10 rad pro zvýšení sebevědomí

Zdravé sebevědomí je základem úspěchu všude. Někdo jej má tak nějak od narození, někdo jej musí postupně získat. Pokud ale člověk chce, může ho dosáhnout a být skutečně sebevědomý.

Zdravé sebevědomí je základem úspěchu všude. Přirozeně sebevědomí lidé mají úspěch v práci, vzdělávání, u opačného pohlaví, mezi přáteli aj. Někdo ho má bohužel až moc, což sice není dobré, ale rozhodně lepší, než jej postrádat zcela. Přirozené sebevědomí nejde jen tak přičarovat, nebo jej jistým způsobem koupit a ani získat ze dne na den, ale je nutné jej postupně pilovat, pracovat na něm a den ode dne si všímat, jak je silnější.

Uvědomit si svoji podstatu

V první řadě si musíte uvědomit, že jste někdo. Někdo, kdo je na světě také důležitý a nezbytný. Nepodceňujte se a vzpomeňte, kdy naposledy vám někdo poděkoval, nebo poděkovat měl. Něco jste pro někoho udělali, tak se přestaňte zatracovat. Jste NĚKDO a na to je nutné pamatovat. Nejhorší co je, že se budete dívat na ostatní a závidět jim. To k ničemu skutečně nevede. Jste to vy, vy jste osobnost a s tím žijte.

Vyzdvihnout své přednosti

Zapomeňte na své odstáté uši, nízký vzrůst a řídké vlasy. Prostě a jednoduše si sedněte před zrcadlo, vezměte tužku a papír a napište to, co se vám na vás líbí. Nikdo přece není dokonalý. Udělejte si příklad z jedné z českých miss Anetě Vignerové. Tu mnozí zatracují, že titul jí bývalý majetný přítel koupil a že není vůbec hezká. Má možná větší uši, ale stala se nejkrásnější ženou pro daný rok a je elitní modelkou. Ještě lepším příkladem je Tereza Maxová. Možná se ji spolužáci na základní škole posmívali pro její impozantní nos, jenže právě díky němu je světovou vyhledávanou topmodelkou s nezaměnitelnou tváří. Co mají tyto ženy společné? Vyzdvihly své přednosti na úrok nedostatků.

Nedostatky brát jako přednosti

Výše uvedeným příkladem byl tak nějak načat další bod. Pokud nejste s to své** nedostatky zakrýt na úrok předností**, pak z nich udělejte něco, co je skvělé a vyhledávané. Třeba taková Eiffelova věž v Paříži. Je to monstrózní kovová konstrukce, která ani není nějak zvlášť hezká a vůbec nezapadá do líbezné a romantické Paříže. Jenže to, že je tak nápaditá a unikátní z ní dělá jednu z nejnavštěvovanějších světových staveb. Proto se u ní lidé fotí a kupují suvenýry s její mnohonásobně menší replikou. Protože Eiffelova věž stojí hrdě v centru Paříže a pyšně se zde vystavuje na obdiv. Udělejte to také tak.

Učit se a vzdělávat se

Nezapomeňte se i pravidelně vzdělávat. Zvláště pak v oboru, ve kterém pracujete. Budete se cítit mnohem jistější při firemních schůzích a celkově získáte obecný přehled. Sebejistota bude jen vzkvétat. Navíc to má další pozitivní vliv – zapomenete se litovat a zabijete nudu. Úžasné!

Připravovat se předem

Také je vhodné se** předem připravovat** ať už do práce, tak na všechny možné akce. Představte si, koho všeho potkáte a jak s nimi budete konverzovat. Pokud jste člověk nesmělý v konverzaci, pak si vhodná témata připravte předem, třeba i nacvičte fráze. Nebojte se neúspěchu a prostě postupně krok po kroku se stávejte stále více sebevědomější.

Cvičit a tělesně se pohybovat

Mnoho lidí má nízkou sebedůvěru proto, že jejich tělesné proporce nejsou ukázkové. S tím však můžete něco dělat a rozhodně si nepomůžete, budete-li sedět doma u televize a litovat se. Běžte si zaběhat, udělejte pár dřepů, klidně si i zatancujte. No a co? Je to váš život, tak si jej užijte a neohlížejte se na to, co si o vás jiní pomyslí. Postupem času získáte mnohem jistější přístup k věci a také foremnější postavu. Cvičení navíc uvolňuje endorfiny, tedy hormony štěstí, které vám zaručí i lepší náladu.

Udělat průvan v šatníku

Velkým mezníkem je váš šatník. Máte v něm určitě kousky, na které jste i zapomněli a které nechcete nosit. Tak je prodejte na internetu, nebo darujte na charitu. Z obou jmenovaných budete mít radost a zaměřte se jen na oblečení, ve kterém se cítíte dobře, které vám sedí a které všeobecně podtrhuje přirozené sebevědomí. Nenoste něco, v čem se prostě necítíte. Je to jen srážeč přirozené sebedůvěry. Pokud zrovna nemáte na nákup nových šatů, pak zkuste přivýdělek, případně i na internetu najdete skvělé obchůdky za mizivé ceny, kde se dají sehnat perfektní kousky. Prostě se oblékejte hezky, šik, abyste byli chváleni. To jen vyzdvihne vaše sebevědomí.

Práce na zevnějšku

S tím také souvisí celková péče o zevnějšek. Pravidelně se starejte nejen o své tělo, ale především pleť. Protože obličej je to, co denně nastavujete všem na obdiv, dívají se na vás, když s nimi komunikujete, měl by být pro zdravé sebevědomí čistý a pečovaný. Každý den jej myjte ráno i večer a nanášejte přípravky tak, aby vaše nedokonalosti co nejdříve zmizely. Sami uvidíte, že pokud budete mít perfektní pleť, pak se sami budete cítit mnohem lépe, aniž cokoli jiného změníte. To stejné platí o rukou a zejména nehtech. Špína a oděrky nejsou nic, co by bylo chvályhodné, takže nedostatky odstraňovat a bojovat proti nim.

Usmívat se

Důležité je se usmívat, přičemž to neznamená, že máte mít neustále pusu od ucha k uchu, ale občas se jen tak pro sebe usmát, mít ze sebe dobrý pocit, obecně se cítit skvěle a úsměvem podporovat své vnitřní já k lepší atmosféře v těle, v samotné psychice jedince. Když přicházíte do práce, zkuste se usmívat. Může to být povzbuzení do práce a sami uvidíte, jak práce následně půjde sama od ruky. Stejně tak, když začínáte něco nového – usmívat se. A ještě jedna důležitá rada – většině lidí sluší úsměv a při všech těch možných fotoaparátech, které jsou na každém kroku, je rozhodně lepší se usmívat a mít sympatičtější fotku, než být jak zamračený kakabus.

Mít rád sebe, především

Pro zdravé sebevědomí je zejména důležité, mít rád sám sebe. Jak jinak dosáhnout opravdového výsledku, než tím, že budete mít sami sebe rádi. To je jednoznačná cesta k úspěchu jako obecně. Jak jinak získat uznání jiných, než že si budu vážit sám sebe, s čímž také souvisí i zvýšené přirozené sebevědomí. Kdo nemá rád sám sebe, je předem ztracen a měl by bez nadsázky vyhledat odbornou pomoc. Uvědomte si, že vy, jedině vy sami jste člověk, který s vámi samotnými celý život žije. Kdo vás může mít radši než vy sami sebe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7264 (magazinostrava.cz#219)


Přidat komentář