Zámečnické práce - Opava

Také se Vám líbí kovové prvky na domě a rádi byste s nimi ozdobili i svou nemovitost? Obraťte se na zámečníka, který Vám vyrobí ploty, brány, mříže či jiné kovové konstrukce přímo na zakázku.

Zakázkové zámečnictví

Zakázkovým zámečnictvím se zabývají specializované firmy, kterých existuje celá řada. Jde jen o to vybrat tu správnou. Zakázkové zámečnictví se zabývá zpracováním široké škály variant zámečnických prvků. To vše na přání zákazníků. Zakázkové zámečnictví poskytuje zákazníkům naprosto originální kousky, které jsou navíc přesně dle jejich představ.

Co nabízí zakázkové zámečnictví

Spektrum služeb, které zakázkové zámečnictví nabízí, je dosti široké. Např. si můžete na zakázku nechat vyrobit ocelové konstrukce, potrubí, kovové konstrukce, rozvodové skříně, zemní vruty závory, reklamní poutače a mnoho dalších. Velmi žádaná jsou např. schodiště na míru do každé nemovitosti, vstupní branky na pozemek, vjezdové brány dveře, stojany na kola, skříně, regály, ploty, plotová pole, zábradlí, různé bezpečnostní mříže, přístřešky nebo také v poslední době oblíbené kovové pergoly.

Kvalita zámečnických prací

Záleží nejen na schopnostech a zručností zámečníka, na jeho zkušenostech a praxi, ale také na vybavení jeho zámečnické dílny. U zakázkového zámečnictví je vždy důležité, aby konečný výrobek odpovídal představě zadavatele. To, zda Vám zámečnická firma zpracuje požadovaný zámečnický výrobek, bude velmi záviset na strojní vybavenosti vybrané dílny. Proto se vždy dopředu informujte, zda je zámečník schopen Vám vyrobit to, co požadujete a v jaké kvalitě. Vybavenost může být různá. Součástí zámečnické dílny může být ohýbačka, ohraňovací lis, plazma, pásová pila, svářecí agregáty, různé stříhací nůžky a další. Pokud se obrátíte na firmu, která disponuje kompletním vybavením své dílny, můžete si být jisti, že dostanete vše, co žádáte. Kvalitní zámečnické zakázkové práce vyniknou odolností a dlouhou životností, navíc fungují mimo svého krásného a dominantního vzhledu také jako účinné bezpečnostní prvky.

Proč využít zakázkové zámečnictví

Mnozí nevidí rozdíl mezi zámečnictvím a kovářstvím. Přitom rozdíl mezi těmito dvěma řemesly je velký. Zatímco se kovářství zabývá zpracováním železa, oceli a dalších kovů za tepla kováním, zámečnictví preferuje montáž ocelových prefabrikátů do podoby bran, plotů nebo zábradlí. Jedno však mají zámečnické i kovářské výrobky společné. Dokážou dodat domů jedinečný nádech, ozdobit okolí domu, dokážou vyzdvihnout bydlení svým uměleckým výrazem.

Kovová schodiště a zábradlí

Přemýšlíte o kovovém schodišti do určitého objektu? Takovému schodišti bude jistě slušet i kovové zábradlí. Pokud se Vám podaří sladit schodiště se zábradlím, podtrhnete tímto celkem přesně to, o co Vám šlo. To, že je schodiště se zábradlím laděno do jednoho odstínu, a je zvolen stejný povrch, ať už matný, nebo lesklý, dodá to celému objektu jedinečný nádech. Vedle kovového schodiště můžete dále nechat vyrobit i kovové zábradlí, které vypadá nejenom hezky, ale také plní bezpečnostní funkci. Díky zábradlí, které bude lemovat schodiště, se budou všichni ti, kteří budou schodiště používat, cítit bezpečněji a jistěji. Jak schody, tak zábradlí můžete krásně skloubit s celkovým vzhledem domu, s jeho interiérem, barvou a výzdobou. Kovová zábradlí jsou vhodná nejen kolem schodiště, ale také na balkóny, na terasy nebo lodžie.

Životnosti zámečnických prvků

Ocelová nebo nerezová zábradlí, brány a branky, ploty, mříže, plotové výplně a další prvky vynikají vysokou odolností, pevností a velmi dlouhou životností. Můžete volit veškeré prvky v základním provedení, nebo si je nechat vyrobit s ozdobnými prvky. Mezi další kovové výrobky patří mimo jiné i regály, nebo např. různé stojany na vína, kola a další. Délku životnosti kovových prvků může ovlivnit i vhodná povrchová úprava, která je navíc i bezúdržbová. Např. pokud zvolíte práškové lakování. Zámečnické prvky se vyznačují praktickým provedením, jednoduchostí a jedinečným vzhledem.

Menší ocelové konstrukce

Ocelové konstrukce se vyrábí z ocelových profilů, z ocelových trubek, táhla, jaklů, apod. Následně se jednotlivé ocelové komponenty nařežou do potřebných rozměrů. Jednotlivé díly ocelových konstrukcí se k sobě kompletují různými způsoby, ať už přivařením, či svařením a jinými. Dle velikosti se jednotlivé komponenty přivařují do dílců tak, aby bylo možné je přepravit na místo realizace. Menšími ocelovými konstrukcemi můžou být různé stříšky a zábradlí, mezi ty nejžádanější patří konstrukce výtahových šachet, ocelové rámy podlah, ploty, brán, konstrukce čerpacích stanic, mříže, stříšky či kontejnery. Při výrobě ocelových konstrukcí je nutné dbát na kvalitní přípravu, na dodržování technologických postupů a na plnění všech požadavků zákazníků.

Výroba kovaných plotů

Na výrobu kovaných plotů používají profesionální firmy, kterým záleží na spokojenosti zákazníka, jen kvalitní kovové materiály, které jsou ošetřené vysoce kvalitní povrchovou úpravou. Kovové materiály se ošetřují mimo jiné žárovým zinkem, aby kované ploty nerezavěly. Kvalitní kované ploty ozdobí okolí Vašeho domova, jsou tu také proto, aby oddělily veřejný prostor od soukromého, a aby ochránily Váš majetek. Životnost kovaných plotů je dosti vysoká. Na kovaném plotě rozhodně nešetřete a nežeňte se pouze za nejnižší cenou. Plot musí poskytovat bezpečnost, a měl by plnit i estetickou funkci. Při výběru zámečnické firmy se obracejte pouze na ověřené firmy s tradicí, a s dobrými referencemi. Přece nemáte zájem o plot, který Vám po pár letech zreziví a který bude potřeba neustále renovovat, či v tom nejhorším případě jej zcela vyměnit. Žárově zinkované ploty jsou zárukou dlouhodobé životnosti. Kované ploty se umísťují mezi zděné pilíře z kamene nebo z betonu. Další možností je vyrobit kované sloupky, které se zabetonují do země nebo které se přišroubují na podezdívku. Kované ploty na zakázku se dají kovat buď zcela ručně, nebo je možné také, a to výhradně na přání zákazníka, použít i kované polotovary, kterými můžou být různé špičky, koule, návleky. Přejete si vše sladit do jednoho designu? Pak si můžete nechat ke kovanému plotu vyrobit i kovanou bránu či branku stejného vzhledu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7249 (magazinostrava.cz#156)


Přidat komentář