Ozvučení a osvětlení koncertů Ostrava

Pokud pořádáte koncert, pak vězte, že úspěch je zaručen již dopředu, budou-li na akci vystupovat populární účinkující, bude-li ji pořádat zkušený pořadatel a bude-li celá akce kvalitně ozvučena a osvětlena. Tak s chutí do toho.

Chystáte se pořádat koncert a máte obavy z toho, aby Vaše dřina a peníze do projektu vložené** sklidily úspěch? Pokud patříte mezi zkušené pořadatele, pak Vám nejspíš nemusíme připomínat, že základem kvalitního a úspěšného koncertu jsou oblíbení účinkující, že kvalitní zvuk a hudba a výborná atmosféra v sále či venku, která může nastat pouze v případě, že všechno klape tak, jak má. Ozvučení koncertů je velmi významný **ukazatel úspěšnosti akce. Bez dobrého zvuku se lidi nebudou bavit. Nekvalitní zvuk je na škodu, a pokud pořadatel není schopen zařídit prvotřídní ozvučení, neměl by se do pořádání koncertu pouštět.

Ozvučení a osvětlení koncertů Ostrava

Koncert, oslava, svatba, stužkovací večírek a další jiné akce, které se neobejdou bez dobré hudby, musí mít ten správný zvuk. Co naplat, když sice zvolíte skvělého interpreta, kterým jistě potěšíte většinu v sále, ale když ho nikdo neuslyší nebo ano, ale velmi nekvalitně? Vždyť zvuk dělá koncert zajímavý, jedinečný. Proč lidé chodí do kina? Myslíte, že proto, aby se podívali na film na velké obrazovce? Nikoliv. Chodí tam kvůli zvuku, který se na ně line ze všech stran a díky němu je pro ně film jedinečným zážitkem. Možná se Vám někdy stalo, zvlášť o několik desítek let dříve, že v kině, kde se promítal film, několikrát během promítání vypadl zvuk, nebo jel celý film velmi potichu. Jistě jste byli naštvaní a celkový zážitek z filmu byl hodně chabý. Jestliže se podcení zvuk na koncertu, zbude divákům a posluchačům pouze pohled na účinkující, ale o dobrém zvuku se nebude dát ani hovořit. A to jsou právě ty chyby, které pořadatelé tak často dělají. Místo aby si objednali zkušenou zvukařskou firmu, chtějí ušetřit, častokrát akci ozvučí sami nebo spolu se známými a výsledkem pak je, že lidi se nudí, koncert se jim nelíbí, ale co hlavně, příště už na žádnou takovou akci do stejného podniku nebo pod vedením stejného pořadatele nepřijdou. Ozvučit koncert patří ke složitým záležitostem, které by se měly vždy přenechat odborníkům. Pořádání koncertu a jeho ozvučení vyžaduje spolupráci mnoha zkušených odborníků, kteří mají k dispozici potřebnou techniku, zkušenosti, znalosti. Především bez zkušeností se dobrý koncert neobejde. Nebo máte dojem, že pokud si teď, neznalí problematiky, půjčíte zvukařskou techniku, že se Vám podaří ozvučit koncert na profesionální úrovni?

Proč oslovit zvukařskou firmu?

Zvukařské firmy neposkytují své služby pro nic za nic. Bez profesionálního přístupu se neobejde žádná akce, natož koncert, kde jsou na zvuk kladeny ty největší nároky. Pokud plánujete pořádání koncertu, tak vedle účinkujících, cen za vstupné, pohostinství, a dalších provozních záležitostí, zajistěte profesionální ozvučení haly nebo venkovních prostor. Zvukařské firmy jsou schopny ozvučit všechny akce, od komorních až po velké festivaly. Některé se však zaměřují pouze na malé koncerty, kde vystupuje pouze jeden interpret, některé zase ozvučují koncerty velké a pro tyto není problém ozvučit absolutně žádnou akci. Vybírejte zvukařskou firmu dle toho, do jaké akce se chystáte, jak vysoce kvalitní zvuk vyžadujete a co vše zvukařské firmy za cenu, kterou uvádí, nabízejí. Oslovení zvukařské firmy se Vám vyplatí jednak proto, že taková firma odvede velký kus práce, dá se říct, tu nejpodstatnější a každý posluchač si přijde na své, ale také disponuje potřebnou a špičkovou technikou, bez které by celkový výsledek nikdy takto dopadnout nemohl. Navíc jsou tyto firmy zkušené a znalé problematiky, a v případě jakéhokoliv problému či nečekané události dokážou pohotově zareagovat a posluchač si ani nevšimne, že došlo k problému. Kvalitní zvukařské firmy Vám poskytnou záruku výborné akce.

Výhody zvukařské firmy

Zvukařská firma Vám zajistí úspěch akce, kterou pořádáte. Pokud patříte mezi zkušené pořadatele koncertů a již jste tedy ozvučovali sály, místnosti, velké prostory nebo venkovní areál, pak víte, že správně ozvučit taková místa je pro laika téměř nemožné a i pro profesionálního zvukaře častokrát nadlidský výkon. Jestliže pořádáte koncert poprvé, nepouštějte se sami do ozvučení takové akce, neboť bez dokonalé techniky a zkušeností to prostě nedokážete. Pokud plánujete festival nebo jiný koncert pro veřejnost, kde se budou účinkující střídat, pak je velmi těžké udržet kvalitu zvuku pořád na té nejlepší úrovni. Profesionální a především zkušená firma si však poradí i s takto pro zvukaře náročným koncertem bez toho, aby musely probíhat před zahájením každé nové kapely zvukové zkoušky.

Kdy je potřeba profesionální ozvučení a osvětlení?

Jestliže potřebuje ozvučit sportovní, kulturní nebo společenskou akci, na které bude přítomná široká veřejnost, nebo potřebujete ozvučit koncert, ples, firemní večírek, prezentaci, stužkovací večírek, rozlučku se svobodou, divadelní představení a další jiné akce, na nichž záleží, aby dopadly dobře, a aby byly všichni pozvaní hosté spokojení, pak je vhodné oslovit profesionální firmu. A tady pozor. Nejde pouze o kvalitní zvuk, ale samozřejmě i o kvalitní osvětlení, které jde se zvukem ruku v ruce. Pokud byste si zašli na koncert, kde by sice hrála Vaše oblíbená kapela, ale celý koncert by byl bez jediného světelného efektu, pak se budete nudit a nebudete mít z podívané absolutně žádný zážitek kromě dobré hudby. Na světelnou show se nesmí zapomínat. Ta dělá vedle výborného zvuku koncert koncertem. Na profesionální firmu se obraťte, chcete-li mít zajištěn úspěch.

Cena za profesionální ozvučení a osvětlení akcí

Cena je velmi individuální. Vše závisí na pořádané akci, na velikosti prostorů, na tom, zda jde o vnitřní či venkovní prostory, jak moc jsou prostory členité, kolik účinkujících vystupuje, jaké má pořadatel a jednotlivý účinkující požadavky, jaké zvukařské a světelné techniky budou použity, kolik lidí bude muset zvuk a světlo zajišťovat, apod. Částky za ozvučení koncertů začínají na 2000 Kč.

Kde najít dobrou zvukařskou firmu?

Firem, které se přímo zabývají ozvučením a osvětlením koncertů, je hodně. V každém větším městě jich najdete několik. Ale pozor. Ne všechny firmy však nabízejí ozvučení a osvětlení všech pořádaných akcí. Na malé hudební akce jistě nebudete mít problém sehnat zvukařskou firmu, která Vám akci zrovna i osvětlí. Na velké koncerty a festivaly už je lepší mít kontakt přímo na ty firmy, které se těmito velkými věcmi zabývají. Vzhledem k tomu, že firem, které jsou schopny ozvučit a osvětlit festivaly a jiné velké hudební akce není tolik, je lepší se s firmou domluvit určitou dobu dopředu. U takto velkých akcí, kde je již potřeba mít záruku úspěchu, je mnohem lepší dát na doporučení těch pořadatelů, kteří již se zvukařskou firmou měli tu čest spolupracovat a byli nadmíru spokojení. Profesionální firmu nevybírejte pouze podle druhů akcí, které zvukařské firmy zajišťují, ale také dle zvukařské a světelné techniky, kterou disponují a dle referencí. Ty jsou velmi důležité a v mnoha případech i rozhodující.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7263 (magazinostrava.cz#210)


Přidat komentář