Svatební fotograf Ostrava

Svatba je jedinečný okamžik v životě každého dospělého jedince. Proto i na svatební fotografie jsou všichni zvědaví a nedočkaví. Jestliže si chcete uchovat dokonalou vzpomínku v podobě fotografií, je potřeba do fotografa investovat.

Když připravujete svůj velký den, tedy svatbu, chcete vždy to nejlepší. Jestliže se má v dobrém na svatební den vzpomínat, pak je důležité si vzpomínky uchovat v hmatatelné formě a to nejlépe dobrým videem a dokonalými svatebními fotografiemi. Výběr svatebního fotografa a také přípravám na focení je nutno věnovat dostatek času, aby výsledný efekt i předčil očekávání.

Emoce

Nejdůležitějšími momenty na svatbách jsou ty emotivní: Smích, objetí a slzy dojetí. Mám přirozenou schopnost tyto momenty vystihnout v pravou chvíli. Všímám si i detailů mimo hlavní děj, díky tomu uvidíte i momenty, které by vám jinak unikly.

Jak vybrat správného fotografa na svatbu?

Díky moderní době a všudypřítomnému internetu je možné vybrat svatebního fotografa (případně fotografku) poměrně snadno. Většina z nich má dost obsáhlou prezentaci, včetně profilu na Facebooku a to je dost podstatný nástroj, který vám odhalí, jak fotograf pracuje. Nutné je pamatovat, že každý fotograf nemůže uveřejnit úplně každý snímek ze svatebního dne, a to z několika důvodů, proto vybírají vždy ty nejlepší a dokonalé. Proto, pokud se vám některé fotografie nelíbí, není ani vhodné uvažovat o dohodě s daným fotografem. Byla by to jen ztráta času, vašich peněz a následně byste byli nejspíš nešťastní, že nemáte to, co jste chtěli.

Doporučení jako základ správného výběru

Co může výměně urychlit rozhodování, kterého fotografa si pro svůj velký den zvolíte, je informace doporučení. Pokud máte ve svém okolí kamarádky, kamarády, kteří v nedávné době měli svatbu a viděli jste jejich fotky i video a líbí se vám, jistě rádi dobrého fotografa doporučí. Navíc vám poví přesně postup, jak se choval, co požadoval a také kolik si za celkovou službu vzal peněz. To je samozřejmě další důležitý fakt, který nesmí být opomenut. I když dost lidí při svém velkém dnu na peníze až tolik nehledí, přece jen je to potřebná informace pro sestavení finančního rozpočtu svatby.

Cena fotografa Ostrava

Možná je to zvláštní, ale ceny za služby fotografa se mnohdy velice liší. Vliv na tom mají nejen zkušenosti, ale i zaneprázdněnost a další fakta spojená s osobou fotografa. Pokud dělá dobré fotky, pak je o něj zájem, cenu si tak obvykle zvýší, podle jednoduché ekonomické rovnice, když se poptávka zvyšuje, musí se zvednout i cena. Také dost záleží na tom, na jakou dobu si fotografa objednáte. Někteří doslova popisují balíčky služeb na svatby, s některými se musíte dohodnout. Je jasné, že v přítomnosti mnoho fotoaparátů, mobilních telefonů, které svatebčané mají, budete mít fotek mnoho, ale přece jen profi focení je nutné a pro další sdílené okamžiky nezbytné.

Co všechno je v ceně fotografa zahrnuto?

Většinou se fotí příprava u nevěsty, ale i ženicha, příjezd do obřadní síně, kostela, část hostiny spolu s prvním tancem a krájením dortu a pak také samotné focení, kde si jen klient určí. Za tuto službu se platí v rozmezí od sedmi do i dvaceti tisíc. Případně i více, také záleží na kulisách, pokud je nutno zařídit zvláštní prostředí aj. Cena je zkrátka různá a není dobré na svatebním fotografovi šetřit, ale ani zbytečně předplácet. Musíte sami vědět, co chcete a podle jeho dosavadních zkušeností ohodnotit, zda je schopen vám to dopřát. Vybírat jen podle nízké ceny se nemusí vyplatit, a pokud si z finančních důvodů na celý den fotografa nemůžete dovolit, alespoň jej přizvěte na obřad a focení po něm. To je ta nejlevnější varianta, ale určitě neberte fotografa jen podle ceny, i když s jeho prací nejste spokojeni.

Dopředu ujasnit, co se má fotit

Protože svatba není něco, co děláme každý den, nemáme s přípravami mnoho zkušeností. Dost často se tak stává, že některé záležitosti opomeneme,neuvědomíme si a pak toho litujeme. Ideální by byla svatba na zkoušku, ale kdo má na to finance i čas pak by to vše zhatilo ten jedinečný okamžik z pravé svatby. Ale i tak můžeme mít představu, co bude foceno a jak si zhruba fotky představujeme.

Kde se bude fotit

Většinou mají lidé jisté koníčky, záliby, a podle toho se také rozhodují v tom, kde se svatební fotografie budou fotit. Například pokud je ženich vášnivý fotbalista, budou se svatební fotografie pořizovat na stadiónu, fotbalovém trávníku (je nutno domluvit se se správcem fotbalového hřiště). U motorkáře nesmí chybět silný stroj, u hasiče zase prostředí hasičky, helmy apod. Na to je předem nutné myslet a vše podstatné zajistit. Nádherné jsou však i fotky pořízené v přírodě, u starých domů nebo dokonce ve skanzenu. U posledního z uvedených je potřeba počítat s tím, že se focení může dost prodražit, ale zase to stojí za to. Záleží na rozpočtu, ale i na tom, co kdo chce. Není dnes již potřeba pořizovat fotografie v zahradách zámků, i obyčejná ulička v historickém jádru města může být naprosto dokonalá.

Jak vybírat místa, kde se bude fotit

Důležitá je také dostupnost, protože na místo focení je nutné se dopravit a to nemusí být zrovna krátký čas. Potřeba je počítat s tím, že samotné focení obvykle zabere dvě až tři hodiny, což spolu s cestou může znamenat dost dlouhou dobu a svatebčané na hostině se mohou nudit. Na tu dobu je jim potřeba zajistit zábavu, jinak budou pěkně nevrlí, zvláště ti starší a mohou vám to po příchodu vyčítat a tak zcela zhatit kouzlo celého dne. Nejlepší je tak přímé okolí a co vůbec nejlepší – focení v místě svatební hostiny. Svatebčané tak mohou přihlížet a celý proces se jim nemusí zdát tak zdlouhavý. Je pak jen otázkou, zda nevěsta se ženichem mají o pozorovatele zájem. To může být také velice nepříjemný fakt. Pro výběr dobrého místa na focení je pak vhodné například i uličky mezi vinnými sklepy aj. Působí to velice příjemně a neruší nádheru okamžiku.

Je profesionální fotograf na svatbě nutný?

Občas se spekuluje o tom, zda má profesionální fotograf, jehož služby jsou placené, na svatbě své místo. Jistě mnozí z vás mají známého, který se fotografování věnuje jako koníčku a umí si pohrát a vytvořit dokonalé snímky. Takže počítáte s jeho účastí. Jenže pokud zvete někoho na svatbu jako hosta, měl by hostem zůstat a to i za předpokladu, že se rozhodne sám od sebe fotky pořizovat. Nemůžete přece požadovat služby fotografa od svého známého a ještě zdarma, namísto, aby se jako váš host bavil. Navíc i takto zkušený fotograf – amatér nemá profesionální přístup a nakonec můžete být nešťastní z pořízených snímků. Později bude zbytečné litovat svého rozhodnutí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7255 (magazinostrava.cz#220)


Přidat komentář