete si pořídit nové?

Rybaření jako hobby i sport

Rybaření je krásný sport i koníček zároveň. Většinou platí, kdo jednou začne rybařit, už nepřestane. Ne každý má však na rybaření tolik času, kolik by potřeboval, a to vzhledem ke své pracovní vytíženosti. Rybaření je totiž otázkou několika hodin, mnohdy i celého dne. Rybaření vyžaduje trpělivost, klid a dobrý postřeh. Někteří chodí rybařit nejen z důvodu, aby chytili tu největší rybu, ale proto, aby strávili čas v přírodě, kde je nebudou rušit projíždějící auta a kde budou moci strávit chvíle klidu, daleko od hluku a hektičnosti města. Na rybách totiž platí pravidlo ticha. To neznamená, že nesmíte říct za celou dobu ani jediné slovo, ale chovat se tak, abyste příliš nerušili ostatní a hlavně, abyste neplašili ryby. Chcete-li si tedy užít zaručeného klidu a relaxace, vyřiďte si rybářskou povolenku a zajděte si na ryby. Kdo ví, třeba Vás rybaření natolik pohltí, že se budete těšit na každý nadcházející víkend, až sbalíte do batohu veškeré potřebné vybavení a vyrazíte k rybníku. Máte-li náročné zaměstnání, může to pro Vás být lepší prostředek pro zbavení se stresu než masáže a podobné relaxační techniky. Navíc, z kupované ryby nebudete mít nikdy ani poloviční radost jako z ryby, kterou si sami svým přičiněním chytíte. A věříme, že Vám bude i o to více chutnat.

Jaké vybavení budete potřebovat k chytání ryb?

Na rybaření je potřeba pořídit si vhodný** prut, vlasec, naviják, návnadu na ryby a háčky**. Dále si můžete zakoupit signalizátory, slunečník, deštník, rybářskou židličku, olůvka, síť, podběrák, stojan na prut, vidlici na prut, vhodné oblečení a další. Záleží na tom, jo jaké míry se chcete rybaření věnovat. Pro příležitostní chytání párkrát za léto Vám bude stačit základní vybavení. Pokud je ale pro Vás rybaření denním chlebem a chcete v něm být opravdu co nejlepší, nebo se dokonce věnujete sportovnímu rybolovu, poptejte se v rybářské prodejně na nejnovější rybářské vychytávky. Při výběru rybářských potřeb záleží také na tom, zda se specializujete pouze na chytání určitých druhů ryb. Ve specializovaných** rybářských prodejnách** většinou prodávají stejný rybářští nadšenci, jako jsou jejich zákazníci, takže Vám se vším ochotně a odborně poradí, možná přidají i osobní tipy a zkušenosti. Jste-li rybář začátečník, který nikdy nedržel prut v ruce a vůbec netuší, co je pro něj nejvhodnější, kupte si základní vybavení. Časem sám přijdete na to, co Vám vyhovuje a co budete potřebovat.

Pruty na rybaření výběr

Při pořizování prutu na rybaření se setkáte s několika typy, z nichž každý má jiné vlastnosti a hodí se k jinému typu rybolovu. Setkáte se s těmito druhy prutů: kaprové pruty, teleskopické pruty, přívlačové pruty, plavačkové pruty, sumcové pruty, muškařské pruty, feederové pruty, mořské pruty a surfové pruty. Kaprové pruty jsou nabízeny v různých délkách, tvrdostech, a jsou rozlišeny podle počtu dělení. U nás je nejběžnější chytanou rybou právě kapr, tudíž by Vám kaprový prut neměl chybět ve výbavě. Pro všechny typy vod se hodí prut feederový. Rovněž je nabízen v různých délkách a tvrdosti. Feederové pruty jsou velice rybářsky oblíbené, lze si vybrat z širokého množství značek. Přívlačové pruty jsou vhodné pro použití umělé nástrahy při chytání. Máte-li doma malého rybáře, porozhlédněte se po nějakém šikovném dětském prutu.

Rybaření na moři, mořské pruty a výbava

Chystáte-li se rybařit na moři, budete potřebovat jinou výbavu, než kdybyste chytali na českém rybníku kapry. Při mořském rybolovu se používají speciální návazce, například návazce s napodobeninou krevet, návazce určené pro lov tresek a další. Mořské pruty jsou pevné, můžete s nimi chytat i ryby větších rozměrů. Pruty určené pro mořský rybolov se užívají také pro lov sumců.

Co budete potřebovat k muškaření?

Muškaření je způsob chytání ryb na umělou nástrahu, umělou mušku. I když se používá název muška, nástraha nemusí vypadat pouze jako napodobenina tohoto hmyzu, ale i jako jiný drobný živočich, hmyz nebo rostlina. Muškaření patří k oblíbeným sportovním disciplínám rybářů. Muškaření se rozděluje podle místa chytání na jezerní, říční a mořské. Muškaření je specifické tím, že rybář stojí při lovu ve vodě a nadhazuje mušku. Při tom má na sobě oblečeny takzvané brodící kalhoty. Při muškaření se používá speciální výbava k tomu určená – muškařský prut, muškařská šňůra a naviják. I když je muškaření především o chytání z vody, můžete se setkat i s muškařením z břehu nebo z lodi, pakliže jste u moře.

Krmivo pro ryby při rybaření

V rybářských obchodech je nabízeno takové množství krmiv, že budete mít možná chvilku problém vybrat to pravé. V nabídce najdete nejrůznější směsi, které například podporují žravost ryb, dále si lze zakoupit i červy, kaprové pelety a další. Samozřejmě si můžete krmení na ryby nachystat i sami doma, a to třeba klasickým způsobem, sbíráním žížal. Také můžete jednoduše „užmoulat“ kuličky z navlhčeného pečiva. I na takové jednoduché návynady lze chytit pěkného kapříka.

Rybářské navijáky výběr

Stejně jako bez prutu, i bez navijáku byste si jen horko těžko zarybařili. Navijáky se rozdělují podle toho, zda jsou s přední brzdou, zadní brzdou, nabijáky s bojovou brzdou, multiplikátory a volnoběžné brzdy. Nejpoužívanější jsou navijáky s přední a zadní brzdou.

Oblečení na rybaření nabídka

Většina** rybářů** chodí na ryby nehledě na to, zda svítí slunce nebo prší. Dokonce je známo, že když prší, ryby více berou. Rybář by měl být připraven na každou situaci a dobře se vybavit i ze strany oblečení. Oblečení na ryby je vyráběno nejčastěji v khaki barvách a jako maskáčové. Na ryby se rozhodně nenosí výrazné barvy, je třeba splynout s přírodou. Rybářské oblečení je nabízeno v podobě bund, kalhot broďáků, plovoucích obleků, pokrývej hlavy, nákrčníků, ledvinových pásů, nepromokavých plášťů, neoprenových podkolenek, thermo ponožek, prsaček, nahazovacích rukavic, rukavic na filetování, termo prádla, triček, rybářských vest, holinek, vložek do holinek atd. Nesmí chybět účinné brýle proti slunci.

Rybaření je krásný koníček určený jak pro jednotlivce, tak pro rodiny. Na rybách můžete strávit společné chvíle se svými blízkými a zároveň se zde můžete chodit "schovat" před okolním světem. Na rybách totiž plyne čas jinak než ve městech - o dost pomaleji a klidněji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7240 (magazinostrava.cz#133)


Přidat komentář