Rekonstrukce panelového bytu, rodinného domu a bytového jádra - Ostrava a okolí

Chcete lépe bydlet a přemýšlíte o rekonstrukci? Rádi byste kvalitní bydlení, ale na stejném místě? Pak neváhejte a začněte s plánováním rekonstrukce. Dnešní doba umožňuje rekonstrukcí získat bydlení velmi komfortní.

Vyplatí se rekonstrukce?

Pokud zlepší Vaše bydlení a sníží výdaje na jeho provoz, pak určitě ano. Je však nutné zvážit jak a s kým se do rekonstrukce pustit. Samotná rekonstrukce není jednoduchá záležitost. Dá se dokonce říci, že je složitější než nová stavba domu. Jde o to, že je nutné znát staré i nové stavební materiály a technologie, jejich možnosti skloubení i náhrady, je nutné umět vypočítat nosnost zdí a umět materiály nahradit. S tím vším si rozhodně sami nemůžete poradit. Na rekonstrukci je vždy třeba odborník, který má zkušenosti i znalosti. Zejména pokud se jedná o komplexní rekonstrukci, tedy rekonstrukci instalačních rozvodů, zdí i dispozičního řešení.

Projekt rekonstrukce Ostrava a okolí

Základem každé rekonstrukce je projekt. Ten vám vytvoří architekt nebo projektant. Někdy je dobré oslovit projekční kancelář nebo stavební firmu, kde je k dispozici architekt, projektant a designer. Ti spolu mohou na základě Vašeho přání vytvořit perfektní návrh projektu rekonstrukce, který Vám nejen umožní komfortní bydlení, ale i bydlení úsporné. Následně po Vašem odsouhlasení Vám pak připraví i projektovou dokumentaci, včetně potřebných podkladů, studií a dokladů, které předložíte vy sami stavebnímu úřadu nebo je předloží Vámi pověřená stavební firma.

Rekonstrukce rodinného domu Ostrava a okolí

Patří mezi největší rekonstrukce vůbec. Ten, kdo k ní přistupuje, řeší nejen bydlení, ale i náklady a celkový vzhled domu. Kompletní rekonstrukce rodinného domu zahrnuje většinou výměnu dveří oken, zateplení fasády i stropů, výměnu nebo opravu či rozšíření instalačních rozvodů, včetně topného systému, rekonstrukci koupelny i záchodu, často také kuchyně. Někdy se přidává i změna dispozičního řešení domu a řeší se půdní vestavba. K tomu se opravují zdi i pokládají nové podlahové krytiny. Stranou většinou nezůstane ani okolí domu. Zde je nutné provést úpravy komunikací, ale i odpočinkových prostor.

Rekonstrukce panelového bytu Ostrava a okolí

Není až tak náročná ani na čas, ani na finance ani na práci. Většinou zahrnuje výměnu oken, dveří, zasklení lodžie či balkonu, úpravu dispozičního řešení bytu, rekonstrukci bytového jádra, samozřejmě tím i koupelny, záchodu a kuchyně. Výměny se dočkají i podlahové krytiny a zdi dostanou nový kabát v podobě malby, dekorativní úpravy, obkladu či tapety. Zapomenout nelze ani na nové instalační rozvody a nové regulační kohouty radiátorů, které přináší velké úspory.

Rekonstrukce bytového jádra Ostrava a okolí

Jde o nejmenší rekonstrukci v rámci zlepšení kvalit bydlení. Rekonstrukce bytového jádra může být jen ve stávajících prostorách nebo může jít i o změnu dispozičního řešení bytu. Většinou zahrnuje komplexní rekonstrukci sociálního zařízení a kuchyně. Zvláště důležité je zde dát pozor na nové elektrické a další instalační rozvody.

Začíná se bouráním

Jakmile máte vyřízen projekt a stavební povolení, sjednánu smlouvu o díle, můžete začít s rekonstrukcí. Výhodné je, když vše zajistí stavební firma, a vy pouze sepíšete právě smlouvu o díle. Dále již fungujete jen jako stavební dozor. Bourání je počátek všech rekonstrukcí. Je nutné zbourat vše, co je špatné, mokré, plesnivé, nevyhovující. Sutiny se pak odvážejí na určené místo. Bourání není možné provádět svépomocí. Vždy je nutné, aby je provedl odborník. Zvláště, pokud se jedná o možnost porušení statiky domu, nebo se odstraňují zastaralé instalační rozvody. Neodborné bourání často udělá nezvratné škody, které rekonstrukci prodraží.

Nové dispoziční řešení Ostrava a okolí

Pokud přistupujete ke změně dispozičního řešení, tak nyní je okamžik, kdy se začíná vše upravovat podle nového projektu. Nové příčky nahradí ty staré, může jít i o nové schodiště, nové místnosti přímo pod střechou, tedy o půdní vestavbu.

Výměna stavebních otvorů Ostrava a okolí

Následně se řeší výměna oken a dveří. Ty se vybírají s ohledem na budoucnost. Tedy musí být kvalitní, musí dobře izolovat a musí být i odolné. Volba materiálu se odvíjí od Vašeho přání. V nabídce je celá řada možností, které okna a dveře ještě více zkvalitní. Jde o stínící a ochrannou techniku.

Elektroinstalace Ostrava a okolí

Většina z nás si již vůbec nedovede představit svůj život bez elektřiny. Když se ocitnete bez proudu, je potřeba rychle najít schopného elektrikáře, který Vám pomůže problém vyřešit.

Instalační rozvody Ostrava a okolí

U větších rekonstrukcí se doporučuje výměna všech rozvodů. Pokud jde o bytová jádra, tak zde je to nezbytné. Zastaralé elektrické rozvody postrádají ochranné prvky, které vám mohou zachránit život. Jistě se tedy vyplatí mít elektrické rozvody funkční. Navíc i zákon ukládá, jak v těchto prostorách elektrické rozvody instalovat, aby byly bezpečné. Vodoinstalace a instalace odpadů je dobré také vyměnit. Nové rozvody zajišťují kvalitnější vodu, bez závad v podobě železa a jiných látek, jsou úspornější, co se týče tepelných ztrát. Obdobné je to i s topným systémem.

Topný systém Ostrava a okolí

Zde je dobré zvážit, jak budete vytápět své bydlení. Jako ideální se jeví různé moderní systémy a kombinace, které mají minimální náklady. Dnes je možné využít tepelných čerpadel i u panelových bytů. V každém případě, nový typ vytápění přinese velké úspory ročních nákladů.

Instalatérské práce Ostrava a okolí

Stavíte či rekonstruujete či řešíte přestavbu koupelny a sháníte v Ostravě a okolí profesionála nabízejícího širokou škálu služeb v oblasti instalatérství? Instalatérské práce zahrnují montáže rozvodů vody a odpadů, rozvody plynu, topení, rekonstrukce a opravu stávajících rozvodů, opravy a odstraňování havárií, vodovodní přípojky, výměnu baterií, výměnu dřezů, oběhových čerpadel, stoupaček, umyvadel, záchodů, sprchových koutů, požární rozvody, výměnu topenářských ventilů, zapojení praček a myček aj.

Zednické a obkladačské práce Ostrava a okolí

Hledáte šikovné řemeslníky, kteří provádí svou práci kvalitně a mají profesionální přístup s důrazem na preciznost? Zákazníkovi poradí, pomohou s výběrem nejvhodnějšího řešení, případně zajistí i projekční práce. Provádí veškeré stavební práce, opravy a rekonstrukce v oblasti bytové výstavby – bytové domy, rodinné domy, byty, bytová jádra a koupelny, drobné zednické opravy podle Vašich požadavků. V oblasti obkladačských prací nabízí práce širokého rozsahu a to u venkovních objektů i v interiéru. Exteriérové obkladačské práce zahrnují obklady balkónů a teras, obklady bazénů, venkovní dlažby. Interiérové obkladačské práce naopak usazení zrcadel, pokládku mozaiky, obklady schodišť, obklady a dlažby všeho druhu.

Omítky a obklady Ostrava a okolí

Podle toho z čeho jsou vybudovány nové příčky je nutné zaomítat nebo jen zakrýt nové rozvody. Pokládají se nové obklady, nová dlažba. Po vyschnutí je možné začít malovat nebo upravovat zdi pomocí dekorativních úprav, například štuků, které umí plně nahradit i keramické obklady a jsou levnější.

Malířské práce Ostrava a okolí

Na zednické práce většinou navazují i práce malířské, aby bylo dílo skutečně plně dokončené. Kdo z nás by netoužil po krásném domově, kde se budeme cítit krásně a pohodlně. K tomu, aby byl náš domov přesně podle našich představ, potřebujeme ho také krášlit a nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout je výmalba barvami, které máme rádi.Tuto práci by měl vykonávat pouze odborník a to především proto, že vyžaduje spousty znalostí a zkušeností. Malířské práce obsahují spousty malířských technik a v neposlední řadě mnoho druhů barev, přičemž je důležité vše dokonale vybrat a sladit.

Podlahové krytiny Ostrava a okolí

Nové podlahové krytiny jsou krásné a odolné. Jejich výběr by se měl odrážet od obyvatel rekonstruovaného prostoru. Pokud se zde vyskytují domácí mazlíčci, pak by měla být volena snadno udržovatelná podlaha, která je také vysoce odolná.

Kolaudace Ostrava a okolí

U bytů a bytových jader vás nyní čeká kolaudace a úprava interiéru. Tedy nové nastěhování. U rodinných domů může rekonstrukce pokračovat zateplením fasády a úpravou okolí domu. Je možné vydláždit příjezdové cesty krásnou zámkovou dlažbou, nebo upravit dvůr a zahradu, stavbou altánu nebo terasy. Záleží jen na vašich představách o bydlení na míru pro vás. Správně vybraná firma vám vyhoví a bude se snažit o splnění vašich přání i o dodržení termínu.

Montáže domovních telefonů Ostrava a okolí

Zajišťuje kompletní montáž domovních telefonů do bytu, rodinných, činžovních či panelových domů, přičemž se postarají o kompletní instalaci včetně domovního zvonkového tabla. V jejich nabídce naleznete domovní telefony drátové i bezdrátové, standardní i videotelefony. Kromě Instalace provedou rovněž položení kabeláže a s tím spojené sekání. Domovní a zvonkové systémy se dělí na analogové a digitální.

Digitální zvonkové tabla - panely Ostrava a okolí

Digitální zvonkové tabla jsou výsledkem několikaletého vývoje zcela nového systému pro všechny typy zapojení. Výhodou je kvalitní přenos signálu, ochrana proti vyblokování celého systému jedním uživatelem, jednoduchost instalace kabelových rozvodů či absenci mohutných svazků kabelů vedených po celém objektu. Dodávají se buď v klasickém audio, nebo audio/video provedení. Tato zvonková tabla mohou být tlačítková nebo klávesnicová.

Elektrické otevírání zámků Ostrava a okolí

Elektrický zámek je určen pro otevírání jednokřídlých nebo dvoukřídlých dveří ze vzdáleného místa. Elektrické zámky nabízejí moderní a efektivní kontrolu vstupu do objektu. Odpadají tak problémy s neustálým odemykáním dveří a výměnou zámku při každé ztrátě klíče.

Prodej a montáž poštovních schránek Ostrava

Montáž a výměna poštovních schránek pro bytové a panelové domy je nezbytnou součástí při rekonstrukci společných prostor každého domu. Při výběru firmy je dobré zajistit si na tyto služby firmu, která je schopna poskytnout kompletní služby. Poštovní schránky dopravují přímo na místo, provádí demontáž a likvidaci starých schránek, montáž nových schránek rozmístěných do bloku dle požadavku a prostoru, poskytují možnost barevných kombinací a návrh rozmístění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7248 (magazinostrava.cz#91)


Diskuze a zkušenosti

Jana | 09.06.2014 12:06
Re: Rekonstrukce panelového bytu, rodinného domu a bytového jádra - Ostrava a okolí Skvěle odvedená práce, doporučuji.


Přidat komentář