Svatební šaty podle typu postavy

Rozhodli jste se s partnerem pro oficiální stvrzení Vaší lásky? Čekají Vás svatební přípravy? Nejedna nevěsta se ze všeho nejvíc těší právě na výběr svatebních šatů. Volba šatů je však podmíněna několika aspekty, z nichž nejdůležitější je typ postavy.

Pravidla pro výběr svatebních šatů

Každá postava má jak své přednosti, tak své nedostatky. A tak jako u jakéhokoliv jiného kousku oděvu, i u svatebních šatů platí, že přednosti je třeba zvýraznit a nedostatky schovat. U svatebních šatů by toto pravidlo vlastně mělo platit dvojnásob. Vždyť kde jinde se na Vás bude upírat takové množství pohledů než právě na svatbě. Pokud plánujete dlouhý průchod uličkou, ať už v kostele či jinde, můžete si být jista, že přítomní v duchu zhodnotí každý kousek vašich šatů, a to, jak celkově Vám padnou. Chcete, aby oněměli úžasem? Držte se základních pravidel při výběru svatebních šatů podle typu postavy.

Jaké jsou základní typy ženské postavy?

Ženská postava bývá rozdělována do několika základních typů. Jsou to** hruška, jablko, přesýpací hodiny, chlapecká postava a obrácený trojúhelník**. Můžete se setkat i s „neovocnými“ názvy, jako např. osmička, ovál, obdélník atd.

Postava typu hruška

Představte si krásnou hruštičku s jejími ladnými tvary, jež se postupně v dolní části rozšiřují. Postava typu hruška je příznačná pro ženy se štíhlým pasem, úzkým hrudníkem, ale se širokými boky.** Ženy s postavou typu hruška** by určitě neměly volit šaty, které jim těsně obepínají zadeček a boky. Vrchní díl šatů by měl být výraznější a zdobenější než díl spodní, aby se stala postava opticky souměrnou. To znamená například zcela hladkou sukni a perličkami, výšivkami či jinými doplňky zdobený korzet. Vhodné jsou i nabírané rukávky. Co se týče střihu samotného, k postavě typu hruška se hodí** střih empírový nebo áčkový**.

Postava typu jablko

Postava typu jablko je charakteristická nepříliš výrazným pasem. Naopak, co je na postavě typu jablko patrné, jsou větší prsa a boky. U postavy typu jablko potřebujeme vytvarovat pas, a to například ozdobným páskem, stuhou či jiným doplňkem. Ideální je pro tuto postavu pevnější korzet. Ten krásně drží tvar. Sukni volte širokou.

Postava typu přesýpací hodiny

Po postavě typu přesýpací hodiny touží asi každá žena. Jedná se o souměrnou postavu se znatelným pasem, zaoblenými boky a větším poprsím. Horní a dolní polovina těla jsou velikostně sladěny, odděleny útlým pasem. Postava typu přesýpací hodiny si může bez problému dovolit šaty, které ji obepínají. Ideální jsou úzké šaty rozšířující se od kolen nebo od poloviny stehen dolů, šaty ala mořská víla. Tyto jsou v současnosti velice oblíbené, bohužel ne každá z nás je může zvolit pro svůj svatební den.

Ženy s chlapeckou postavou

Jedná se rovnou postavu, která je typickou pro chlapce. Postava nemá výrazné boky ani pas. Pokud jste někdy toužila být alespoň na chvíli opravdovou princeznou s krásně nabíranou sukní, máte tuto možnost právě u svatebních šatů. Pro ženy s chlapeckou postavu se hodí šaty s bohatou nadýchanou sukní. Jako vršek je vhodný korzet, který Vám zvýrazní pas.

Postava typu obrácený trojúhelník

Obrácený trojúhelník, to jsou širší ramena a širší hrudník. Je to opak typu hruška. Postava se odshora dolů zužuje. To znamená, že nohy jsou štíhlé. Vrchní díl by tedy neměl být výrazně zdobený, Zdobení by jen ještě více zvýraznilo širší ramena a hrudník. Naopak zvýrazněte spodní část šatů. Volte skládané sukně, nikoliv však úzké. Vhodné jsou šaty se střihem do áčka,** široké sukně** či šaty empírové.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7252 (magazinostrava.cz#128)


Přidat komentář