Pasivní rodinný dům na klíč

Slovo pasivita máme spíše spojené s něčím ne zrovna pro nás přínosným. Za pasivním domem však můžeme hledat zcela jiné hodnoty a vlastnosti než u pasivního jedince. Sami se můžete na následujících řádcích přesvědčit.

 

Hledáte-li komfortní vnitřní prostředí, a to pro letní i zimní období, pak můžete přestat s pátráním. Necháte-li si totiž postavit pasivní rodinný dům, pak se v něm budete právem cítit jako doma, ať už venku bude panovat spalující a dusné vedro, nebo naopak třeskutá zima. To však zdaleka není jediná výhoda, která je spojená s pasivním domem, jako takovým.

Výhody přinášející pasivní rodinné domy

Vedle výše uvedené výhody Vás jistě potěší skutečnost, že díky pasivnímu domu budete moci každoročně dát bokem pěknou sumu peněz. A to ne snad z důvodu, že byste museli pomýšlet na opravy apod., ale proto, že pasivní rodinné domy jdou ruku v ruce s menšími náklady na energii. Pokud bychom porovnali potřebu tepla u pasivního domu a standardní budovy, pak dojdeme k velmi zajímavému údaji, který hovoří o snížení potřeby tepla až o cca 80%. Lehce si tak můžete spočítat, kolik budete moci ušetřit, a to třebas již příští topnou sezónu, půjdete-li „do stavby“.

Konec nepříjemnému průvanu

Potýkáte se občas s průvanem? Zazní u Vás doma někdy ohlušující rána, to jak se při průvanu dveře zabouchnou? S průvanem se budete moci navždy rozloučit. Tedy v případě, dáte-li „zelenou“ pasivnímu rodinnému domku. A co víc, nejenže bude konec průvanu, ale budete se moci těšit ze stálého přívodu čerstvého vzduchu. Dvě rozdílné veličiny, které se však u pasivního domu nevylučují.

Pasivní rodinný dům – od projektu po realizaci

Na stavebním trhu najdete společnosti, které se specializují na výstavbu pasivních domů, respektive na pasivní rodinné domy na klíč. Taková společnost Vám nabídne komplexní balíček služeb, začínající odborným poradenstvím, po projekci pasivního domu, až po samotnou realizaci. U specializované firmy tak budete mít vše doslova pod jednou střechou. Nebude Vás čekat žádné další shánění firem, obíhání úřadů apod.

Parametry, na které se soustřeďuje pozornost

Není jedno, které stavební firmě dáte přednost. Vyberete-li si zkušené profesionály, pak můžete mít jistotu, že bude kladena velká pozornost na stěžejní parametry pasivní stavby. K těmto parametrům patří izolace – vzduchotěsnost – ventilace – vytápění – rozvody. Budou-li naplněny zmíněné parametry, pak je možné hovořit o pasivním domě. Samozřejmě ještě nemůže být zapomenuto na samotnou stavební technologii, materiál, ale také kvalitu oken a rámů.

Pasivní rodinný dům na klíč – moderní bydlení

Ne vždy platí, že vše nové, které přichází na trh, je lepší, než to dosavadní. V případě pasivního domu však není nad čím váhat, zda se nastěhovat například do klasického panelového bytu, byť nového, nebo si nechat postavit nový rodinný dům zděný, či dát přednost pasivnímu domu. Pasivní dům právem představuje moderní způsob bydlení. Moderní, které však není spojené s výstředností, či krátkodobou trvanlivostí. Naopak je zde možné hovořit o moderní, které je nadčasové. A nadčasové i k životnímu prostředí. Rozhodnete-li se pro žití v pasivním rodinném domě, pak uděláte hodně pro životní prostředí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7247 (magazinostrava.cz#69)


Přidat komentář